Komu przeszkadza spiskowa teoria dziejów?

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

15.01.2016

  Od lat trwa ośmieszanie tzw. spiskowej teorii dziejów przez możnych tego świata. Jest to jakiś rechot kierowany do inteligencji, intelektualistów a za ich pośrednictwem - do " mas". Właściwie dlaczego ta idea ma być wyrzucana a priori? Czyżby dla jakichś sił była tak groźna bo czasem...prawdziwa?

  Właściwie dlaczego ludzka logika ma odrzucać tą ideę?  Historyczne fakty i nieokiełznana wola ludzka panowania nad wszystkim / z wykluczeniem Boga włącznie / nie jest tezą wydumaną. A fakty? Chociażby zmowa socjalistów - J. Stalina i A Hitlera z września 1939 by zlikwidować Polskę... Po kolejnych agresjach każdy z nich miał koncepcję by po pokonaniu drugiego zapanować nad światem...

   Od dziesięcioleci tzw. cywilizacja zachodnia chce podporządkować swoim celom światową demografię. Działaniami polityczno-społeczno- gospodarczymi angażując duże środki. Ponieważ tzw. III świat nie przejął tej doktryny, więc wyludniono Europę by stworzyć " przestrzeń życiową" / taki odwieczny fix germański / dla ludzkich " nadwyżek" z innych części świata, obcych tej idei. Dodatkowo pozyskanoby bezinwestycyjnie kapitał młodych, wykształconych zdrowych ludzi...  Oczywiście, buta możnych tego świata nie przeanalizowała do końca tej koncepcji.

   No i Europę zalały muzułmańskie hordy. Ponieważ okazało się, że wszystko kosztuje a i założonej wcześniej tezie bezrefleksyjnego poddania się libertyńsko-lewackim regułom przybysze też nie chcą podporządkować się  - mających koncepcje zarządzania światem sytuacja przerosła. Amerykanie nieco szybciej zreflektowali się, a unijny kołchoz pod germańskim knutem, zdziwiony kręci się wokół swojego ogona bezradności i wcześniejszych działań z jednoczesną odpornością na wiedzę. No i mamy to co mamy. Naprawdę w tej analizie nie ma żadnej logiki?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

problem czegoś co nazywane bywa "spiskową teorią dziejów". Z jednej, bardziej "politycznej" strony to chwyt propagandowy. Zawsze powtarzam że każde działanie "polityczne" jest spiskowaniem, tyle że w granicach określonych prawem, zwyczajem czy zdrowym rozsądkiem. Cała wręcz polityka to spiskowanie. A więc - różne działania są skutkiem spisków. Sformułowaniu temu nadano jednak drugie, pejoratywne znaczenie - nazywając "spiskowymi" różne teorie nie mające uzasadnienia w logice - typu "chemitrails", "zielone ludziki", kosmici wśród nas i różne inne. Twierdzę, że świadomie i z premedytacją. Byłoby to nieporozumieniem gdyby nie to, że włączenie tych tez do dziedziny "teorii spiskowych" automatycznie deprecjonuje te ostatnie. W ten sposób zwalcza się niewygodne dla np. kręgów nieuczciwej władzy spostrzeżenia ludzi, w praktyce odsądzając ich od czci i wiary. Bo skoro teza o zamachu smoleńskim jako "spiskowa" równana jest z tezą o istnieniu kosmitów wśród nas...

Nie mam pomysłu, jak z tym sie uporać.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1504937

Tak, Przyjacielu... Twoja teza o uznaniu większej polityki jako zasady spiskowej teorii dziejów jest więcej niż interesująca. Pozdrawiam i zachęcam do dalszego odwiedzania mojego bloga

Lu- Bicz

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1505366

"Od dziesięcioleci tzw. cywilizacja zachodnia chce podporządkować swoim celom światową demografię. "

Tak, z naciskiem na słowo "tzw.", bo tzw. demokracja liberalna ma tyle wspólnego z demokracją i cywilizacją łacińską(a to przecież cywilizacja łacińska zbudowała potęgę Zachodu)co krzesło z krzesłem elektrycznym.
To czego od dziesięcioleci(a nawet od stuleci) jesteśmy świadkami, to walka cywilizacji żydowskiej, turańskiej i bizantyjskiej(z kierowniczą rolą cywilizacji żydowskiej) z cywilizacją łacińską i chrześcijaństwem jako fundamentem naszej cywilizacji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1504985

Przyjacielu... No wlaśnie... Relatywizm tego świata nie tylko dyskredytuje ale i wypacza uznane do niedawna pojęcia. Do nich należy chociażby " demokracja". Dzisiejsza ma się nijak do pierwowzoru ateńskiego. Jak tak dalej pójdzie, to kolejne pokolenia może będą używać tą nazwę ale jako bezideowy slogan prowadzący do nikąd.

 Pozdrawiam i zapraszam na kolejne myśli z mojego bloga

Lu- Bicz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1505367

Nie mające uzasadnienia w logice ?

A cóż tutaj z teorii ?

.....Sformułowaniu temu nadano jednak drugie, pejoratywne znaczenie - nazywając "spiskowymi" różne teorie nie mające uzasadnienia w logice - typu "chemitrails",......
 
TO:

słuchałem i oglądałem kiedyś wypowiedź lekarki, która mówiła, że jak wychodzi na ulicę to zawsze zakłada maseczkę, by nie oddychać tymi gównami

(z teorii spiskowej)

co w powietrzu. Mówiła, że patrzą na nią wszyscy ze zdziwieniem, ale ona się nie przejmuje i czuje się bezpieczniejsza. Sam osobiście raz siedząc w samochodzie na parkingu widziałem kobietę, która przyjechała, zaparkowała przede mną i pierwsza rzecz, którą zrobiła po wyjściu z samochodu, to założyła na twarz maskę, by chronić się przed tym co fruwa.

 
A ta lekarka o której wyżej wspomniałem, mówiła, że zaobserwowała wśród małych dzieci, w grupie wiekowej do lat chyba 10, wzrost zdiagnozowań raka o 70 %  procent w ciągu ostatnich kilku lat !!!
 
Małe dzieci...........
 
TO są fakty:
 
Uważaj czym Oddychasz. Chociaż to jest trudne. By uważać. 
Kilka razy zauważyłem coś bardzo paskudnego.
Mam nad daszkiem czapki latarkę. Taką górniczą. Jak przyjeżdżam wieczorem do domu, wychodzę z samochodu, zapalam i widzę w ciemności drogę do domu.
I wyobraźcie Sobie coś takiego. W ciągu dnia jak każdego prawie dnia obserwowałem tych bandytów jak psikali naszą Ziemię tymi g....mi. Z tymi chemikaliami jak z deszczem, nie leci w górę a spada na Ziemię. Światełko latarki mi świeci nad daszkiem i widzę w tym świetle miliony mmaleńkich cząsteczek. Na tle ciemności nocy. Jak pyłki ale nie pyłki.
Raczej kreseczki ułożone tylko pionowo.
Zadziwiający porządek, żadnego chaosu. Pionowo spadające równolegle usytuowane, drobniutkie kreseczki. Kolorowe. Żadnego wiatru, spokojnie, tylko ten deszcz chemikaliów. Jak tak na to patrzyłem to widać było, że to jakby takie drobne opiłki metalu. One miały różne kolory na tle ciemności. W ŚWIETLE LATARKI, WIDAĆ BYŁO TE RÓŻNICE.  Większość była w kolorze srebrzystym, ale w tej masie dało się zauważyć wszystkie kolory tęczy. Było i złoto i czerwień, były zielone i były niebieskie......
Mgła jak jest, to wszystko jest w kolorze mleka. Tutaj tak nie było.
Byłem w takim sklepie tu u mnie na wsi, Green Market, i rozmawiałem z właścicielem na temat tego choróbska co mnie dopadło, i powiedziałem do niego, że może zrobiłem parę wdechów z tym syfem i to jest od tego ?
Potwierdził, że to jest możliwe.....:
 
 
 

Arizona Senator Kelli Ward Convenes "Chemtrails" hearing ...

Jun 26, 2014 - Uploaded by Harold Saive

Kingman Arizona - 6/25/2014: Citizens from Kingman and surrounding communities attended a forum ...

 
 
 
 
 

fragment listu do mnie od szwagra, Mgr.Inż z wiedzą techniczną i mój list do niego:

 
jestem zdumiony, chociaż powinienem był się domyślać, że do takich działań muszą być solidne instalacje na pokładach samolotów - to co zobaczyłem, przeraziło mnie...
 

pomyśl o kosztach całego przedsięwzięcia, paliwie lotniczym, wyspecjalizowanej flocie, fabrykach chemicznych pracujących na potrzeby tego działania, a wszystko, Adasiu, dla naszego dobra...
 

depopulacja, to ostatnio najbardziej przerażające pojęcie.
 

szczerze Ci powiem, że nas to już mniej dotyczy (nam już niewiele zostało, bo z górki, ale co mają powiedzieć nasze dzieci i ich dzieci?
 

trzeba spierdalać z tego bałaganu....
 

cześć,
 

szczep

 
 
 

 
 
 
 

 
 
i mój list do niego:
 
 
TO jest przerażające. 

Zobacz jakie gigantyczne koszty właśnie począwszy od tej chemii, od tych fabryk chemicznych te instalacje w samolotach, dostawy tych gówien na lotniska. Załadunek, loty, logistyka, rozładunek pustych baniaków. Ilu ludzi bierze w tym udział ?

 Tam Arizona prawie nad Pacyfikiem a ja tu obserwuję dokładnie to samo nad Atlantykiem. Opowiadała mi babcia starsza Polka, że w maju chyba kiedyś gdy wszystko kwitnie cudnie, zielono, przyszedł jakiś deszcz i babcia mówiła po deszczu wszystkie zieloności i kwiatki szlag trafił. Jak sparzone wrzątkiem były. W Maju ! 

Podobno drzewa umierają. W Kalifornii, czytałem gdzieś coś 70 % populacji pszczół szlag trafił. Jakieś opryski były ferro magnetyczne i drobinki tego gówna osiadały na pszczółkach i pszczółki nie mogły trafić do "domów" bo ich busole, kompasy były zakłócone tym gównem. Ponoć pszczelarze z Kalifornii, gdzie im roje szlag trafił, z Kanady kupowali roje by zachować, odnowić populacje pszczółek. Pewnie można to znaleźć gdzieś w necie, ja chyba tego nie zapisałem wtedy.

Kiedyś zimą po nocy na samochodzie był dziwny lód rano. Cała przednia szyba pokryta nim, ale był przezroczysty, jakieś wzory, esy floresy i..... 
Jechałem akurat gdzieś. Ten "lód" się nie topił.
Włączyłem nawiew gorącego powietrza na szybę, chyba z 40 minut jazdy. Zajechałem a "lód" jaki był taki pozostał na szybie. Testują skurwiele różne mieszanki, różne gówna. 
Podobno na liściach, na samochodach tam w Arizonie czy gdzieś zauważono, że są w tym opadzie czasami mikrowłókna fiberglass. Wyobrażasz co może w człowieku się zadziać jak weźmie głęboki oddech akurat takim gównem ?
sukinsyny !!!
 
Tyle moich uwag w tym temacie:
....Sformułowaniu temu nadano jednak drugie, pejoratywne znaczenie - nazywając "spiskowymi" różne teorie nie mające uzasadnienia w logice - typu "chemitrails",......
 
 
 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1510844