Kocham Polskę"

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

Działacze bydgoskich środowisk patriotycznych z okazji walentynek w ramach akcji "Kocham Polskę" zaapelowali o kupowanie polskich produktów.

Konferencje prasową rozpoczął przewodniczący KGP Krystian Frelichowski. - zbliżają się walentynki to znakomita okazja, by w sposób prosty i skuteczny wyrazić swą miłość do Ojczyzny. Codziennie dokonujemy zakupów w sklepach. Zachęcamy do tego, by tam gdzie mamy wybór kupować polskie towary. W ten sposób wspieramy w ten sposób rodzimą przedsiębiorczość. Mamy wtedy pewność, że część wydanych środków wróci do nas w postaci lepszego uposażenia szpitali, szkół w Postaci nowych dróg– przekonywał podczas ” radny Krystian Frelichowski. - jak je rozpoznać? Po kodzie liczbowym, jeżeli zaczyna się on od cyfr 590 to znaczy, że firma zarejestrowana jest w naszym kraju i tu płaci podatki. Następnie przewodnicząca stowarzyszenia Idee Solidarności 1980-89 Barbara Wojciechowska odczytała treść wspólnego apelu:

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”
Mały książę A. de Saint-Exupéry

Zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy kochają swoją rodzinę, swoje małe ojczyzny, swój kraj...: Kupujcie to co polskie!

Każdy z nas podczas zakupów kieruje się wieloma przesłankami co do wyboru produktów. Jakość, cena, marka to główne powody naszych wyborów. Często dokładnie oglądamy towar przed jego nabyciem. Zachęcamy wszystkich zakochanych w Polsce, by podczas zakupów uwzględnili trzy pierwsze cyfry na kodzie kreskowym. Cyfry 590 oznaczają, że firma, która go wyprodukowała płaci podatki w Polsce, w związku z czym wspiera budżet państwa i obniża bezrobocie.

Barbara Wojciechowska – działaczka opozycji demokratycznej w latach 1980-89, była więźniarka polityczna, Przewodnicząca Stowarzyszenia Idee Solidarności 1980-89

dr Stefan Pastuszewski radny Rady Miasta Bydgoszczy, literat, były Wiceprezydent Bydgoszczy, działacz opozycji demokratycznej w latach 1980-89, były więzień polityczny\

Paweł Milla - Prezes Zarządu Bydgoskiego Stowarzyszenie RKW (Ruch kontroli wyborów - Ruch Kontroli Władzy)

Maciej Różycki – radny Gminy Pruszcz, muzyk, lider Stowarzyszenia Solidarni2010

Bogdan Dzakanowski– działacz opozycji demokratycznej w latach 1980-89, Przewodniczący Bydgoskiej Ligi Rodzin

Jan Raczycki - działacz opozycji demokratycznej w latach 1980-89, były więzień polityczny, Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze”

Z 8 tys. zł wydanych na produkty polskie – wyliczał Maciej Różycki z Solidarnych2010 - 2,5 tys. trafia do budżetu państwa, 1500 na nasze renty i emerytury.

Bydgoski rady Stefan Pastuszewski dodał, że akcja ma charakter afirmatywny. – To żaden szowinizm. Większość Amerykanów dba o swoje interesy, to normalny element gry ekonomicznej. Nie jesteśmy przeciwko nikomu, a za – za wyborem przy kupowaniu polskich produktów – tłumaczył były wice prezydent Bydgoszczy Pastuszewski

Organizatorzy zapowiedzieli, że z racji walentynek od piątku do niedzieli rozdawać będą na ulicach Bydgoszczy ulotki zachęcające do wyboru polskich towarów.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)