Narodowcy się mobilizują.

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Kraj

Narodowcy się mobilizują.

Pod hasłem ''Narodowa Mobilizacja'' odbył się w Warszawie Kongres Ruchu Narodowego.

Wśród zaproszonych gości pojawiła się legenda obozu narodowego w Polsce i działaczka przedwojennego Stronnictwa Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej we Lwowie Maria Mirecka-Loryś, Leszek Żebrowski, Grzegorz Braun, prof.Jerzy Robert Nowak, dok. Mira Modelska-Creech, a także przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego, Kongresu Nowej Prawicy, Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, Stowarzyszenia Chrześcijańsko-Narodowego, Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych, Pro-Prawo do Życia.

W trakcie przemówienia inauguracyjnego prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki wyjaśniał wokół których tematów, spraw i wartości powinna dziś następować  ''Narodowa Mobilizacja'' Polaków.
Narodowa Mobilizacja jak zdefiniował RN powinna nieść nadzieję Polakom, którą w obecnym czasie traci świadoma część narodu po prawie trzech latach rządów PiS.
Robert Winnicki wypomniał rządzącym zakłamywanie rzeczywistości, w którym można odnaleźć mnóstwo patriotycznej retoryki i katolickich frazesów, gdzie jest mowa o niepodległości, a jednocześnie działania przedstawicieli rządu są całkowicie sprzeczne z tym co głoszą. Nawiązał tym samym do polityki wobec Ukraińców, którzy za nic maja przyjacielskie gesty Polaków i dalej gloryfikują Stepana Banderę.
W przemówieniu nie zabrakło gorzkich słów pod adresem uległej polityki w stosunkach polsko-żydowskich i relacji państwa polskiego z Brukselą.

Robert Winnicki nie szczędził gromów na politykę gospodarczą Mateusza Morawieckiego i ukłonu jaki czyni wobec międzynarodowych korporacji, wypominając sprowadzanie taniej siły roboczej z zagranicy kosztem tysięcy polaków corocznie upuszczających Polskę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy.

Ruch Narodowy głosem Winnickiego wspomniał o mądrym protekcjonizmie, który trzeba stosować wobec naszej gospodarki. ''Polska gospodarka domaga się myślenia kategoriami nacjonalizmu gospodarczego. To jest nasza przyszłość, i to jest przeszłość na której bogate państwa zbudowały swoją potęgę''.

Rober Winnicki odniósł się krytycznie do prezydenckiej propozycji rozpisania referendum konstytucyjnego, w którym głowa państwa umieściła postulat wpisania do konstytucji przynależności Polski do Unii Europejskiej, przypominając, że podobny epizod miał swoje miejsce w 1976 kiedy do konstytucji PRL wpisano przyjaźń z ZSRR.

Temat kwestii imigracyjnej został również poruszony. Prezes RN przypomniał, że to dzięki deklaracjom wyborczym PiS wygrało wybory, a teraz sprowadzono kilkukrotnie więcej  muzułmanów osiedlających się w Polsce niż ta którą deklarował rząd PO. Robert Winnicki podkreślił; ''Nasza spójność kulturowa, religijna, etniczna narodu polskiego jest fundamentem''.

Również polityka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanęło w ogniu krytyki.
Winnicki przytoczył wydatki jakie ministerstwo ponosi na kolejne żydowskie muzea, które jak Muzeum Historii Żydów Polskich Polin bądź Muzeum Auschwitz wpisuje się antypolską propagandę historyczną. Państwo polskie wydaje setki milionów złotych i nie ma żadnej kontroli. Planuje się rozprowadzać kolejne miliony złotych na budowę muzeum chasydyzmu i muzeum getta, podczas gdy Muzeum Historii Polski w Warszawie utworzonego w 2006 roku do dziś nie posiada siedziby. ''Nie ma zgody na taką wasalną politykę, nie ma zgody na to żeby w imię fałszywej percepcji geopolitycznej, klękać przed tym niewidzialnym imperium''- powiedział Robert Winnicki.

Na koniec prezes RN zaprosił do współpracy wszystkie środowiska i organizacje a także wszystkich chętnych i wytrwałych dla których dobro Polski jest najważniejsze.

Prof. Jacek Bartyzel skierował list do uczestników Kongresu Ruchu Narodowego.

“Do uczestników i gości Kongresu Ruchu Narodowego,
W roku, w którym świętujemy stulecie chwalebnego odzyskania przez Polskę niepodległości, nad tą naszą niepodległością znowu zbierają się czarne chmury. Tzw. dobra zmiana, której głosiciele obiecywali obronę i wzmocnienie naszej suwerenności państwowej, nie tylko że nie uczyniła nic, aby to urzeczywistnić, ale stworzyła swoją chaotyczną i resentymentalną polityką zagraniczną nowe czynniki zagrożenie.
Zmniejszył się wprawdzie stopień serwilizmu wobec Berlina, uprawianego przez poprzednią ekipę rządową, ale w to miejsce służalczość wobec amerykańskiego hegemona osiągnęła niebotyczne rozmiary. Ceną płaconą za ten protektorat, będący iluzoryczną gwarancją naszego bezpieczeństwa, jest także znoszenie coraz bardziej dotkliwych upokorzeń ze strony Izraela i całego żydowskiego “anonimowego mocarstwa”. Kierownicy naszej polityki państwowej nie potrafią zdobyć się na bardziej realistyczną politykę wobec Rosji, za to w równie irracjonalnym stopniu gotowi są poświecić każdy polski interes dla podtrzymania państwa będącego w stanie rozkładu (tj. Ukrainy) i którego najbardziej uświadomiona narodowo część ludności nie kryje swojej nienawiści do Polski, ani nawet roszczeń terytorialnych. Nasz kraj zalewają rosnące błyskawicznie fale imigrantów ukraińskich.
Rząd PiS-u nie potrafi także, albo nie chce, bronić skutecznie naszej suwerenności duchowej, cywilizacyjnej i kulturowej w życiu wewnętrznym wciąż jeszcze chrześcijańskiego narodu, ale pozbawionego skutecznej obrony ze strony państwa przed moralnymi dewiacjami postliberalnej “cywilizacji śmierci”.
W tej trudnej sytuacji potrzebna jest rzeczywiście powszechna, narodowa mobilizacja wszystkich sił autentycznie patriotycznych i niepodległościowych. Oby Kongres Ruchu Narodowego stał się jej zaczynem i ośrodkiem krystalizacji”.
                                                                                                      
                                                                                                                prof. Jacek Bartyzel

Liderzy środowisk narodowych i patriotycznych podczas Kongresu Ruchu Narodowego podpisali Deklarację Niepodległości 2018. 

Sto lat temu nasi przodkowie, dzięki systematycznym wysiłkom całych pokoleń, wypracowali i wywalczyli niepodległość Ojczyzny. Ich testamentem skierowanym do nas, Polaków kontynuujących narodową sztafetę, jest zadanie budowy Polski Wielkiej, opartej na chrześcijańskich fundamentach życia społecznego i realnie niepodległej.
W stulecie odzyskania niepodległości zobowiązujemy się do kontynuowania tych starań. Deklarujemy wolę pracy na rzecz budowy silnego państwa, które zapewni narodowi polskiemu bezpieczeństwo i warunki wszechstronnego rozwoju.
Dzięki wytrwałej mobilizacji Polaków musi nastąpić odrodzenie pełnej suwerenności kulturowej, gospodarczej i politycznej naszej Ojczyzny. Naród musi odzyskać pełną swobodę samostanowienia we wszystkich aspektach życia wspólnotowego.
Deklarujemy podejmowanie w tym kierunku niezbędnych działań, w tym działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, niszczącej suwerenność naszego kraju we wszystkich wyżej wymienionych aspektach.
Sto lat po zakończeniu wielkiego dzieła naszych przodków podejmujemy ich testament pod hasłem – Polska zawsze niepodległa!

 źródło- Ruch Narodowy.

https://planetaprzemian.blogspot.com/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1566208

To naturalne, że w Polsce powinien funkcjonować silny ruch narodowy, PiS stara się go marginalizować, choć młodzież gremialnie się tam garnie. Przez to trwaja nowotwory polityczne jak PO, N czy PSL...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1566210

Przed ostatnimi wyborami Winnicki z Bosakiem, za wysokie miejsca na listach wyborczych, oddali Narodowców w łapy takiej miernoty jak Kukiz. Już wtedy zmarnowali ogromną szansę na samodzielne zaistnienie RN w polskim Sejmie. Tak jak piszesz, młodzież gremialnie do nich się garnie. Często jestem w Gdańsku świadkiem takich zachowań, czy to wiecach, demonstracjach, pochodach, czy też na meczach gdańskiej Lechii. RN mógłby z łatwością zagospodarować tysiące nie tylko młodych, ale tych wszystkich, którzy nie widzą siebie w PiS-ie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1566224

Święta racja. Kukiz tak samo się zeszmacił jak Duda zjudział. To co wyrabia PiS teraz w osobie Morawieckiego bankstera, który także samo tylko ciut inaczej działa jak wcześniej Balcerowicz vel......Ten PiS, który oszukał Polaków na wiele sposobów i dalej to robi. Brak słów by to wszystko opisać co te POPy wyczyniają.  "byłem" na TYM Kongresie Narodowców, słuchałem wystąpienia Prezesa, i podzielam opinię, że gdyby oni jako grupa znaleźli się w Sejmie zamiast tego cudaka Kukiza, który pozuje na nie wiadomo kogo, a chodzą słuchy, że został wypromowany przez prowadzących........ Gdyby Te Narodowe Chłopaki, Których słuchałem na Kongresie byli w Sejmie zamiast tych różnych durnowatych myszek, budkowych pajacy i całego tego myszkowskiego czy myszkiewiczowskiego badziewia - POLSKA NASZA  Byłaby dużo dalej i z pewnością nie czołgałaby się tak, jak to dziś czyni przed tymi myckowatymi jonathanami z jakiegoś tam polinu, czy innego brukselskiego, brudnego syfu. I z pewnością nie pozwoliliby Chłopacy Narodowi na dokształty POPów gdzieś tam u żydków, czy na żydkowe obrady na NASZYM Wawelu.

i to czterokrotne !!!!.

Nóż się w kieszeni otwiera jak o tym pomyślę.

Chopaki Narodowcy Ogłosili MOBILIZACJĘ. Musimy też do NICH dołączyć !

I NIKT NAM WTEDY NIE PODSKOCZY.

AMEN !

Przeczytajmy Słowa Wielkiego Poety, Przeczytajmy teraz Jego Wiersz. Cytował TE Słowa na Kongresie Szef Wspaniałych Polaków - Wszechpolaków, Szef Młodzieży Wszechpolskiej. Niech TE SŁOWA Adama Asnyka będą dla Nas, Wszystkich Polaków Patriotów - NASZYM CREDO, TESTAMENTEM NIECH BĘDĄ ! TESTAMENTEM PRZESZŁYCH POKOLEŃ, NASZYCH OJCÓW, DZIADÓW I PRADZIADÓW, TESTAMENTEM, KTÓRY DZIŚ MOBILIZUJE DUCHA NIEZŁOMNEGO NARODU.

Miejmy Nadzieję !

i POLSKA ZNOWU BĘDZIE POLSKĄ !

http://wiersze.doktorzy.pl/miejcie.htm

https://video.search.yahoo.com/yhs/search?fr=yhs-adk-adk_sbnt&hsimp=yhs-...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1566396

''Polska gospodarka domaga się myślenia kategoriami nacjonalizmu gospodarczego. To jest nasza przyszłość, i to jest przeszłość na której bogate państwa zbudowały swoją potęgę''.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1566212

 ''Nie ma zgody na taką wasalną politykę, nie ma zgody na to żeby w imię fałszywej percepcji geopolitycznej, klękać przed tym niewidzialnym imperium''-

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1566213

RN powstał na bazie i przy wydatnym współudziale LPR. Dotychczas żaden z działaczy nie odciął się wyraźnie od LPR i nie potępił tego co LPR robił. Nigdy nie słyszałem, aby Roman Giertych został nazwany po imieniu przez teraźniejszych działaczy RN i to właśnie powoduje mój wielki sceptycyzm co do RN.

Panie Winnicki chce Pan budować wielką przyszłość w Polsce? Nie mam z tym problemów, ale jeśli chce Pan aby na to powstanie z połączenia RN ze wszystkimi organizacjami narodowymi w Polsce musi się Pan wyraźnie i zdecydowanie odciąć od LPR-u, bowiem w dalszym ciągu brzmi w moich uszach zawołanie "Roman wróć" i to powoduje, że dopuki tego nie zrobicie nie będziecie mieli mojego głosu, a przypuszczam, że i wielu innych.

Na dzień dzisiejszy nieważne od wyborów zostaję w domu!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1566214

Wydaje mi się, że brak reakcji RN w ustosunkowaniu się do osoby Giertycha wynika tylko i wyłącznie z tego, iż jest on postacią doszczętnie skompromitowaną i tak po prawdzie politycznym trupem. Nikt już tej żenującej postaci nie traktuje poważnie, choć on sam jeszcze czasami próbuje zaistnieć na tzw. "salonach". Bardziej jednak przypomina kurę po odcięciu głowy. Chwilę jeszcze pobiega i tyle po nim. Lepiej, aby RN bardziej stanowczo akcentował swoją obecność na scenie politycznej, niźli zajmował się Giertychem. Trupa nie ma sensu reanimować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1566227

#1566231

Roman już siem dawno wytupał i wyskakał. 

Bardzo słusznie, że Winnicki nie przywołuje nazwiska tego podskakiwacza. Nie ma żadnego powodu, by się od zera jakiegoś odcinać. Zero nie istnieje, i nieistniejące może sobie dalej podskakiwać w niebycie. Do us....ej śmierci:

https://www.youtube.com/watch?v=dBDezHiDjio

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1566424

Na targu w Skaryszewie błąka się wałach w chomącie,

rozmyślając jakby tu w Warszawskim ratuszu,

wygodnie usadzić swe prącie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1566428

ma coś tak wstrętnego wypisane na twarzy, że brak słów by TO COŚ właściwie oddać, określić, opisać.

Zachowania wszyscy znamy..............

P.S

Zawsze się zastanawiam, jak Stwórca, Nasz Pan w Niebiosach to Czyni. I odpowiedź narzuca się sama. Gdzieś w Nowym Testamencie, może w którymś z Listów Św. Pawła Apostoła są słowa:

.....BO DLA BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO.........

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1566448

PiS jak powietrza potrzebuje silnego nacisku z prawej strony bo inaczej osuwa się grawitacyjnie na pozycje UD/UW.

A patrząc realistycznie to ta inicjatywa będzie zapewne rozbijana na wszystkie możliwe sposoby, z prowokacjami włącznie, a głównym wrogiem wcale nie będzie antypolska i agenturalna szumowina z PeO tylko RN. Już nawet przygotowano odpowiednie komisje do walki z "faszyzmem".

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1566223

Zawiedzeni będą, mimo wybudzeń

Wyborcy co dadzą się znów wykiwać

Bo nie jest ważne czy się umie  śpiewać

Ważne to myśleć i działać roztropnie

Bo wykiwany czuje się okropnie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1566226

  Witam! Narodowcy piękna idea, bardzo potrzebna Polsce. Jednak, postrzegana jako skrajna prawica, była mocno inflirtowana przez sowieckie i komunistyczne SBckie służby. Rządy Tuskowe panicznie się bały zrywu ducha Narodowego Polaków. Podczepienie Narodowców pod Kukiz 15, było koronkowym zabiegiem służb postkomuny. Obecnie wiemy, co reprezętuje partia Kukiz. Żeby było jak było udając partię prawicy, a współpracując z Totalną Targowicą, co ukazały kluczowe  dla Polski głosowania w sejmie. Często ostatnio słychać na NP ostre, wręcz wrogie wypowiedzi na PIS, to niestety gołębi śpiew dla mafii postkomuny i komuny. Nie daj Boże, by Pogrobowcy Polski wróciliby do władzy, to parę tysięcy Winnickiego i Bosaka uratuje kraj? Być może przyszłościowo czeka nas ewolucja Narodowościowa, ale na teraz to przyszłość. Większość społeczeństwa opowiedziała się za PISem, więc walczmy dalej do zwycięstwa wolnej Polski. Nikt nie przewidział, że zderzymy z takim wrogiem zewnętrznym, obecną lewacką twarzą Europy, celową islamizacją, a w tle wojnę przeciw chrześcijańskim wartościom, tożsamością narodową. oraz patologią zdrady i agenturą. To celowa skomasowana wewnętrzna i zewnętrzna nagonka na państwo, które wymknęło się z nałożonego kagańca, państwo wybijające się na suwerenność. Wrogowie panicznie się boją Polski, jako przykładu dla powstania następnej grupy pąństw wartości narodowych. Nic już nie będzie takie jak było, bo pobudzony został duch w narodzie. Wrogowie bedą próbowali nagminnie zaszczepić w nas wątpliwości. Miejmy świadomość, że odsunęliśmy od władzy wielką sowiecką,  postsowiecką machinę dezinformacji i propagandy. Machinę kłamstwa, machinę, która nas wielopokoleniowo okupowała i mordowała, próbując zabić Polskiego ducha. To im się nie udało. Więc, nie dajmy się ponownie zniewolić! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1566237

"Więc, nie dajmy się ponownie zniewolić!...

Nie żartuj, a jesteśmy wolni ?.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1566245

To była od 1918 do 1 września 1939 r.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1566247

Prawda jest taka, że jesteśmy bardziej zniewalani niż za komuny.
Przykład ?.
Mój kolega o którym wspominałem tu wcześniej , prowadzi działalność troszkę dłużej ode mnie, a więc około 38 lat. Jak też pisałem wcześniej w inny wątku, ma niestety problemy z zamówieniami, gdyż mówiąc wprost, wykańcza go konkurencja z zachodu. Konkurencja, która zawalając rynek swoimi towarami, praktycznie nie odprowadza w Polsce podatków.
Kolega miał problemy z zaległościami względem ZUSu.
ZUS podał go do sądu, który zasądził grzywnę w wysokości 3000 plus koszty sądowe...
Widzisz w tym logikę?. Facet ma problem ze składkami, a oni dowalają mu grzywnę!!!. To nie koniec.
Wczoraj dostał pismo z sądu, że w związku brakiem spłaty grzywny, sąd na następnym posiedzeniu w jego sprawie, zamieni mu karę grzywny na areszt!!!.
Odpowiedz..
Tak wygląda "kurwa" wolny kraj i wolne społeczeństwo ?.
Tego nie było nawet za komuny. Kto "kurwa" nami rządzi ? !!!

Ps. Przepraszam, ale mnie ponosi...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1566250

- w pierwszych latach budowy komuny w Polsce i nazywało się to "domiar". Dzisiaj wykańczanie polskich przedsiębiorców, tych bez odpowiednich pleców, odbywa się podobnie, tyle że pod innymi nazwami. Przy zalewie propagandy o rzekomym wielkim wspieraniu rodzimej przedsiębiorczości mało kto to widzi.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1566253

Tylko przyklasnąć, gdyby nie szczegół dotyczący całej otoczki pod hasłem "Polin". W tym kontekście "gołębi śpiew dla mafii postkomuny i komuny"  ma się tak do faktów jak pięść do nosa! Rozpisz ten wątek na nuty zwłaszcza w kontekście dzisiejszych słów Mistrza: "Wstań Polsko z kolan"!

Z harcerskim pozdrowieniem zacytuję celne słowa Pana Zimnego: "Pejsy za wachle"  (...)".

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566249

  Witam Panią! Celowo nie rozpisałem, bo cierń "Judy" za głęboko utkwił. Tyle wysiłku, a tu strzał w plecy. Jesteśmy świadomi żydo- komuny, ale jak mówi J.K potrzeba paru kadencji. Ten swój-obcy, też odejdzie w zapomnienie w nie chwale. Zakusy na Polin od dawna promowany, ale ten numer im nie przejdzie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1566252

co za pech... a już miało być tak pięknie... ale następnym razem to już na pewno się uda.

Jakby ktoś nie zauważył to tak się w kółko kręcimy już prawie od 30 lat. Może jednak coś tu w tym wszystkim nie halo

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1566254

Witaj Ronin.

Strzał w plecy zza węgła? Jakiś dywersant strzela w plecy czy "UWol" namaszczony przez J.K.? Kto jest winny temu, że wrzód na d*pie lub jak to określasz "cierń Judy" zahamował skutecznie proces naprawy? Wybacz, ale nadzieja na Polskę dla Narodu stworzone 04 czerwca 1989 r. przez każdy kolejny rząd traciła sens. I wiesz? To wzmiankowane pojęcie nadziei traciło swój sens wcale nie z powodu  wartości skrajnych subiektywnego prawdopodobieństwa sukcesu!

Wracając do meritum. Jaką pewność mają Polacy, że zmiany personalne (a takie kolejne zmiany  czekają nas w tej kadencji minimum 1 - 2 x!) są/będą właściwe? Tym bardziej (co już powoli idzie w zapomnienie), że  twardy elektorat PiS już raz został olany!

Ronin! Bardzo pana szanuję za "całokształt", ale ilu Polaków od 1989 roku + następne kilka kadencji nie doczeka, tak jak Jaś nie doczekał?

PS

Andrea Pirlo to jeden z największych artystów futbolu naszych czasów. Wizjoner i wirtuoz. Gdyby był architektem, byłby Brunelleschim, którego kopuła katedry we Florencji wyznaczyła nowe trendy. Gdyby był malarzem, byłby Caravaggiem, chadzającym swoimi drogami artystą, o unikalnym stylu. Gdyby był kompozytorem, byłby Verdim, bo ma w sobie to samo umiłowanie perfekcji i... taką samą brodę jak twórca Rigoletta. M.P. 

W polityce też trzeba być wizjonerem i wirtuozem. Inaczej na realizację celów czeka się kilka/kilkanaście kadencji na miarę węża z ogonem w pysku?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566272

Co Ty piszesz? Jak to... nikt się nie spodziewał?  Kto to ma być  ten " NIKT" ? 

Przecież ta sytuacja trwa od bliska trzydziestu lat...

Podstawową rolą Ruchu Narodowego ma być ROZWALENIE obecnego systemu mafijnego... tzn. Następujące po sobie partie,  " które przekazują sobie pałeczkę w tym BIEGU PRZEZ PŁOTKI "...

Że jest naszpikowany konfidentami, to oczywista oczywistość.Jednak ma być to mechanizm zmian i... mobilizacji Narodu. Bowiem nie o prędki wynik tu się rozchodzi, który w rzeczy samej jest niemożliwy , a o przebudzenie Narodu i uzmyslowieniu mu własnej siły.

Jest on w tych 40 milionach mocno " nadszarpnięty" , ale jednak istnieje...

Dzisiaj RN, to jedyna zwarta grupa, która myśl i o Polsce...

Przede wszystkim ekonomicznie i gospodarczo...

Zmiany, które nasz czekają w najbliższych latach odbędą się poprzez mechanizm walki ekonomicznej..., a nie jakieś " szabelki"... Nie będą więc to jakieś wielkie zmiany polityczno- społeczne ..., będzie to natomiast " cicha" i konsekwentna walka o zmiany prowadzenia gospodarki w naszynaszym kraju...

Obecny post komunistyczny kartel pod wodzą WSIoków ( sprzedających się niczym dziwka , temu kto silniejszy politycznie) nie wytrzyma pod naciskiem kryzysu i całkowitej destrukcji państwa. Ta maszyna po prostu stanie... Obecny PiS " zeszmacony" werbalnej przez UBozycje i poprzez własne błędy,  jako " zUżyty " politycznie odejdzie w cień i dołączy do grupy , którą stanowi cały dzisiejszy ściek polityczny.Jest on już dzisiaj jego częścią składową,  jednak Narodowi nie jest to jeszcze świadome , gdyż jako opozycja do PO przez lata wyrabiali sobie dobry wizerunek " dobrej zmiany".

W najbliższy czasie przyjdzie anarchia polityczną i to z jaskrawym aspektem żydowskiej hegemonii...

Dzisiejsza walka EU z naszym krajem jest zkoordynowana z żydowską polityką względem naszego kraju.Rozchodzi się w pierwszej linii o całkowite przejęcie przez Żydów naszego kraju przy akceptacji międzynarodowego gremium np. ONZ..

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1566276

Wielkie deklaracje , frazesy i zamiary, których się nie da przeprowadzić. Albo błędne ,szalone pomysły - bo rozumiem ,że realistyczna polityka wobec Rosji to nie szukanie partnerów , dla których jest tym samym zagrożeniem i którzy mogą mieć w przyszłości podobne pretensje terytorialne? :) Albo fatalnie nazwane - nacjonalizm gospodarczy- no chyba ,że faktycznie chodzi o wspieranie wszystkiego co "polskie" czyli każdego za przeproszeniem etnicznie poprawnego sk..., który za chwilę odsprzeda swoją firmę wyrosłą na protekcji bogatemu Niemcowi i jeszcze nas zza granicy opluje?  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1566251

Kogo mieliby przekonać tacy gorący zwolennicy i promotorzy RN, którzy powtarzają jak mantrę: PIS musi odejść?! To jest dokładnie program totalnej opozycji. Wygląda na to, że RN strzela sobie w kolano, zanim jeszcze na dobre nie rozpoczął  marszu ku obiecywanej świetlanej przyszłości!

Pozdrawiam    

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1566274

 Witam! Kolego Janie i mamy pełną jasność. Wszyscy wołający, że PIS musi odejść, to zadaniowi propagandziści Targowicy. Przed wyborami samorządowymi, jeszcze wielu takich piewców na NP zobaczymy. Oj, będą wrzeszczeć o pokoleniowe zawłaszczone koneksje w samorządach. Widać, że nawet tu, co niektórym nie pasuje odsunięcie od władzy złodziei. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1566287

czyli tego niszczenia NASZEJ POLSKI przez szatańskie, ciemne, zbrodnicze jakieś siły, antypolskie !!! siły - polecam uważną lekturę niszczenia i zniszczenia WIELKIEGO, WSPANIAŁEGO, POLSKIEGO PRZEDSIĘBIORSTWA ŻEGLUGOWEGO -

PLO, czyli POLSKICH LINI OCEANICZNYCH:

https://www.google.com/search?q=HISTORIA+UPADKU+POLSKICH+LINI+OCEANICZNY...

P.S. 

a główni dwaj niszczyciele to dwa POPy, czyli P ełniący O bowiązki P olaka - niejaki Balcerowicz vel..... i drugi także samo POP - niejaki Lewandowski vel..... niszczący dalej NASZĄ POLSKĘ, tym razem z brukselki, czyli jewropejski jest destroyer.

MUSIMY WSZYSCY STAĆ SIĘ NARODOWCAMI !

TERTIUM NON DATUR........czyli trzeciej możliwości nie ma, aby POLSKA BYŁA POLSKĄ !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566449

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje... Stare to i jakże aktualne, zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji politycznej. Za przykład moze służyć sytuacja w prokuraturze.. By ją naprawić - należałoby natychmiast 1/3 wyrzucić na zbity pysk... Tylko kim ich zastąpić? W programie "Studio Polska" jeden z prawników powiedział, że na studiach prawniczych przeprowadzono test co do korupcji i ponad połowa nie widziała w niej nic nagannego... Przecież to przekonanie wynieśli z domu!

Całkiem podobnie jest w polityce, a więc i w PiSie.  "Twardy rząd ( B. Szczygło) musiał ustąpić, bo przewagę zdobyła frakcja Gowina. Mamy skręt neoliberalny - czy ten wrzask potępienia PiS coś zmieni? Czym się wystąpienie Winnickiego różni od totalnych? Żadnej merytoryki...

"Dzisiaj RN, to jedyna zwarta grupa, która myśl i o Polsce..." - zwarta grupa? Jakieś żarty...Nie stać ich było nawet na wyjście "zwartą grupą" od Kukiza...

Niestety, podobnie jak wśród platfusów - nie ma przywódcy z charyzmą...

Jedynym wyjściem jest w procesie wyborczym oczyścić PiS z niewłaściwych ludzi - i tyle.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1566556

Tak ,Przyjacielu

zostawiłeś nam w testamencie święte słowa

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Solidarnościowe do zobaczenia po drugiej stronie

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1567060