Wygrała polska racja stanu

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

28.05. 2019

   Zwycięstwo  "Prawa i Sprawiedliwości" w eurowyborach to ewidentny sukces polskiej racji stanu - państwa i obywateli. Dynamiczny progres w ilości mandatów ( + 8 w porównaniu do poprzednich) tylko cieszy. Jednak to nie jest  nokaut zjednoczonego lewactwa spod znaku tzw. Koalicji Europejskiej. Nie pomogła im ani ulica, ani brukselsko-niemiecka zagranica z obcymi mediami polskojęzycznymi włącznie.Musieli  zapłacić polityczną cenę za sianie nienawiści, walkę z Kościołem, promocję LGBT+ i brak  jakiejkolwiek wizji reprezentowania naszego kraju w UE. Z  pewnością cieszy utrata ok.40 % mandatów przez samą PO. No i rozbicie owej koalicji na poszczególne kluby parlamentarne w PE.

   Kolejny wysiłek organizacyjny PiS to większa mobilizacja głosującego elektoratu beneficjentów programów socjalno-gospodarczych na nadchodzące wybory parlamentarne. Dobry Boże -  dopomóż!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

..ulecz sam siebie...i nie bądź Napoleonem.

Do wszystkich zarzutów brakło tylko antysemityzmu...i byłby komplet bzdur.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

Verita

#1592444

A argumenty?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1593590

Też jestem zdania, że wygrała polska racja stanu.

Problem polega na tym, że nie wszyscy rozumieją czym jest racja stanu i przedkładają nad nią swoje własne widzimisię, a zindywidualizowane widzimisię jest czystym produktem demoliberalizmu, z którym polska racja stanu musi się zmagać.

Racja stanu jest czynnikiem dość obiektywnym, złożonym z realistycznej oceny stanu w jakim państwo się znajduje, sił politycznych w  nim operujących i określenia celów polityki sprzyjających realizacji tej racji oraz określenia wrogów i przyjaciół.

PIS działa na polskim forum politycznym od lat i zdołał wykazać, iż posiada właściwe kompetencje intelektualne i wykonawcze by realizować polski interes naodowy. Gdyby była lepsza siła polityczna, to by się ujawniła, a jak na razie tego nie widać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1592448

Chyba, że ktoś swoje prywatne widzimisię uznaje jako polską rację stanu. Cha, cha, cha...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1593591

Co ciekawe, zasięg tematu ustawy 447 był budowany niemal wyłącznie reklamowo. Polityka w Sieci podaje, że Konfederacja wydała na promocję tego tematu prawie 185 tysięcy złotych.

Dane wskazują, że w trakcje trwania kampanii Konfederacja – w zasadzie jedyna partia zajmująca się tematem 447 – wydała na promocje reklam związanych m.in. z tematem 477 prawie 185 tys. zł - czytamy.

Całość TU

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1592460

Konfederacja to rusofilski śmieć...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1593593