Wojska amerykańskie na stałe w Polsce.

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Kraj

Polska dąży do ustanowienia na terytorium kraju stałej obecności wojsk amerykańskich, podkreślając, że silna obecność wojsk sojuszniczych na wschodniej flance NATO może skutecznie odstraszyć agresje ze strony Rosji. 

 

Propozycja Ministerstwa Obrony, by na terytorium Polski na stałe stacjonowała amerykańska dywizja pancerna została nieprzychylnie przyjęta przez członków NATO. Oferta złożona Waszyngtonowi przez Warszawę jest poza strukturami NATO. Polska chce wydać na ten cel 2 mld dol. 

 

Warszawa stawia na sojusz z Waszyngtonem, co w kontekście zaogniającej się sytuacji na Bliskim Wschodzie miedzy koalicją Izraela, USA i Arabii Saudyjskiej a Iranem i Syrią wspieranych przez Rosję może stać się iskrą zapłonową do eskalacji konfliktu, który swym zasięgiem obejmie również Europę. 

Jeżeli wojska NATO są podprowadzane coraz bliżej granicy z Rosją, co więcej wojska amerykańskie mają stacjonować na stałe na terenie Polski, a są to wojska ofensywne Polska może stać się drugą Syrią. 

Naiwne jest myślenie, że wojska amerykańskie będąc w Polsce będą tutaj tylko po to żeby bronić nas przed imperialistycznymi zapędami Rosji. Armia USA jest przede wszystkim egzekutorem polityki Waszyngtonu, w której nacisk w obecnej sytuacji nastawiony jest przede wszystkim na wyeliminowanie krajów wrogich polityce USA, wśród których na liście widnieje też Rosja angażująca się w konflikt syryjski. Co więcej, warto zadać sobie pytanie jaki będzie stosunek  stacjonujących wojsk do ustawy 447, która ma być instrumentem nacisku na Polskę?

 

W interesie Polski jest zachowanie na tyle na ile jest to możliwe neutralności. Gwarantem tego nie jest sprowadzanie kolejnych wielotysięcznych kontyngentów obcych wojsk tylko silna, nowoczesna polska armia ,której sprawność bojowa zniechęci potencjalnych najeźdźców. Wzorem do naśladowania w tym zakresie jest armia izraelska.

 

 

W 1964 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson wydał polecenie zwiększenia obecności militarnej w Wietnamie Południowym. Wysłano więc kolejnych doradców wojskowych , zwiększając liczebność wojska w tym kraju do 21 tys. 31 lipca 1964 roku operujący na wodach Zatoki Tonkińskiej niszczyciel USS Maddox został zaatakowany przez trzy północnowietnamskie kutry torpedowe. Incydent został uznany za agresje ze strony Wietnamu Północnego i stał się oficjalną przyczyną przystąpienia USA do wojny wietnamskiej. Konflikt trwał do 1975 roku.  Wojna w Wietnamie pozostawiła zrujnowaną gospodarkę, wypaloną napalmem ziemie i kilka milionów ofiar, w przeważającej mierze cywilów. W 1971 roku odtajniono dokumenty znane jako Pentagon Papers zawierające materiały na temat incydentu. Wynikało z nich że raporty na temat wydarzenia zostały sfałszowane. W 2005 NSA (National Security Agency), potwierdziła, iż administracja prezydenta Johnsona otrzymała nieprawdziwe informacje na temat incydentu, innymi słowy incydent w Zatoce Tonkińskiej nie miał miejsca.

 

https://planetaprzemian.blogspot.com/  

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:17)

Komentarze

W całej rozciągłości, nie zgadzam się z Panem Łukaszem.
Zaogniająca się sytuacja na Bliskim Wschodzie, to jeden z ważniejszych argumentów, żeby opowiedzieć się po którejś stronie. Jakby co, to Europa nam nie pomoże.
Wojska amerykańskie to jeden z elementów systemu obronnego NATO, to wojaska NATO a Amerykanie tylko dotrzymują umowy w ramach tego paktu. Niemiecka armia na pewno nie będzie bronić Polaków.
Nasza lokalizacja nie pozwala na utrzymanie neutralności - neutralność doprowadziła do rozbiorów i 150 lat okupacji.
Porównanie Izraela do Polski jest trochę naiwne - Izrael finansują najbogatsi ludzi z całego świata.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1565305

"...a Amerykanie tylko dotrzymują umowy w ramach tego paktu."...
A możesz dać przykład, kiedy amerykanie dotrzymali umowy ?.
To ostatni kraj któremu można zaufać.
Prowokują wojny.
Zdradzą każdego, jeśli będzie to w ich interesie.
Fałszywie oskarżają...
Napadają i mordują bezwzględnie ludność cywilną.
Manipulują faktami dla usankcjonowania swoich bandyckich agresji.
Rabują kraje z ich bogactw naturalnych, pod debilnym pretekstem obrony demokracji.

Pytam: Kim są członkowie (niby) polskiego rządu, którzy instalują na terenie naszej ojczyzny wojska najbardziej agresywnej, skrajnie bezwzględnej i nieobliczalnej armii świata ???.

Kim są?...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1565484

cyt. "W interesie Polski jest zachowanie na tyle na ile jest to możliwe neutralności."

To znaczy ile? I kto będzie gwarantem naszej neutralności?

Neutralność w pierwszej kolejności prowadziłaby do wystąpienia z NATO.

Dalej - nastąpiło by rozbrojenie SZ RP. 

Czy Polskę stać na neutralność? NIE.

PS

Belgia była neutralna i co? Zgwałcono Belgię dwa razy...

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1545827,Szwajcaria-wolnosc-i-...

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1565316

Wyjątkowo nieprzemyślany tekst.

Armia amerykańska stacjonująca w Ramstein od 1948, licząca około 53000 ludzi jakoś dotychczas na nikogo nie ruszyła. Natomiast ten stosunkowo nieliczny oddział w Polsce aż się pali, by napaść na Rosję. To klasyczna kremlowska interpretacja. A dzisiaj Amerykanie tylko czyhają, by komuś skórę przetrzepać. Ja w Syrii, czy Korei Płn.

USA ma tak poważną przewagę militarną, ze sama ich obecność jest trzonem polityki odstraszania. Przywoływanie Wietnamu po 50 latach, czy nawet Iraku jest dowodem na kompletne nierozumienie polityki światowej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1565319

Wyjątkowo durny komentarz, ukazujący skrajną głupotę,  arogancję i całkowity brak orientacji geopolitycznej. Kretynizm do n- tej potęgi. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1565343

może TO - 

http://niepoprawni.pl/blog/poeta/polska-najbogatszym-krajem-na-swiecie-p...

jest celem tej stałej obecności obcych wojsk na Naszj Polskiej Świętej Ziemi ??? Wiadomo nie od dziś, że amerykańskie żydostwo rządzi tym łez padołkiem. To oni finansowali ruską bolszewię ! To oni finansowali Niemcy Hitlera i wcześniejszych agresorów. To oni wszędzie na świecie się rozpełzli, i to oni kradną wszystko wszędzie grabiąc co tylko się da, i gdzie tylko się da.  Ciekaw jestem jaką odpowiedź miałby Nasz Generał św. Pamięci  Ryszard Kukliński ??? 

W sprawie tego stałego stacjonowania Amerykanów, czyli obcych wojsk na Polskiej Ziemi. To amerykanie wymordowali od 19 do 100 milionów Indian, Prawowitych Właścicieli w których domu gośćmi byli TYLKO koloniści. Okazali się największymi w historii świata mordercami.

Planują nowy skok, tym razem na Polską Własność ??? 

Łakomy kąsek............

łatwiej im będzie jak się wcześniej "zadomowią"

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9
#1565320

Amerykańskie wojsko w Polsce jest gwarantem interesów zydowskich. Ma chronić Polskę przed sąsiadami? Tak, ale dla zydów nie dla Polaków. I ma bronić "tego kraju" przed Polakami, którym zachciałoby się rządzić u siebie. Swiatowy rząd dobrze to wykoncypował. Ustawa 1066 wiecznie żywa. Organizacje cudzoziemskie w Polsce pod wodzą danielsów i sorosów mają się dobrze i sprawnie pilnują swoich pryncypiów. Polska ze swoimi zasobami naturalnymi to łakomy kąsek i łatwo nie odpuszczą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1565334

    Witam! Bez NATO w Polsce, mielibyśmy w kraju za chwilę drugą Ukrainę. Nie stać nas na neutralność, a tym bardziej na spolegliwość mieszkając między drapieżcami. Obecność NATO, to gwarancja naszej wolności. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1565321

   Witam! Mamy obecnie manewry wojsk NATO w Polsce i w krajach bałtyckich. Uczestniczy w tym także Izrael. Mam pytanie, kto zaprosił Izrael, przecież Izrael nie należy do NATO???

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1565325

Przecież oni są u siebie !

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1565328

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jeżeli Usrael rządzi  hAmeryką , to cóż dopiero NATO ...? A cóż to jest , to dzisiejsze NATO ? h..d..i kamieni kupa...

To taka sama wydmuszka jak i ta cała polityka... 

Liczy się to co pod kreską... A co tam widzimy ? Ponownie obce wojska stoją w RP... I to jest fakt bezsporny... podobno mają nas bronić... oby , gdy przyjdzie co do czego , nie przed nami samymi..., bo na to to wygląda...żydowski scenariusz... okraszony  naszymi lokalnymi szumowinami...post- komusze śmiecie przefarbowane na demokratów ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1565342

  Witaj! Komu taki bajkowy tekst. Izrael rządzi NATO? Jakoś krzyżaków do dzisiaj upilnowali i upilnują  zakusy na IV Rzeszę. Obce wojska, to okupowały Polskę do 1993 r.- Wojska Sowieckie. Nie mieszaj NATO z Żydami. To kacapy kwiczą, bo plany wojny hybrydowej do kosza.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1565363

Pytasz Roninie  kto zaprosił ??? 

odpowiadam - zaprosił g ówny zapraszacz i rządziciel w polinie - były żołnierz armii izraelskiej,

(a może nie tylko były ale i obecny - tylko bez munduru, a z przyszywanym uśmiechem)

niejaki Jonathan D. przed którym na kolanach czołgają się wszystkie POPy, czyli te wszystkie myckowate farbowane lisy, co

P ełnią O bowiązki olaka w pięknym Kraju nad Wisłą

 

A tutaj jeszcze trochę o tych zaproszonych, uzbrojonych mordercach, którzy tylko czekają na.....

:

https://www.youtube.com/watch?v=9gL2NJDOFmU&feature=youtu.be

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1565534

Zamiast opowiadać stare kacapskie kawały o potrzebie neutralności Polski, proponuję coś, co przyczyniłoby się w sposób rzeczywisty do zmniejszenia napięć w tej części Europy. A pierwszym krokiem do tego jest uczynienie przez  Rosję z obwodu kaliningradzkiego strefy neutralnej i wolnocłowej, w której stacjonowałyby niewielkie siły, głównie porządkowe. W krótkim czasie stałby się on prawdziwym, a nie neobolszewickim rajem na ziemi.

Pozdrawiam    

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1565329

Wraz z zaprzyjaźnionymi krajami w Europie Środkowej i tymi, z którymi nam po drodze,  musimy dążyć do tego, by jak najszybciej wejść w posiadanie broni jądrowej wraz z środkami jej przenoszenia, od pocisków manewrujących, przez rakiety średniego zasięgu, do artylerii z amunicją atomową. Wtedy będziemy mogli zacząć  rozmawiać o neutralności!   

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1565336

ruska propagandą z typowymi wrzutkami. a to na siłę sklecenie sytuacji na BW z polskim postawieniem na USA, co ma wywołac konflikt w Europie, wyszło jako turbodebilizm (zapewne niezamierzenie). taa, druga Syria towarzyszu, bo NATO za blisko Rosji (po co wspominać, że i WP jest w NATO, co nie?). niestety, nawet niesamowicie słabo napisano, tylko te znane wrzutki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1565457

"Armia USA jest przede wszystkim egzekutorem polityki Waszyngtonu, w której nacisk w obecnej sytuacji nastawiony jest przede wszystkim na wyeliminowanie krajów wrogich polityce USA... ".

Przeczytałem kilkanaście lat temu w (podobno) polskiej gazecie, że tego to a tego dnia senat amerykański nie funkcjonuje, bo tego właśnie dnia obchodzone jest jakieś żydowskie święto...

Stawiam pytanie... Czyja jest Ameryka, czyje wojska stacjonują w Polsce i czyich interesów mają za zadanie bronić ???.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1565481

https://youtu.be/4gDOgmDayNc

Proszę zwróćcie uwagę na dwa zdjęcia centrum Trypolisu (min. 7:17)  - pierwsze sprzed najazdu USA na Irak, a drugie zdjęcie po - walce o "demokrację" made in USA......

Czy taką przyszłość chcą nam zgotować ? Cztery tysiące amerykańskich żołnierzy - 1000 czołgów i innych  ciężkich pojazdów pancernych. Będą mordować Polaków jak mordowali Irakijczyków ? Kobiety, starców i dzieci ???!

 

Niech nie podskakują amerykańskie icki:

https://www.youtube.com/watch?v=9tEm_lCFXTM

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1565530