Bez litości nawet dla swoich...

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

12.04.2018

Grzegorz Dolniak, Izabela Jaruga--Nowacka, Sebastian Karpiniuk, Piotr Nurowski, Arkadiusz Rybicki, Jolanta Szymanek-Deresz, Wiesław Woda, Edward Wojtas. Co łączy tych ludzi?

    Tak, to są lewackie ofiary katastrofy smoleńskiej. Przeciwnicy nie tylko PiS ale generalnie polskiej racji stanu. Nawiedzony polityk konserwatywny mógłby rzec: no i dobrze, paru mniej. Jednak  z chrześcijańskiego punktu widzenia na to trzeba spojrzeć inaczej.

   Zarówno tzw. opozycja totalna jak i rodziny lewackich ofiar traktują ich tragedię, ich prochy jak śmieć. To kultura mongolsko-sowiecka. "Totalni" nawet swoim odmawiają prawa do uwiecznienia na pomnikach czy tablicach honorowych. Rodziny wrzeszczą przeciwko ekshumacjom. Ich nawet nie interesuje, czy w grobach - na których może czasem  zapalają świeczkę - spoczywają rzeczywiście szczątki swoich bliskich. Są martwi nawet w traktowaniu pośmiertnym. Kiedyś byli potrzebni / a może niezbędni /, teraz dla nich stali się nieistotnym nawozem...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Zapomniałeś o Szmajdzińskim, być może jeszcze o kimś.

Dzicz stepowa udająca Polaków tak ma, ich stosunek do zmarłych jest diametralnie różny od tego w naszej kulturze. Ale dzięki temu łatwiej rozpoznać, kto jest kim.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1562017

Tak, to fakt - zapomniałem o Szmajdzińskim. Przywoływałem nazwiska z pamięci, która bywa zawodna. Zwłaszcza w pewnym wieku... Czy jego bliscy też chcą by nie istniał na tablicach pamięci?

   Pozdrawiam ciepło zachęcając do lektury kolejnych moich blogów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1562437