Nasze ulice czy ich kamienice?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Niezwykle trudno zdobyć się na publiczną szczerość wszystkim tym, którzy wiwatowali z radości po wyborczym zwycięstwie Donalda Trumpa. Ta radość połączona z nadzieją wzmogła się bardzo po jego wizycie w Warszawie i płomiennym przemówieniu wygłoszonym na Placu Krasińskich. Dzisiaj widzimy już wyraźnie, że jeżeli chodzi o plany złupienia Polski przez „Przedsiębiorstwo Holokaust” prezydent USA stanął po stronie środowisk żydowskich i nie zakrzyczą tej prawdy żadne skomplikowanie i pokrętne wywody zakochanych w Trumpie polskich pięknoduchów. Po prostu musimy nauczyć się z tym żyć i umiejętnie bronić zamiast bujać w politycznych obłokach w przekonaniu, że Trump jest Polską zauroczony, bo nawet jeśli tak jest to jednak zauroczenie ma to do siebie, że szybko przemija, a miłość USA do Izraela niezmiennie trwa i cała zgraja żydowskich strażników mocno pracuję nad tym, aby to uczucie kwitło bez względu na to czy jest szczere czy wymuszone.

 

Ktoś pewnie powie, że szerzę czarnowidztwo, bo w rzeczywistości nie jest tak źle skoro obecność wojsk amerykańskich na naszym terytorium stała się faktem, a nawet ciągle rośnie. A więc jednak Stanom Zjednoczonym musi zależeć na naszym bezpieczeństwie? Pół żartem, a pół serio odpowiedziałbym, że nie mamy na dzisiaj żadnej pewności, czego te wojska amerykańskie będą miały za zadanie bronić w pierwszej kolejności? Naszych ulic czy może ich odzyskanych kamienic? Skoro istnieją plany ograbienia Polaków na gigantyczną kwotę to przecież ktoś tego nowego wyłudzonego żydowskiego dobytku będzie musiał przed „antysemitami” bronić niemal tak mocno jak Izraela.

 

Także jedną pozorną sprzeczność postarałem się jakoś wyjaśnić posiłkując się tak zwanym chłopskim rozumem. Czas na drugą. Oto dwa dość zaskakujące i intrygujące komunikaty.                 

„Izrael jest partnerem, ale nie członkiem NATO i "gwarancja bezpieczeństwa" udzielana przez Sojusz nie odnosi się do Izraela” – powiedział szef NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla największego i najbardziej wpływowego niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”. Wynika z tego jasno, że w razie konfliktu z Iranem Izrael nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc NATO. A teraz komunikat drugi: „Po raz pierwszy w manewrach NATO udział biorą także siły Izraela, który nie należy do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Tegoroczna edycja Saber Strike odbywa się na Litwie, Łotwie, w Estonii i w Polsce. Manewry potrwają do 15 czerwca, a ich organizatorem i głównym uczestnikiem są siły lądowe USA”. Czy mamy przez to rozumieć, że Izrael z pobudek altruistycznych ma zamiar wspomagać NATO wiedząc jednocześnie, że sojusz nie ma zamiaru pospieszyć Izraelowi z pomocą w razie militarnej agresji na ich kraj? Nikt w takie poświęcenie się żydowskiej armii raczej nie uwierzy. Czy zatem Izrael ćwiczebnym bojem rozpoznaje teren i póki co przygotowuje się do obrony swoich propagandowych przyczółków jakim stały się niemal eksterytorialne żydowskie placówki muzealne, Polin i Auschwitz? A może przygotowuje się do objęcia ochroną swojego dobytku, na którego rychłe wyłudzenie liczy?

 

I tak oto pożartowałem sobie dzisiaj posługując się typowo czarnym humorem. Tylko, co zrobimy, kiedy w niedalekiej przyszłości okaże się, że to wcale nie były z mojej strony żarty, ale zarysowany dość prawdopodobny scenariusz, który być może na naszych dość naiwnych oczach wcielany jest właśnie życie? Gdyby to była jednak prawda to przyjdzie nam pewnie na nowo odkrywać twórczość Jana Kochanowskiego i dostrzegać ponadczasowość takich na przykład fraszek.

Prawda, że wielka w sługach dziś odmiana,

Ale też trudno o takiego pana,

O jakich nam więc starszy powiadali;

Oni się w męstwie, w dzielności kochali,

Dziś leda Żyda z workiem pieprzu wolą -

Nie dziw, że rzadko za tarczami kolą.

 

Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

..."Gdyby to była jednak prawda to przyjdzie nam pewnie na nowo odkrywać twórczość Jana Kochanowskiego"....
po hebrajsku.....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1566896

.....

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1566897

... Wraz z upadkiem globalistycznej utopii Polska staje się dosyć kluczowym miejscem w Europie - blokuje "unię euroazjatycką (od Władywostoku do Lizbony) - ruska broń jądrowa + zachodnioeuropejskie zaplecze gospodarczo-naukowo-techniczne" . Natomiast z powodu rewolucji łupkowej bliski wschód traci na znaczeniu dla amerykańskiego hegemona. I może to są tzw. twarde fakty. Krzyki i wrzaski co do "polskiego antysemityzmu" i inne "operacje symboliczne" może są tylko próbą zamaskowania przebiegunowania ,które stało się faktem .

A katastrofa smoleńska ,to rzecznicy unii euroazjatyckiej sprawdzają naszą odporność na bezczelny mord i równie bezczelne kłamstwa .
Ładne słówka Trumpa w Warszawie ,do tego bezczelna ustawa 447 ,która jest próbą stworzenia pretekstu do rabunku i "przeczołgania" ,to druga strona sprawdza na ile może sobie pozwolić .
Brudnych chwytów poniżej pasa to pewnie trzeba spodziewać się z każdej strony .

MOŻE BYCIE W KLUCZOWYM MIEJSCU TO ZARÓWNO "BŁOGOSŁAWIEŃSTWO" JAK I "PRZEKLEŃSTWO" .

Chińczycy jak kogoś nie lubią to życzą mu "obyś żył w ciekawych czasach" ... :-)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1566898

A gdzie dwóch się bije, tam zawsze korzysta ten trzeci od geszeftów! A zatem musimy przywdziać zbroję  Pańską i stać  się bardziej przebiegłymi niż węże. Świetnie ujęte!

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1566916

Każdy z prezydentów USA, nie wyłączając Trumpa.....potrafi być samodzielny tylko do 2 tygodni po zaprzysiężeniu. Później przechodzi na stronę diaspory żydów amerykańskich, którzy stanowią  mniej niż 2 proc. amerykańskiej populacji (ok. 6 milionów ludzi), a  ich odsetek wśród pracowników najlepszych wyższych uczelni i firm prawniczych wynosi 20 proc. Na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu „Forbes" jedną czwartą stanowią Żydzi. Co trzeci miliarder w USA jest pochodzenia żydowskiego.

Na liście 200 najbardziej wpływowych intelektualistów amerykańskich połowa jest Żydami po obojgu rodzicach, a trzy czwarte co najmniej po jednym. Stanowią też oni 35 proc. obywateli USA, którzy otrzymali Nagrodę Nobla. Mają także spore wpływy w polityce - 10 proc. senatorów i 7 proc. kongresmenów to Żydzi.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1566900

Ja od dawna jestem uważany za antysemitę. A dlaczego? Bo piszę prawdę o duchu żydowskim a prawda ich tak boli, że gotowi są niszczyć ową prawdę. Tyle tylko, że ja każdy post na ich temat przygotowuję faktograficznie bardzo długo i dzięki temu nie mają żadnych podstaw do oskarżania mnie o ten ich wymyślony antysemityzm :). I jeszcze jedno.... nie mogę strawić ich antypolonizmu.

Jestem ekonomistą. Wszyscy laureaci Nagrody Nobla w tej dziedzinie są Żydami, bez wyjątku i nie zawsze słusznie. To taka refleksja...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1567307

na wsi spokojnej 

 

natenczas z cnotą męstwa

to pośród rycerstwa się porobiło

że miast miecza dobywać

na wsi spokojnej się zaszyło!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1566914

... to walce poświęcić się jest nie trwoga
Kopie od mieczy lepiej się sprawują ,
bo farmy wiatraków jak dziki szarżują .

Błędny rycerz co na niepewnym szlaku kluczy
szybko arkanów tej sztuki się nauczy
Wśród entuzjastów zielonej energi postrach wzbudzi
globalne ocipienie zapału jego nie ostudzi .

:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1566919

Kiedyś nas wołano w chwilach natarcia

Czas się obejrzeć, że wokół nas sępy

Każdy z nich naszym bogactwem przejęty

Nie wierzcie dla żmii choć się uśmiecha

Bo zawsze radośnie ukąsi "Lecha"

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1566922

IL

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

r.z.

#1566928

Najgorsze jest to, że ta prawda jest dostępna i "krzyczy" (kokos 26) i nic się nie zmienia. Dlaczego?

Nie wiem, czy to autentyczna wypowiedź, ale jest kwintesencją tego świata zniewolonych, ignorantów i matołów:

" To nie tak, mój młody przyjacielu. Czyż pan sam nie dotarł do prawdy? Czyż nie otrzymał pan wszystkich książek i innych tekstów , których pan poszukiwał? I czy nie znalazł pan w nich potwierdzenia tego, co pan przeczytał albo może przeżył wcześnie ? Czyżby nie odkrył pan samodzielnie niejednej tajemnicy tego świata ? Kto szuka ten znajduje! Ale większość ludzi wcale nie chce szukać. Dlatego właśnie nie traktujemy ich inaczej niż zwierzęta, bo te również niczego innego nie szukają. Czy to jasne ? Kto nie korzysta ze swego rozumu i nie walczy o wolność osobistą, ten nie odczuwa jej braku . Wiedza jest przecież dostępna! Jest wszędzie. Ale kto tego nie chce dostrzegać, ten widzieć nie będzie. Pan przecież wie, że my się nie ukrywamy, Właściwie nigdy się nie ukrywaliśmy."

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

r.z.

#1566929

Autor gorzko dość pożartował o pokrętnie niejasnej polityce rządu Morawieckiego...od grudniowej "rekonstrukcji" spadło już sporo masek...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1566950

bo obcy z USraela, czy Izraela panosza się w Polsce ponad wszelką miarę!

A nasz rzad robi wszystko, żeby im to panoszenie ułatwić.

Wczoraj PAD podpisał ustawę, zgodnie z którą nowi inwestorzy będą zwolnieni z płacenia podatków w Polsce przez 10 lat. Tak, będą korzystać z naszej infrastruktury, ale nie będą za to płacić. Polacy najwyraźniej są tak bogaci, że stać ich na utrzymywanie obcych inwestorów!

Szkoda tylko, że zarobki Polaków nadal skandalicznie odbiegają od średniej europejskiej, a także od zarobków w większości p.cz. i są od 3 do 7 razy mniejsze, zależy od państwa.

I cóż za zbieżność dat, Premier zmienia ustawę o IPN, podpisuje porozumienie z Izraelem, bo mamy wspólne interesy, a PAD podpisuje ustawę, która ułatwi żydostwu izraelskiemu i amerykańskiemu inwestowanie w Polsce, oczywiście naszym kosztem - cóż za patriotyczne i przemyślane działanie! A w tym czasie amerykańskie wojska przemierzają swobodnie polskie drogi, bez ograniczeń, chociaż manewry są podobno na Litwie,

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1566961

I nawet zażydzony PiS tego nie zmieni.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1566964