Zanim pójdę podpalać Polskę

Obrazek użytkownika Czarny Borys
Kraj

O tym podpalaniu to nie trawestacja wiersza Broniewskiego, jak by można było pomyśleć, ale przypomnienie niezwykle odkrywczych wypowiedzi Wałęsy, Niesiołowskiego, Sikorskiego, Kopacz, Kłopotka, nie wiadomo kogo tam jeszcze, o  Jarosławie Kaczyńskim. Właściwie trudno dociec, kto był pomysłodawcą „podpalacza Kaczyńskiego”, w każdym bądź razie przyjęła się ta zbitka  wśród gawiedzi i to należy uznać za niewątpliwy sukces platformianych speców od przyprawiania gęby. Podpala Polskę człowiek, który dąży do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, a nie ogranicza się do iluzorycznego „kopania metr w głąb”. Podpala ten, którego niepokoi zafałszowanie wyników ostatnich wyborów, w których oddano wg oficjalnych wyników ponad dwa miliony głosów nieważnych i to dziwnym przypadkiem najczęściej w tych okręgach, gdzie wygrał najbliższy koalicjant rządzącej partii. Podpala wreszcie ten, który mówi wprost o zagrożeniu suwerenności państwa, a nie łasi się bądź do niemieckiej kanclerz, bądź do rosyjskiego prezydenta. Właściwie to jest standard. Podpalacze tak mają. Domagają się prawdy, a nie lukrowanych słówek np. o „prezydencie Europy”, poprzednio zawsze nazywanym przewodniczącym Rady Europejskiej.

Pozostając w wątku, zawsze ilekroć zbliża się rocznica wprowadzenia stanu wojennego, przez generała nazywanego przez nie podpalaczy „człowiekiem honoru”, zawsze wtedy pojawia się temat internowania podpalacza Kaczyńskiego. Nieodmiennie wałkowany jest to, że po co zabiera on głos, bo nie był przecież internowany, że nocował wtedy u swojej mamy, że zasług żadnych w stawianiu oporu komunie nie miał itp. Itd. Nie chce mi się tu rozstrzygać zagadnienia, czy lepiej było w ową noc grudniową nocować u mamy, czy może pić gorzałę, tak jak to robił wówczas premier 25-lecia,  bo zapewne taki tytuł niebawem otrzyma Donald Tusk. Co to, to nie. Natomiast domagałbym się pewnej konsekwencji u tych, którzy ostatnie 25 lat widzą jako pasmo sukcesów, które niewątpliwie  były efektem polityki „grubej kreski”. Czy ta kreska, proszę nie ulegać w tym miejscu tanim skojarzeniom, no więc czy ta kreska dotyczy wyłącznie wybranych ?

Doskonale wpisuje się w to wszystko okładka „Polityki”. Ta z podpalaczem Kaczyńskim w ciemnych okularach i tekstem „Prezes Kaczyński ogłasza stan wojenki”. „Polityka” to jest to pismo, gdzie czołowym publicystą jest TW John, czyli Daniel Passent, a redaktorem naczelnym TW Bogusław, czyli Jerzy Baczyński. Dobre sobie. Ja bym nie lekceważył tego incydentu. Po latach może się okazać, że za stan wojenny również ponosi winę podpalacz Kaczyński. Kto wie ?

Jeszcze jedno. Podobno Kaczyński zawłaszcza rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. To co robią ci, którzy urządzają autorom tego stanu pogrzeby z asystą honorową Wojska Polskiego ?

Bodaj Juliusz Kaden-Bandrowski napisał kiedyś, że największym nieszczęściem Polski jest to, że zawsze rządzą w niej kombatanci. Chyba się nie mylił, ale nie widział i nie wiedział wszystkiego. O ile wtedy, kiedy pisał te słowa, rządzili kombatanci z jednego rozdania, o tyle teraz, w tej naszej, obecnej demokracji rządzą kombatanci obu stron. Prześladujący i prześladowani. Mordujący i mordowani. A na końcu razem pijący wódkę.

Tak, taką Polskę chcę podpalić.

Nawiasem mówiąc, napoleoński marszałek Cambronne podobno powiedział „Gwardia umiera, ale się nie poddaje”. Ale są tacy, którzy twierdzą, że propozycję kapitulacji ze strony Anglików skwitował krótkim „merde”. Ta druga wersja bardziej mi się podoba.

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:21)

Komentarze

...podpaliłby wtedy, kiedy wyprowadziłby ludzi na ulice, gdy :

-smoleńskie ofiary jeszcze nie wystygły

-zaczynano igrzyska dla plebsu, czyli euro 2012

-kiedy zginął Marek Rosiak

-kiedy był protest pod PKW

-kiedy wiedzieli, że nie przegłosują przeciw GMO

wtedy mogliby mówić o podpalaniu...

 

..a tak, to dupa... jutro będzie tylko mały ogienek, ognisko, musztarda po obiedzie...

...będę to powtarzał do skutku, bo było tyle szans na obalenie rządu Tuska, że tylko idiota by tych szans nie wykorzystał...pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6
#1455348

Wiesz Trybeusie, ja jestem przekonany, że podpalenie nie będzie efektem protestu przeciw GMO. Przeceniasz GMO.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1455353

Zaraz, zaraz, a co to oznacza: "gdyby wyprowadził ludzi" i poniżej podjesz kilka punktów! Czy uważasz Trybeusie, że można tak wyprowadzac sobie ludzi jak barany, kiedy sie zechce? A może ludzie nie potrzebują wyprowadzania? A może właśnie sami nie chcieli? A teraz chcą! Pomyślałeś?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

viki

#1455379

cyt:"Czy uważasz Trybeusie, że można tak wyprowadzac sobie ludzi jak barany, kiedy sie zechce?"

...a co to dzisiaj będzie jak nie "wyprowadzanie ludzi"...warszawski redyk ?

..protestować trzeba skutecznie, a nie pokazywać , że się protestuje...pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1455418

Czyli jak? Napisz, jak wg Ciebie miałoby to wyglądać!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

viki

#1455439

...to nie jest na jeden komentarz...to praca długotrwała, ale warunkiem (genessis) jest aby w końcu stanąć w prawdzie i zweryfikować dotychczasową działalność tzw "opozycji"...zweryfikować i podsumować, owoce raczej cierpkie są, to pasmo porażek, i w zasadzie nie rozumiem jednego... tego wiecznego, polskiego przekuwania porażek w sukcesy, albo jest porażka, albo jest sukces, nie ma tutaj miejsca na odcienie szarości...życzę miłego dnia

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1455451

bardzo, bardzo na opozycji! Właściwie piszesz wciąż to samo do każdego wpisu! Powiedziałabym: masło maślane! Generalizujesz, a to nic nie wnosi! Ja osobiście nie potrzebują podpowiedzi jak pojmować demokrację, ja wiem jak powinna ona wyglądać! W Polsce jest to zawłaszczenie partii PO i PSL, dla własnych korzyści majatkowych! Te partie nie mają honoru, całą społeczność traktują, jak maszynkę do robienia kokokosów! To nie jest troska o dobro wspólne! Jednym słowem degrengolada na każdym szczeblu! Dziecinada, żenada i piaskownica, tyle, że ta dziecinada ma władzę i wszystkie służby do dyspozycji, a w takiej sytuacji to każdy głupi potrafi rządzić!  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

viki

#1455534

...powiem krótko skupiam się na opozycji, ponieważ bardziej boli zdrada przyjaciela, niż obcego..aż nadto jest przykładów..pozdrawiam

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1455612

Wstydu nie ma,ten typ to morderca jego brata a on do niego z rączką,shańbił sie jak ostatnia dziwka ja bym mu nawt ch....ja nie podal!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

adolfnr2

#1455704

Pan porusza kwestię Smoleńska, a nie widzi Pan co ona przykryła? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1455405

istotnie nie widzę, co przykryła ? dotąd myślałem że wszystko ma przykryć kwestię Smoleńska, a nie że kwestia Smoleńska ma coś przykryć, proszę mnie oświecić

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1455406

Wszyscy mówią o różnych pasażerach tego samolotu, ale każdy zapomina o jednym, może się mylę, ale najważniejszym, generale Gągorze. Jego memoranda zginęły zaraz po Smoleńsku ze stron NATO (sam je cytowałem wówczas, więc wiem), on przestrzegał przed układem USA-Rosja, przed resetem, miał niewyparzoną gębę w tej sprawie i był szczery do końca, proszę poszukać w sieci, wszystkiego nie zmietli, ale rzecz najciekawsza, nikt inny, ale właśnie Gągor miał zostać szefem NATO. Zginął w cieniu prezydenta RP, nikt się o niego nie upomniał przez to... Pozdrawiam

PS To oczywiście teoria spiskowa

PS2 Pisząc o tym, chodzimy po grząskim gruncie

EDIT: Ciekawą sprawą jest też protest krajów skandynawskich w sprawie śmierci generała Gągora, oni żądali wyjaśnienia przez komisję NATO, bo uważali że tylko Gągor mógł być celem ewentualnego zamachu. Miał nawet miejsce "strajk generałów" z tych krajów w związku z tym. U nas skoncentrowano uwagę na L Kaczyńskim i Błasiku, o Gągorze zupełnie milczano, a przecież przed kwaterą NATO wywieszono jego zdjęcie i zrobiono "nielegalną" wartę, tam był młyn i niemal bunt....

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1455407

Odpowiem Tobie dyplomatycznie, ów generał w 1983 roku skończył na UAM w Poznaniu anglistykę. W Poznaniu tajemnicą poliszynela jest, że szkolono tam w owym czasie szpiegów. To była jaczejka wojskowego wywiadu. Czy go potem przewerbowano ? Nie wiem, ale dodam tylko, że w blogosferze uważa się, że Wrocław był wylęgarnią agentury. Nic bardziej mylnego. To Poznań ma tutaj palmę pierwszenstwa. Nic  o tym nikt nie pisze. Tak ma być. Spójrz sam, Michnik, Giertych, Gawronik, to postacie sztandaroweIlu jest mniej znanych, a bardziej zasłużonych ?

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1455408

Tak sobie obserwując przedstawicieli wadzy i wiodących mendiów nie moge się przeć wrażeniu, że najlepszą datą dla wyrażania czegokolwiek przez opozycje bylby 29luty, a najlepiej 30ty. Każda inna data to zawłaszczenie i podpalanie wolnej, dostatniej, suwerennej i demokratycznej Polski, czyli czytaj ich zydli. Znaczy niedobrze dla Polski.

Po gwałtownej i żywiołowej respiracji swięta niepodległości przez umiłowane władze, zupełnie bez związku z fenomenem marszowania podpalającego, czas na energiczne świętowanie 13.XII po zapowiedzianym spacerku PISu. Narazie prezio tylko swieczkę podpalił, ale podejrzewam, że ostatniego słowa nie powiedział. Za to wiodące merdia idą dalej, ściągają SLDowskiego siwutka, żeby perrorował o podpalaniu i bardzo duzej niezreczności daty.

Kuźwa! Gości z PZPR też internowali na wódkę, czy o co kaman? To ten leming na serio jest już tak durny, że sie nie kapnie, kto tam siedzi i perroruje, jak za starych dobrych czasów? Nawet mówi to samo..

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1455443

Torin, zacznikj pisac notki, bardzo lubię Twój sarkazm :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1455568

Dzięks:) Trochę mi się nie chce, ale mam dwie sprawy które mnie trochę męczą ponad poziom komenta, także nie wykluczam, że coś skrobnę. Chyba nie będzie śmieszne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1455663

Cambronne był tylko generałem i pod Waerloo rzeczywiście tego "merde" uzył...ale to na mrginesie. Odwrócenie narracji me(n)diów jest kasycznym przykładem zakłamywania rzeczywistości - zwolennicy lewactwa zachodniego wzoruja sie własnie naliderach tej jadowitej dla narodów ideologii. Ten co upomina sie o rzetelność i prawdę to "podpalacz" a ci co łżą od rana po wieczór, niszcza fundamenty państwa, fałszują wybory i okradaja rodaków to "europejscy demokraci". Nie przejmujmy sie tym bełkotem, wzorem Orbana - róbmy swoje dla Polski...a tamto to mierzwa i hologram...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1455602