Uwaga na migrację ukraińską!

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

7.12.2017

   To dobrze, że przeważająca większość naszego społeczeństwa doskonale rozumie zagrożenia wynikające z ewentualnego najazdu islamistów a rządzący PiS wytrwale stoi na straży polskiej racji stanu.. .

   Jednak ani przez chwilę nie można tracić z oczu z zagrożenia wynikającego z przebywania na terenie naszego kraju setek tysięcy Ukraińców. Nie mogą uspokajać ani liczby Polaków obywatelstwa ukraińskiego, ani wyolbrzymiany wkład  pozostałych w naszą gospodarkę. Trzeba ciągle pamiętać,że narodowość ukraińska nie należy do cywilizacji łacińskiej a chrześcijaństwo rytu wschodniego też nie jest tam powszechne.

   Historia obu narodów dowodzi, że wrogość mas ukraińskich zdecydowanie przeważała nad chwilami pozytywnej  koegzystencji.

   Każda duża mniejszość narodowa stanowi realne zagrożenie dla kraju pobytu takiej diaspory. Zwłaszcza jeżeli  będą tworzyć swoje struktury integracji narodowej.

   Odpowiedzialne monitorowanie ukraińskiej migracji i skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom z ich  strony to nakaz chwili polskiej racji stanu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)