Facebook cenzuruje wybranych.

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Kraj

Ostatnie bastiony wolności słowa kurczą się. Media społecznościowe długo opierały się forsowanym ideologiom. To ma się wkrótce zmienić.  

„Nadszedł czas, aby zaktualizować zasady, aby określić jasne obowiązki dla ludzi, firm i rządów” – pisze Zuckerberg. 34-letni miliarder uważa, że nowy wymiar kontroli internetu powinien opierać się na czterech filarach: blokadzie szkodliwych treści, ochronie wyborów, ochronie prywatności i możliwości przenoszenia danych osobowych pomiędzy firmami.
Przyjęta hipoteza ,że Facebook, dzięki swojej pozycji monopolisty wśród mediów społecznościowych wykazuje tendencje do wpływania na opinie publiczną i kształtowania określonych postaw nie jest bezpodstawna. Co kryje się pod terminem ''szkodliwych treści'' o tym Zuckerberg nie raczył wspomnieć, niemniej wysiłki portalu skupiające się na stygmatyzowaniu treści o zabarwieniu konserwatywnym i prawicowym dają pogląd jak ma być kształtowany wirtualny świat oczami twórcy.
Portal Zuckerberga porzucił status obiektywizmu usuwając posty reklamujące Marsz niepodległości 2016, argumentując polityką portalu. Od tego czasu facebookowe sito zaczyna uszczelniając procedury eliminując dyskurs medialny. Facebook wypowiedział wojnę z tzw mową nienawiści uruchamiając algorytmy mające na celu tropienie słów które wedle pomysłodawców są obraźliwe. Administratorzy Facebooka dostrzegli, że tematy i informacje zamieszczane są dalekie od liberalno-lewicowej narracji. To co pierwotnie miało być platformą wymiany myśli zmienia się w decyzyjny organ selekcjonujący dostęp do informacji. Facebook kreuje nowego użytkownika wolnego od konserwatywnego podejścia do życia wpisując się w globalny trend wykorzenienia ze świadomości ludzkiej wartości bliskich wielu użytkownikom portalu takich jak; ojczyzna, rodzina czy religia.
Dostęp do informacji wyrażający zgoła inny pogląd jest ograniczany.
Serwis alternatywnych informacji AlexJones został bez podania powodu usunięty z Fcebooka. Prawicowo-konserwatywny fan page Kresy.pl bez ostrzeżenia ani uzasadnienia nie został co prawda usunięty ale ograniczono zasięg postów publikowanych co ma  decydujący wpływ na pozyskiwanie reklamodawców. W wyniku nieuczciwych działań zasięg publikacji trafia do kilkudziesięciu osób zamiast jak to miało miejsce wcześniej do prawie 100 tys.
Ten sam los dotknął prawicowy Dziennik Narodowy. Być może stało się to z powodu nowego regulaminu, który jasno mówi, że zakazane jest udostępnianie treści propagujące nienawiść, chcąc w ten sposób edukować innych i zwiększać świadomość społeczną. Wynika z tego, że jakakolwiek próba przypominania o bolesnej historii, określającej kto był katem a kto ofiarą może zostać zablokowana przez administratorów portalu. Facebook rości sobie prawo do blokowania treści krytykujących imigracje lub wyznanie (chyba, że sprawa dotyczy chrześcijan z których można bezkarnie szydzić). Portal Zucerberga uznał zdjęcie z I Komunii św. za naruszające standardy społeczności i nałożył na księdza Romana Kneblewskiego 30 dniową blokadę.
Facebook kreuje się na obrońce wykluczonych. W tym celu zamieścił nowy regulamin z lista słów zakazanych. Skoro pierwsze lody zostały przełamane można się spodziewać, że lista słów z czasem będzie wydłużana.
Nie łudźmy się, FB z medium społecznościowego przeistoczył się w wolne od głębszej refleksji, coraz sprawniej działające narzędzie, mające na celu przemianę mentalności społecznej. Dzisiejszy świat mediów społecznościowych kreuje nowy wizerunek człowieka. Społeczeństwo wyzute z tożsamości i wyższych wartości jest bezwładną masą podatną na utopijne ideologie.

https://planetaprzemian.blogspot.com/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Wszystko to prawda ale to nic nowego - te rzeczy dzieją się już od co najmniej 15 lat i z każdym rokiem jest tylko gorzej.

Dlatego ja nie mam szajsbooka.

 

Ps. podobnie cenzoruje treści youtube - mówiło się od dawna, ze jak przejmie władze PiS to powinni stworzyć polski portal alternatywny do szjasbooka i youtube. Zamiast tego pamiętamy jak służalczo nasze władze z Prezydentem Dudą gadały z szajsbookiem. Dziś słyszałem z ust Dudy jak to on jest dumny i się cieszy, że Prezesem youtube jest jakaś paniena, która ma korzenie polskiego pochodzenia - i tutaj właśnie widać, ze my się z takimi władzami nigdy nie zgodzimy, bo dla normalnych dumnych Polaków, to jest hańba, że prezesem takiego antypolskiego ścierwa jest typiara co się niby przyznaje do polskich korzeni, a dla Dudy to jest powód do dumy - żenada!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1594888