Ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

W tym roku przypada 5. rocznica tragedii smoleńskiej. Z tej okazji delegacja Ligi Obrony Suwerenności wzięła udział 10 kwietnia w obchodach w Warszawie.

Stołeczne uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.00 Mszą św. w Kościele Seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca. O godz. 8.41 przed Pałacem Prezydenckim odbył się Apel Pamięci. Zebrani odśpiewali też Mazurka Dąbrowskiego i uformowali krzyż ze zniczy. Blok filmowy oraz wykonywane na Krakowskim Przedmieściu koncerty przerywane były okresami modlitwy i skupienia. O godz. 12.00 odprawiony został Anioł Pański, a o 15.00 odczytano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.50 zabrał głos Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kolejnymi punktami programu były: koncert Chóru Archikatedry Warszawskiej w Bazylice pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz kolejna Msza św. w intencji ofiar katastrofy, następnie odbył się Marsz Pamięci z Bazyliki pod Pałac Prezydencki, gdzie o godz. 21.00 odczytany został Apel Pamięci.

Liga Obrony Suwerenności od samego początku włączyła się w nurt upamiętnienia wielkiej tragedii, jak miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Niezmiennie piętnujemy rządy PO-PSL za ich pożałowania godną postawę oraz brak woli rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Trwający od pięciu lat medialny spektakl fałszu i zakłamania, odcisnął się piętnem na polskiej historii, dzieląc naród i prowadząc do szkodliwej polaryzacji społecznej. Umniejszanie roli tamtych wydarzeń oraz nonszalancka postawa znacznej części krajowych elit, ośmiesza nasze państwo w oczach świata. Brak politycznej woli doprowadzenia sprawy do końca, uniemożliwia wywarcie skutecznego wpływu na utrudniającą śledztwo Rosję. Poza tym, bardzo często, tragedia smoleńska i związane z nią wydarzenia wykorzystywane są przez partię rządzącą w celu osłabienia opozycji. Wszystko to doskonale wpisuje się w znany obraz naszej sceny politycznej, w której prawda i dobro Ojczyzny odgrywają jak zwykle role drugoplanowe.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)