Kresowiacy już wrócili do siebie.

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

      Nasi młodzi rodacy ze wschodniej Białorusi po blisko dwóch tygodniach spędzonych w Ojczyźnie powrócili już do swoich domów. Podróż ich trwała 31 godzin. Ale warto było, ponieś trudy eskapady dla tych kilku chwil spędzonych w Ojczyźnie. Dla ponad połowy była to pierwsza wizyta w kraju ojców. Podczas pobytu w Polsce zwiedzili Bydgoszcz, Toruń, Sopot, Niedzicę, Czorsztyn, Krościenko, Szczawnicę. Uczyli się jazdy konnej, pływali statkami, gondolami, tratwami, zażyli przyjemności jazdy kolejką linową jak i letnim torem saneczkowym. No i te parki rozrywki w Myślęcinku i Solcu Kujawski. To wszystko dzięki ofiarności wielu z Was, czytelników Niepoprawnych.pl. I nie ważne czy ktoś wpłacił 5 zł czy 1000 zł, ważne, że suma zebranych środków pozwoliła na organizację wakacji Polsce dla dzieci z terenów zabranych Rzeczypospolitej 1772r. Była to niezwykła nagroda dla tych , którzy mimo lat represji nadal przyznają się do polskości.

Dziękujemy !

     Pranę też w sposób szczególny podziękować moim wychowankom, wolontariuszom, absolwentom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej : Ewelinie Wysockiej, Marcinowi Pieńkowskiemu, Beacie Szwed, Kasi Suchowieckiej, Wojtkowi Trajdowskiemu. Wasza pomoc była bezcenna. Szczegółową relacje zamieszczę w późniejszym terminie. Załączam też link, do nagrania Telewizji Bydgoszcz, którym nasi goście dzielą się wrażeniami z pobytu w Polsce.

     Wraz z zakończeniem akcji wakacyjnej rozpoczynani zbiórkę środków na transport darów, które pragniemy przywieść im na święta Bożego Narodzenia. Termin wydaje się być odległy. Przypominam jednak, że poprzedni konwój z darami dotarł tam na przełomie stycznia i lutego tego roku, a więc już po świętach właśnie ze względu na brak środków na koszty transportu. Liczę na to, że wśród czytelników, że wśród czytelników znajdą się ludzie dobrej woli zechcą co miesiąc na ten cel wpłacać jakąś drobną kwotę np. 10 zł czy 15 zł.

Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

ul. Magazynowa 1

85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Darowizna na cele statutowe pomoc polskim dzieciom z Białorusi

https://bydgoszcz.tvp.pl/38350620/mlodzi-kresowiacy-beda-tesknic-za-pols...

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

A czy ta mała dziewczynka, na zdjęciu - po prawej - także jest z Białorusi?

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1570676

Tak ,ma 7 lat. Za nią stoi jedna z opiekunek grupy i zarazem jej mama

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1570686

z niecierpliwością.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1570802

Dziękuję i pozdrawiam.

P.S. Piłsudski twierdził - Polska jest jak obwarzanek to jest najwięcej warte co na brzegach. Pewno znają to powiedzenie te dzieci, ale nie zaszkodzi im o tym przypominać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1570805

Nie bardzo wiem jak na Niepoprawnych można zamieścić fotorelację póki co jest ona tu

https://www.facebook.com/krystian.frelichowski

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1570810

Nie bardzo wiem jak na Niepoprawnych można zamieścić fotorelację póki co jest ona tu

https://www.facebook.com/krystian.frelichowski

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1570811

Sorry kolego myślałem że chodzi o filmik na YOU-TUBE. Piszę Kolego bo w młodości też przez 4 lata pracowałem w szkole, to była pierwsza moja praca bardzo mile wspominam ten okres. Szkoła to jest chyba jedyne miejsce gdzie można spotkać tak różnych współpracowników od muzyków, filologów do inżynierów. Najlepsze miejsce do przedłużenie młodości. Ej co rusz odpalaliśmy nasze syrenki i watburgi i w las....

Serdeczne pozdrowienia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1570878