Program - złodziejstwo w organizacjach.

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Trzy lata temu prezes spółdzielni którą współtworzyłem zbudował sobie w domu kominek z pieniędzy publicznych przeznaczonych na rozwój spółdzielni socjalnej. Fakturę na tę usługę zaksięgowano jako remont pieca w zupełnie innym miejscu. W oszustwie tym brały udzial dwie osoby z zrządu spóldzielni i trzy osoby z ramienia operatora projektu. Sprawa jeszcze się nie zaczęla w sądzie, czeka na decyzję sędziego.

Dzięki temu że byłem bezpośrednim obserwatorem, stworzylem informatyczny model oszustw, jest na tyle uniwersalny że można go stosować do wyjaśniania wszystkich oszustw i kradzieży. Zaprezentowałem go już na kilku konferencjach i opisałem w kilku artykkułach naukowych oraz w ponad stu wpisach w blogu. Postanowiłem że dobrze będzie używając go przedstawić problem złodziejstwa w organizacji szerszej publiczności. Uznałem że telewizja byłaby najlepszym środkiem dotarcia do spoleczeństwa. Napisalem więc list do zarządu TVP.

 

jacek.zurawski@tvp.pl

 

 

Szanowny Panie.
 

Nazywam się Leszek Smyrski. Jestem socjologiem.

W 2013 roku zetknąłem się z defraudacją pieniędzy przeznaczonych na załozenie spóldzielni socjalnej. Cała kwota to 380 tysięcy złotych. Prokuratura umorzyła tę sprawę z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu.

Posiadam nagrania, filmy, fotografie i dokumenty będące dowodami defraudacji piieniędzy, jednak organy odpowiedzialne niczego w tej sprawie nie zrobiły. Dziennikarze w moim mieście odmówili opisania tej sprawy.

Napisałem o tym dwa artykuły naukowe i jestem w trakcie otwierania przewodu doktorskiego, moim tematem jest zredukowanie kradziezy pieniędzy w projektach dotyczących spóldzielczości. Stworzyłem model komunikacji w systemie oparty o teorię systemów Luhmanna i socjocybernetykę Kosseckiego. Model ten wyjaśnia jak przebiega komunikacja w organizacji i jak można imitować komunikaty zakłócając jej przebieg. 

Opisuję moją metodę na blogach - niepoprawni, neon, salon 24, m-polska i ostatnio na pikio.pl.

Chciałbym zproponować państwu cykl programów publicystyczno-dokumentalnych o złodziejstwie w organizacjach, zwłaszcza w organizacjach będących strukturami władzy państwowej. Jestem przekonany że taki program znajdzie uznanie telewidzów i będzie z zainteresowaniem oglądany.

 

Z poważaniem

 

Leszek Smyrski

 

 

 

Chciałbym jednak zapytać Państwa na blogu, Czy uważacie ze taki program mógłby być pożyteczny i czy spotka się z zainteresowaniem?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:7)

Komentarze

snadnie

 

kto nie może teraz ukraść

wyrazi się snadnie

że jak się dorwie do koryta

to wtedy ukradnie

 

PS Pomysł jak najbardziej popieram, tylko mam spore wątpliwości co do tego, czy zyska on uznanie w oczach telewizyjnych bosów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1526512

Dziękuję za komentarz i celną fraszkę.

Faktycznie politycy i decydenci czekają aż słowo złodziejstwo zniknie z dyskursu i będzie można ukroić coś dla siebie. 

Będę robił wszystko żeby to słowo zbyt szybko nie uległo zapomnieniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1526525