Już za 2 dni młodzi Polacy z Białorusi przybędą do Ojczyzny. I Ty możesz pomóc w organizacji ich pobytu.

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

(Jak dotąd poprzednią wersje tego wpisu przeczytały 1004 w osoby, gdyby każda z nich przelała na ten cel symboliczną kwotę 5 zł, dałoby to aż 5020 zł !!!, niestety do piątku 3 lipca na ten cel środki przekazało tylko 7 nowych podmiotów)

 

Już za 2 dni młodzi Polacy z Białorusi przybędą do Ojczyzny. I Ty możesz pomóc w organizacji ich pobytu.

Nadal czekamy na zgłoszenia ludzi dobrej woli, którzy zechcą pomóc w organizacji wakacji dla Kresowiaków. Forma dowolna. Liczymy na zaproszenia do Waszych miejscowości, organizacje ich zwiedzania i umożliwienie dostępu do znajdujących się w Państwa miastach atrakcji np. basen, park linowy, karuzele i inne. Możliwe i bardzo potrzebne są też wpłaty na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

 

ul. Magazynowa 11
85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Darowizna na cele statutowe pomoc polskim dzieciom z Białorusi

Do wymarzonej 3 dniowej wycieczki w góry brakuje jeszcze 3500zł

W dniach od 9-14 lipca przebywać będą w Bydgoszczy. Oprócz zwiedzania miasta, zaplanowane są lekcje z języka polskiego, historii i nauka śpiewania polskich pieśni. Spotkają się też z mieszkańcami Bydgoszczy. 15 lipca na zaproszenie Parafii pw. Świętego Mikołaja i Klubu dyskusyjnego Pro Patria udadzą się do Chełmży gdzie czeka ich zwiedzanie katedry, podróż motorówkami i żaglówkami po jeziorze, grill, ognisko. Dzień następny spędzą w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Tu zwiedzą Ogród Botaniczny, Terrarium, ZOO, a na koniec pobawią się w Parku Rozrywki. Na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej przybędą też do malowniczego Chełmna.

Dzieci mogą przebywać u nas do 22 lipca. Czy będzie to możliwe zależy od Państwa hojności i zaproszeń. Osoby pragnące pomóc w inny sposób niż wpłaty środków proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy z koordynatorem wizyty Krystianem Frelichowskim:

Mail: freli@tlen.pl(link sends e-mail)

Tel. 510005023

Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy. Wzorem lat poprzednich podziękowania dla firm i organizacji zamieścimy w Miesięczniku Literackim Akant, na portalu Niepoprawni.pl, na stronach KGP, Solidarny2010

Więcej informacji o naszych gościach ich trudnej historii znajdziecie Państwo :

http://niepoprawni.pl/blog/4739/byli-sa-beda-rzecz-o-polakach-na-bialorusi

Relacja z poprzedniej wizyty:

http://solidarni2010.pl/28694-bydgoszcz-kresowiacy-z-bialorusi-zwiedzaja-polske-od-gor-po-morza-brzeg.html

Fot. Goście składają wiązankę w rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)