Stop Targowicy - Pikieta

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

Tzw. KOD organizuje kolejną manifestacje w Bydgoszczy. Tym razem domagać się będą zahamowania reformy mediów publicznych, kontynuacji seansów nienawiści wobec tego wszystkiego co polskie. Ich wiec rozpocznie się 9 stycznia na Placu Wolności, czyli w miejscu, które tak bardzo upodobali sobie zaborcy. To tu w 17 września 1893 r. odsłonięto pomnik króla Prus, Cesarza Wilhelma I . Miał on przypominać mieszkańcom naszego grodu, że władają nim Niemcy. Wkrótce po nastaniu sowieckiej okupacji, bo już 7 listopada 1945 roku, powstał znajdujący się po dziś dzień monument, nazwany Pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej, a w górnej jego części zawisła czerwona gwiazda. Zrobiono to po to, żeby nikt nie miał wątpliwości, kto jest nowym włodarzem Bydgoszczy. Dziwny zbiegiem okoliczności liderzy Platformy Obywatelskiej założyli tu swoje biura. To także tutaj mieści się redakcja gazety, która walczy ze wszystkim co polskie, co piękne i wielkie w naszej kulturze i historii. Nic więc dziwne, że działacze KOD tu właśnie postanowili się zebrać.

Nie możemy być obojętni wobec tych działań. Dlatego apelujemy do wszystkich ludzi, którym bliska jest nasza Ojczyzna u udział w pikiecie - kontrmanifestacji:

Bydgoszcz Plac Wolności godzina 13.30 Będziemy pierwsi. Zademonstrujemy swoje poparcie dla planowanych zmian w mediach publiczny, a także chusteczkami będziemy kiwać w kierunku redakcji wiadomej gazety dając jej do zrozumienia, że nie chcemy jej już w Bydgoszczy. Ufam że nikogo z nas mróz ani śnieg nie wystraszą. Prosimy zabrać ze sobą polskie flagi i kolorowe chusteczki, znaczki WierniWartościom

Zapraszają:

Bydgoska Liga Rodzin - Bogdan Dzakanowski
Idee Solidarności 1980-89 – Barbara Wojciechowska
Solidarni2010 – Maciej Różycki, Tomasz Jasiński
Klub Gazety Polskiej – Krystian Frelichowski

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)