kontrowersje decyzji Prezesa

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

06.04.2018

   Premie  są elementem systemu płacowego, usankcjonowane prawnie. Powszechne w światowym systemie pracy. Zwykle za efekty wykonawcze ( i  te są społecznie akceptowalne ), ale i za stanowiska niezależnie od efektów ( menadżerowie, dyrektorzy, członkowie zarządów ). W tym wypadku społeczna akceptowalność jest trudna.

   Rząd Beaty Szydło dokonał tak wiele pozytywnych zmian społeczno-gospodarczych (  poza min. Waszczykowskim), że premie im należą się jak przysłowiowa zupa psu. Oni zarobili  na tą dodatkową gratyfikację i to w kwotach przyznanych przez premier B. Szydło! W tej części decyzja J.Kaczyńskiego nie była właściwa. Tym bardziej, że poddał się fałszywemu charkotowi totalnej opozycji.

   Natomiast decyzja Prezesa o konieczności obniżenia diet parlamentarnych i samorządowych kacyków o 20 % jest ze wszech miar słuszna  i pożądana społecznie. Cyrk jaki robi "totalna" z parlamentu narodowego uwłacza godności Polaków, nie tworzy żadnego dobra, jest piaskiem w trybach demokracji. Dla nich nawet obniżone diety to sporo za dużo.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)