"Zgoda i bezpieczeństwo" Bronisława Komorowskiego

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Zgodę pokazał pierwszą swoją decyzją jako prezydenta - usunięcie krzyża z Krakowskiego Przedmieścia głęboko skonfliktowało Polaków.

O bezpieczeństwie natomiast świadczy stan obronności kraju. Komorowski, jak nikt inny w III RP, jest odpowiedzialny za stan armii, ponieważ przez większość swojej kariery miał wpływ na decyzje dotyczące wojska jako wiceminister, minister, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony i naczelny wódz.

W 2008 roku (już po agresji Rosji na Gruzję!) zlikwidowano obowiązkową służbę wojskową. Nie mamy przeszkolonych rezerwistów, ze szkół wycofano przysposobienie obronne, zlikwidowano ostatnią fabryczkę amunicji do czołgów (każdy czołg może wystrzelić 8 razy). Drastycznie zmniejszono armie. Zlikwidowano wszystkie brygady Obrony Terytorialnej (ostatnią w 2010) Obecnie Polska jest jedynym krajem świata z armią bez komponentu OT.  Obecne "profesjonalne" wojsko jest właściwie korpusem ekspedycyjnym do zadań patrolowych w niespokojnych regionach świata.

Komorowski wypowiadający się na temat reorganizacji (wygaszania?) uczelni wojskowych powiedział, że zmniejszona armia nie potrzebuje tylu specjalistów. W tym samym czasie jednak, Rosjanie utworzyli 70 nowych uczelni wojskowych i szkół kadetów...

"Kły naszej armii" jak mawiał Tusk - samoloty F16 są nieuzbrojone (nie ma kodów bojowych -Amerykanie nam nie ufają). Jest ich 48 (Turcja ma 400 uzbrojonych), ale zdolność do latania ma  tylko połowa. Niezrozumiałym był zakup samolotów transportowych CASA, do który nie mieści się standardowy kontener NATO.

W niewyjaśnionej katastrofie Casy pod Mirosławcem (czarne skrzynki zepsuły się 14'' przed katastrofą) zginęło całe niemal dowóctwo lotnictwa (17 wyższych oficerów). W następnej katastrofie zginęło 6 generałów. Pechowo - byli to "nowi" szkoleni już na Zachodzie dowódcy. Ich miejsca natychmiast zajęli "sprawdzeni” fachowcy po moskiewskiej "woroszyłówce".

Na czym miało polegać kuriozalne porozumienie o współpracy między FSB (rosyjską cywilną policją polityczną), a Służbą Kontrwywiadu Wojskowego (2011)?

Dlaczego w posiedzenich Biura Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczył N. Patruszew (były szef FSB)?

Sztandarową inicjatywę prezydenta, czyli Strategiczny Przegląd Bezpieczeństwa Narodowego – ogłoszono w końcu 2013 roku. Stwierdzono, że w ciągu najbliższych 20 lat w zasadzie nic nam nie zagraża. W związku z czym "specjalny wysiłek na rzecz dozbrojenia polskiej armii nie wydaje się konieczny. Wystarczy unowocześnianie posiadanego uzbrojenia (...)". Podpis prezydenta Komorowskiego umożliwił wprowadzenie bałaganu kompetencyjnego w systemie dowodzenia za pomocą tzw. reformy systemy kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi (2013).

Prezydentura Komorowskiego spadła mu z nieba (dosłownie). Entuzjastycznie wybór Komorowskiego przyjęły środowiska tajnych służb wywodzących się z PRL-u. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że SB i "wojskówka" były po prostu filiami służb sowieckich (ciekawostka: indeksy alfabetyczne w archiwach pisane były wg, alfabetu rosyjskiego – A,B,W,G,D itp).

Afiszujący się z katolicyzmem Komorowski zawarł ślub kościelny dopiero w perspektywie prezydentury - kiedy miał już dorosłe dzieci!!. (Franciszkanin udzielający niemal konspiracyjnego ślubu, wyjechał do Jerozolimy).

Miejsce internowania Komorowskiego (1981) - luksusowy ośrodek wypoczynkowy na terenie poligonu drawskiego nad jeziorem Trzebuń, było inne niż pozostałe "internaty" - regularne więzienia. Internowano tam niemal całą przyszłą elitę III RP, w tym wielu agentów. Dlaczego SB "represjonowała" swoich współpracowników? - chodziło o uwiarygodnienie tych osób. Elity projektowane były z 10- letnim wyprzedzeniem!

W 1975 roku opozycjonista Komorowski otrzymał pozwolenie na broń (!?), a w połowie lat 80-tych paszport(!?) na wyjazd do Anglii w celu nauki angielskiego. (identycznie jak Sikorski).

Urzędujący prezydent całą swoją karierę polityczną oparł o wojskowe służby (czy raczej służby postawiły na niego). Czy na jego losy mieli wpływ teściowie – byli pracownicy działu kadr Ministerstw Bezpieczeństwa Państwowego, którzy nie wyjechali z kraju po czystkach antysemickich 1968 roku?

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

wszystkie swiadczace o destrukcyjnej dzialalnosci Komorowskiego.

Dodac mozna, ze nie tylko dzialal przez lata na szkode panstwa polskiego - takze staral sie za wszelka cene usunac ludzi uczciwych ze stanowisk decyzyjnych (np. slynna sprawa pana Szeremietiewa).

Dlaczego 95% prasy i mediow milczy na te tematy? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1480535