El Pais i laureatka „Złotej Menory” plują na Polskę

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

24 maja Reduta Dobrego Imienia skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew cywilny przeciwko hiszpańskiemu dziennikowi El Pais, o czym poinformowano opinię publiczną. Chodzi o kłamliwe zarzuty tego lewackiego szmatławca jakoby Polacy odpowiedzialni byli nie tylko za Holokaust, ale również za „pogromy Żydów” i „polowania na Żydów”. Przeczytałem informację Reduty Dobrego Imienia oraz zacytowane fragmenty skandalicznego artykułu i doszedłem do następujących wniosków.

Po pierwsze nigdy nie można wykluczyć, że jakiś niewielki procent lub promil zagranicznych publikacji szkalujących Polskę wynika z niewiedzy i nieuctwa ich autorów, ale na pewno nie jest to przypadek hiszpańskiego El Pais. Ten lewacki szmatławiec jest bardzo zaprzyjaźniony z „Gazeta Wyborczą”, a w maju ubiegłego roku podczas wielkiej gali w Madrycie przyznał Adamowi Michnikowi Nagrodę im. José Ortegi y Gasseta przyznaną za walne przyczynienie się do rozwoju demokracji i wolności słowa w Polsce. No, ale nie o nagradzanie Michnika mi chodzi, bo przecież naczelny Wyborczej obwieszony jest przez światowe lewactwo medalami i orderami niczym sowiecki generał.

Po drugie wysuwam roboczą hipotezę, według której pismaki z El Pais od wielu lat ochoczo kolaborują z czerskimi w celu szkalowania Polski i Polaków, a kłamliwie atakując Polskę powołują się na oszczerstwa Jana Tomasza Grossa i innego polakożercy, Jana Grabowskiego z University of Ottawa w Kanadzie.

Po trzecie Reduta Dobrego Imienia powinna wiedzieć, że w przypadku tego hiszpańskiego dziennika mamy już do czynienia z recydywą. Trzeba to wykorzystać przed sądem. Dla przykładu zamieszczam fragment skandalicznego i pełnego kłamstw artykułu El Pais sprzed dziesięciu lat zatytułowanego Polska wciąż budzi grozę, autorstwa legitymującej się słusznymi korzeniami, Raholi Pilar, w którym można było między innymi przeczytać: „Powtarzające się doniesienia z Polski brzmią jak przekleństwa, jak klątwy czarnej magii rzucane przez historię od wielu dziesięcioleci na ten stary kraj. Trzeba przyznać, że kraj ten, mimo swej dawnej świetności, mocno ucierpiał z powodu straszliwych nieszczęść, jakie miały miejsce w najnowszej historii. To właśnie tam, w czarnej otchłani pamięci, znajdują się obozy zagłady. Co prawda za ich powstanie odpowiedzialni są Niemcy – Polska była w tym czasie pod okupacją, a wielu Polaków walczyło przeciwko nazistom (nie należy jednak zapominać, że więcej trudności nastręczyło nazistom zdławienie oporu w warszawskim getcie niż podbój całego kraju). Jednak prawdą jest także, że w tym kraju połączyły się dwa nurty antysemityzmu: nazistowski i wywodzący się z religii chrześcijańskiej. Ktoś kiedyś napisał, że Polska wymyśliła nienawiść wobec Żydów, jeszcze zanim zamieszkali tam Żydzi. Rzeczywiście jako jedyny kraj na świecie dokonała pogromu nielicznych Żydów ocalonych z holokaustu, kiedy próbowali wrócić do swoich domów. […] Eksperci zapewniają, że mimo iż w tym kraju prawie nie ma już Żydów, Polacy nadal są największymi antysemitami w Europie. Antysemityzm ten wywodzi się z religii chrześcijańskiej i na przestrzeni wieków sprawił, że Żydzi – mimo istotnej roli, jaką odgrywali w nauce i w literaturze – stali się narodem znienawidzonym, prześladowanym i maltretowanym. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Polska odegrała kluczową rolę w nikczemnych działaniach, które doprowadziły do wymordowania dwóch trzecich całej ludności żydowskiej w Europie. Ostatnio znów docierają do nas z tego kraju wieści o prześladowaniach, nagonkach i wpływach Kościoła katolickiego, wykraczających daleko poza sprawy duchowe, odwołujących się do najgorszej tradycji religijnego fundamentalizmu”.

Po trzecie warto szykujący się sądowy proces wykorzystać także w celach edukacyjnych i wyposażyć hiszpańskich historycznych analfabetów w wiedzę o kraju, w którym żyją. W XII wieku Półwysep Iberyjski zamieszkiwało 90% światowej populacji Żydów. W XIV i XV wieku Żydzi żyjący w Hiszpanii doświadczyli potwornej tragedii. Byli dziesiątkowani w licznych pogromach i masowo sprzedawani muzułmanom jako niewolnicy. 31 marca 1492 roku w Granadzie podpisano edykt, na mocy którego Żydzi zostali z Hiszpanii wypędzeni, a ratunek, opiekę, azyl i doskonałe warunki do rozwoju znaleźli dopiero w gościnnej i tolerancyjnej Rzeczpospolitej. Tak więc redakcjo El Pais i Raholo Pilar - laureatko „Złotej Menory”, nadanej ci przez francuski oddział masońskiej żydowskiej loży B’nai B’rith, jeżeli piszecie, że „Polska wymyśliła nienawiść wobec Żydów, jeszcze zanim zamieszkali tam Żydzi” to po lewacku bredzicie i łżecie, bo pięć wieków temu epicentrum tej nienawiści do Żydów znajdowało się w Hiszpanii, z której ku uciesze Michnika i spółki kłamliwie na Polskę plujecie.

Po czwarte oprócz powstania w getcie warszawskim, w którym według szacunków zginęło od 16 do 86 niemieckich żołnierzy w okupowanej Polsce wybuchło także Powstanie Warszawskie, w którym niemieckie straty wyniosły, 10 tysięcy zabitych, 9 tys. zaginionych i 9 tys. rannych. Było to największe podczas II wojny światowej wystąpienie zbrojnego ruchu oporu w Europie i największe miejskie powstanie w dziejach świata.   

Artykuł opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

przyjęliśmy ich, choć inni wypędzali - i mamy...

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

Pobudka!

#1543238

Polska tolerancyjna i gościnna -to mity
co żadnego w praktyce nie mają pokrycia.
Bo Polacy wymyślili antysemityzm o wiele
wcześniej - niż wpuścili do siebie Żydów.

Polski antysemityzm - „cechą narodową”
pisze w hiszpańskiej prasie Raholo Pilar
- wyssaną już z mlekiem matki. Podsyca
go potem ideologia pogardy i nienawiści,
którą przesiąkła religia chrześcijańska.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1543243

i lewackość..:)))) Następnym razem, wobec tego niech znajdzie i napisze coś o "prawicowych" Żydach i ich przyjazności wobec Polaków :)))))

2. "bo pięć wieków temu epicentrum tej nienawiści do Żydów znajdowało się w Hiszpanii". Czy Autor sądzi, że po takich artykułach/działaniach, dobrym rozwiązaniem jest kolejny raz (setny? tysięczny? milionowy?) wskazywać, że gdzieś tam goje nienawidzili Żydów, a u nas np. znacznie mniej i byli tolerancyjni? A nie czas może na dostrzeganie/wskazywanie nienawiści Żydów? Tak widzę takie działania, chyba nie tylko ja....

 

PS  Oczywiście zauważam, że Autor coś tam  wspomniał o menorach, ale bardzo oględnie i "dookoła". Niemniej wspomniał....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1543253

... w pelni autora. Przeraza mnie ta niewdziecznosc i ... nienawisc do Polakow.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1543260

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mż m, pln jst tk, z będzmy szczć pstrykć zdjęc w  Szczwncy.

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1543262

O ile pamiętam w dawnych latach, gdy pisano o zabijaniu Ż. w czasie wojny, raczej niezbyt często używano słowa na "h". A jeśli już to raczej, prawie na pewno z małej litery. Jak widzę na stronie Słownik Języka Polskiego - niezależnie od tego czy w tym zakresie powinniśmy się kierować definicjami z politycznie poprawnego internetu - "dopuszcza" używanie tego słowa z małej litery.

Czy Autor nie odnosi wrażenia, że użycie go z dużej litery nosi znamiona poddawaniu się przemocy mentalno-społecznej, sprawia wrażenie - zamierzonego lub nie - lizusostwa? W ten sposób Autor - a szerzej: my wszyscy - chcemy zwalczać słowa nienawiści wobec Polaków i Polski? Lizusostwem?

Jak znajduję w SJP:

"holokaust

dopuszczalne w grach

holokaust

określenie na ludobójstwo dokonane na Żydach w czasie II wojny światowej; szoa (Szoa); szoah (Szoah); shoah (Shoah); holocaust (Holocaust)

Holokaust

niedopuszczalne w grach

Holokaust

określenie na ludobójstwo dokonane na Żydach w czasie II wojny światowej; Szoa (szoa); Szoah (szoah); Shoah (shoah); Holocaust (holocaust)"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1543263

cyt. "Niszczyli nas i niszczą kolejno Prusacy, Niemcy, Rosjanie, Austriacy, Ukraińcy i zawsze wśród tych nacji Żydzi chazarscy. (...)."

 http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/henryk-pajak-co-dalej-z-r...

*

"Kto jest kim – piękne opracowanie postaci KOD".

http://www.piens.pl/kto-jest-kim-piekne-opracowanie-postaci-kod/

*
(...) Zrzucał uczeń portret cara, 
Ksiądz Ściegienny wznosił modły, 
Opatrywał wóz Drzymała, 
Dumne wiersze pisał Norwid. 
I kto szablę mógł utrzymać 
Ten formował legion, wojsko. 
Żeby Polska, żeby Polska

Żeby Polska była Polską! (...)"

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1543277

my Polacy odpowiadamy za holokaust, nienawiść wobec narodu żydowskiego i za "polskie obozy śmierci, to czyż Francuzi i Anglicy nie odpowiadają w takim samym stopniu albo wyższym ? Józef Piłsudski już w 1933 roku widział zagrożenie ze strony Hitlera i nazistowskich Niemiec, dla pokoju w Europie, proponując zachodowi "wojnę prewencyjną". Francja i Anglia tego zagrożenia nie widziała. Więcej, po napaści Hitlera na Polskę nie dochowała żadnych umów zawartych w ostatnich dniach sierpnia 1939 r wobec Polski. Gdyby Anglia i Francja w 1939 włączyły się w wojnę to jej bieg zapewne byłby zupełnie inny. Nie doszłoby do takich zbrodni jakich świat wcześniej nie oglądał i takich zniszczeń jakie miały miejsce.

W mojej subiektywnej ocenie, za zgrozę II wojny światowej i zagładę milionów istnień ludzkich, ponoszą winę na równi z nazistowskimi Niemcami. Poprzez grzech zaniechania.  

Francuzi na linii Maginota z nudów grali w szmacianą piłkę a Anglicy drukowali ulotki i grali w krykieta.

Tyle i aż tyle. Pozdrawiam     

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1543290

Może jej trzeba przypomnieć ilu żydów wymordowała.

Od świętej inkwizycji po generała Franko, bo widzę mają krótką pamięć. 

A teraz ścierwa lewackie, Hiszpańskich komuchów, wypisują kłamstwa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1543301

1. Ocena tego artykułu jako artykułu Hiszpanki i emanacji Hiszpanii, to tak jakby - moim skromnym zdaniem - oceniać artykuł gw słowami: "Polska zapomniała, że...."tj. jako emancję polskości

2. Tekst o inkwizycji, to jakby z propagandy gw. Może warto coś poczytac - coś nie ""lewackiego", skoro tak Autor potepia "lewackośc" -  o tym, na czym polegał ów konflikt, i że dotyczył raczej Żydów, którzy fałszywie przeszli na chrześcijaństwo, o liczbach itd.

3. Franco nadał wszelki sefardyjskim Żydom obywatelstwo, tak że takowi w casie wojny mogli się schronić w Hiszpanii.

Cóz - mnie nie przekonuje ta propaganda a la gw, ubrana w patriotyczne szatki, wydaje mi się, że inni też to dostrzeżą....

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1543312

Tam wciąż "pokutują" ci potomkowie komunardów - niestety komuniści. I oskarżają "post-frankistów" o faszyzm.

W istocie - pomoc Hitlera pomogła frankistom wygrać z rosyjskimi komunardami podczas wojny domowej. Za to Franko - ogłaszając podczas wojny neutralność Hiszpanii - "odwdzięczał się" Hitlerowi wysyłając na wojnę Błękitną Dywizję (ochotniczą) czyli Division Azul.

"Oprócz rodowitych Hiszpanów w dywizji ochotniczej znaleźli się biali Rosjanie, Marokańczycy, Portugalczycy oraz Latynosi z Kuby, Argentyny, Gwatemali i Urugwaju. Ciekawostką jest fakt, że wśród ochotników znalazł się aktywny i znany homoseksualista – żołnierz wojsk kolonialnych w Maroku. Walczył bardzo dzielnie, został ciężko ranny pod Leningradem." (https://kierunki.info.pl/2017/03/monika-kowalewska-blekitna-dywizja-zary...)

Ta Dywizja, wysłana na front wschodni, deklarowała swą wrogość wobec komunizmu, nie wobec Rosjan. Hiszpanie z Błękitnej Dywizji handlowali m.in. z Polakami z AK - dostarczając im broń.

El Pais to natomiast "popłuczyny" po komunie - oni zawsze będą walczyć przeciw katolicyzmowi, przeciwko orientacji prawicowej i narodowej.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1543323

( takich międzypłciowych) w większej liczbie niż w jakichkolowiek Amsterdamach, a jednocześnie procesję z okazji Bożego Ciała w której  - przy "lewackim" rządzie  i w środowisku dość zlewaczałego społeczeństwa stołecznego - brali udział oficerowie wojska, czyli bądz co bądz, państwowi oficjele.

Nie zmienia to wszystko faktu, że "dziennikarka" el pais z pewnością nienawidzi inkwizycji i Franco "nienawiścią pierwszą i czystą" (zapewne znacznie większą niż Komentator powyżej) i - moim zdaniem - jest wręcz "antyhiszpanką".

Kierowanie do niej - jako do (arcy)Hiszpanki -  pretensji w sprawie ... inkwizycji i Franco (pod którymi to pretensjami "dziennikarka", jak sądzę, podpisałaby się dwoma rękami), używając kanonów"lewackiej" propagandy (o złej inkwizycji i złym Franco), jakby rodem z ... el pais, .....a przy tym wszystkim głosząc hasła .... nazwijmy to: bogoojczyzniane i "antylewackie" -

-moim skromnym zdaniem  i mówiąc bardzo grzecznie - nie wskazuje na kierowanie się jakąkolwiek racjonalnością przez głoszącego te tezy.:))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543324

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

bredzi o Polsce - kocmołuchu w Polsce są za wysokie progi na w walonkach nogi...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1543328

 „Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie" "suwerenność, srelność"; "ten kraj jest niewypłacalny".

Polacy wartosciowi wyjechali z Polski a w ich miejsce zjawili sie Ukraincy, najwieksi wrogowie Polski. 

Dać polakom wolność sami się wykończą

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1543363