DOBRY WOJAK JARUZELSKI I CZESŁAW ZAWODOWIEC

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Tak zwana ustawa degradacyjna została przegłosowana przez sejm i wszystko na to wskazuje, że niemal po trzydziestu latach od tak zwanego obalenia komunizmu zbrodniarze i zdrajcy narodu – niestety dopiero pośmiertnie – pozbawieni zostaną gwiazdek i wężyków na pagonach oraz jedwabnych lampasów na generalskich portkach. Nareszcie – stwierdzi z satysfakcją część moich rodaków, ale ja tego optymizmu raczej bym nie podzielał. W głosowaniu nad ustawą degradacyjną głosowało w sumie 429 posłów. Za było 264, przeciwko 159 zaś 6 wstrzymało się od głosu. Co nam mówią te liczby? Okazuje się, że 37 proc. wybrańców narodu jest za tym, aby służący Kremlowi sowieccy generałowie poprzebierani w polskie mundury przeszli do historii w strojach galowych i z piersiami ozdobionymi kilogramami orderów i medali. Już dzisiaj broniące zdobyczy III RP media lamentują, że „rodziny Jaruzelskiego i Kiszczaka będą musiały zmieniać nagrobki”. Dlatego nie bardzo mnie zdziwiło emocjonalne wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka, który z sejmowej mównicy powiedział: Ta ustawa jest adresowana do rodzin Żołnierzy Wyklętych, adresowana jest do tych których mordowano i o których pamięć próbowano zatrzeć w historii naszego kraju. To jest oddanie im sprawiedliwości. To oddanie sprawiedliwości. Oni nie mogą być traktowani na równi z sowieckimi generałami. Nie może być na równi traktowany rotmistrz Witold Pilecki ze zdrajcami. Drugi adresat tej ustawy to młodzież. Młodzi ludzie, którzy powinni wiedzieć jaka jest różnica między postawą szlachetną a postawą haniebną. Którzy powinni wiedzieć, że były czyny heroiczne, że były czyny bohaterskie i były przejawy zdrady. Zło trzeba nazywać złem, a dobro dobrem. Mimo waszych krzyków i zaciętych twarzy, mimo grymasów nienawiści, które się na waszych twarzach malują ta ustawa spowoduje że młode pokolenia będą wiedziały jaka jest różnica między białym orłem a wrona. Wrona orła nie pokona.

 

Ktoś powie, że sejmowymi głosami oddanymi w obronie zdrajców nie należy się zbytnio przejmować, bo to przecież totalna opozycja. Problem jednak w tym, że również spora część Polaków takich ewidentnych zdrajców jak Kiszczak i Jaruzelski wcale źle nie ocenia, co może być dowodem na to, że obecny sejm jest jak najbardziej reprezentatywny. Przyjrzyjmy się jak to wygląda posługując się badaniami przeprowadzanymi przez CBOS. W 2014 roku 47 proc. badanych była przekonana, że Wojciech Jaruzelski dobrze przysłużył się Polsce, a przeciwnego zdania było 33 proc. Polaków. Dla porównania w 2009 roku proporcje te kształtowały się jeszcze gorzej, bo 52 proc. do 31 proc. Ciekawa jest też odpowiedź na pytanie jak Jaruzelski zostanie zapamiętany przez większość Polaków? W 2009 roku 46 proc. odpowiedziało, że w negatywnie, a 42, że w sposób pozytywny. Z kolei w 2014 roku notowania Jaruzelskiego spadły i choć 30% badanych wypowiedziało się o nim pozytywnie, to już 55 proc. negatywnie. Jak więc widzimy sejmowe głosy oddane w obronie zbrodniarzy i zdrajców nie są żadną parlamentarną egzotyką. One w dużym stopniu odzwierciedlają poglądy naszych rodaków. Cóż więc takiego stało się z Polakami po 1989 roku, że nie potrafią odróżnić zdrady i zaprzaństwa od wierności i patriotyzmu? Kto jest za to odpowiedzialny? I tu trzeba przypomnieć rolę środowiska utożsamianego z Adamem Michnikiem, bo to dzięki propagandzie uprawianej przez to szemrane lewackie towarzystwo żyjemy dzisiaj w stanie narodowej schizofrenii, nie potrafiąc odróżnić dobra od zła. To totalne zagubienie zawdzięczamy tym samym reżyserom i scenarzystom, którzy wystawili spektakl pod tytułem „Okrągły stół”, a później przez niemal trzy dekady oświetlali ciepłymi barwami aktorów tego historycznego widowiska dla ogłupionej gawiedzi.

 

Oglądając filmy kryminalne najczęściej kibicujemy stróżom prawa, a szczególnie ponadprzeciętnie odważnym, albo wybitnie przenikliwym i inteligentnym komisarzom czy detektywom. Można jednak taki kryminalny film z pełną premedytacja nakręcić tak, aby widz stanął po stronie przestępcy i ściskał kciuki żeby nic złego mu się nie stało. Aby dokonać takiej sztuczki potrzebna jest bardzo sprytna manipulacja. W „Milczeniu owiec” Hannibal Lecter jest potworem przyobleczonym w ludzką skórę, ale w jakiś sposób fascynuje widza swoim geniuszem, wybitną inteligencją, charyzmą i przenikliwością pozwalającą mu przewidzieć wydarzenia, które dopiero mają nastąpić, a także całkowicie przeniknąć czyjąś psychikę. Z kolei bohater filmu „Leon zawodowiec” to prymitywny płatny zabójca, ale przedstawiony w tak ciepły sposób, że kibicujemy mu od samego początku do końca czując nieukrywaną sympatię do tego prymitywnego prostaka, w którego piersi jak się okazuje bije wielkie ludzkie serce. Oczywiście nie można zapomnieć o szarmanckim gentelmanie włamywaczu Arsenie Lupin – postaci znanej czytelnikom i widzom już od przeszło wieku.

 

Podałem te filmowe przykłady, aby ukazać mechanizm oraz scenariuszowy i reżyserski zamysł wykorzystany przez Michnika i spółkę do nakręcenia tasiemcowych seriali zatytułowanych „Dobry wojak Jaruzelski” i „Czesław zawodowiec”. Niestety spora część Polaków ciągle gapi się w ekran i nie chce wyjść z tego komunistycznego kina.            

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

do których każdy może dodać kolejne, na przykład "Vabank" wersje 1 i 2, gdzie niewątpliwie sympatyczny główny bohater dokonuje dwóch jak by nie było zabójstw, a grozi dokonaniem trzeciego. Co z tego że postaci odrażających? Albo "Pułkownik Kwiatkowski" gdzie zbrodniarze pokazani są jako bezrozumne cymbały. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1560700

"DEKALOG POLSKICH REFORM – PRYMAT OSOBY NAD PAŃSTWEM – PROGRAM WYBORCZY DO BUDOWY POLSKI SUWERENNEJ I SAMOWYSTARCZALNEJ!
(...)
1.Wprowadzenie Nowej Konstyutcji na bazie prawa naturalnego, weryfikacja wszystkich sędziów pod względem przynależności religijnej i cywilizacyjnej. Należy zwolnić tych sędziów którzy nie identyfikują się z wartościami katolickimi wierzącego w Boga Społeczeństwa Polskiego. Pomocny mógłby być tu Kościół. Bo chodzi o to że nie może niewierząca w Boga, materialistyczna i o podwójnej moralności kasta sędziowska, osądzać ludzi wierzących w Boga i wierzących w takie wartości jak prawda obiektywna i sprawiedliwość obiektywna. Koniec z niesprawiedliwością w Polskich Sądach! W każdym pomieszczeniu każdego sądu obowiązkowo Krzyż aby wszyscy Sędziowe i urzędnicy wiedzieli kto tu jest Suwerenem i w imieniu kogo wydają wyroki! W miejsce Trybunału Konstytucyjnego powołanie Trybunału ds. zgodności z prawem naturalnym wszystkich ustaw stanowionych przez Sejm. Wpisanie do konstytucji: ziemia, zasoby naturalne i woda należą do Narodu Polskiego i nigdy nie mogą zostać sprywatyzowane. Właścicielami ziemskimi mogą być tylko obywatele Polscy. Obywatelstwo polskie będzie nadawane cudzoziemcom po długotrwałej rygorystycznej procedurze w której chętny wykaże się doskonałą znajomością języka polskiego, polskiej historii, kultury oraz udowodni że identyfikuje się z wartościami naszej cywilizacji oraz przysięgnie że będzie sie stosował w swoim życiu do zasad Dekalogu. Konieczna będzie weryfikacja wszystkich obcokrajowców którym do tej pory wydano polskie paszporty. Obywatelstwo Polskie może być obcokrajowcowi odebrane jeśli nie będzie spełniał wymagań.
(...)
8.Przegląd wszystkich Instytucji Państwowych:

Przeprowadzenie audytu wszystkich instytucji państwowych pod względem ich użyteczności dla dobra wspólnego każdego obywatela Polskiego.
Wprowadzenie osobistej odpowiedzialności wszystkich urzędników państwowych oraz posłów i ekipy rządowej za każdą podjętą decyzję.
Każdy przygotowany przez każdego urzędnika dokument musi być obowiązkowo przez niego podpisany. Musi być napisane: „Sporządził: imię i nazwisko, data, na prośbę kogo”. Chodzi o to żebyśmy wiedzieli kto przygotował dany dokument. Bo dzisiaj to jest tak że ktoś, ale nie wiadomo kto, generuje niekorzystne dla obywatela ustawy i dokumenty, a nieodpowiedzialne marionetki w imieniu obywateli te dokumenty podpisują, a my nie wiemy kto jest winny wprowadzanemu złu! Trzeba skończyć z urzędniczą krecią robotą obcych służb i agentów.
Natychmiastowe zwolnienia tych urzędników którzy ociagają się w podejmowaniu decyzji. Ustalimy maksymalny termin podjęcia decyzji jednakowy dla wszystkich urzędników. Ich działania będą podlegać zasadom Katolickiej Nauki Społecznej i Prawu Naturalnemu które będzie miało pierwszeństwo przed prawem stanowionym. Urzędnicy którzy nie będą umieli znaleźć się w nowej rzeczywisotści, nie będą umieli rozeznać co jest dobre a co złe, urzędnicy kórzy będą odwlekali swoje decyzje z powodu niezdecydowania i strachu, będą musieli odejść. Być może trzeba będzie w okresie przejściwym powołać przy Kurii specjalne sądy w wyniku urzędniczych wątpliwości, do osądzania konkretnych urzędników w kwestii podjętych przez nich decyzji tj. odpowiedzi na pytanie czy dana decyzja urzędnicza była zgodna z Katolicką Nauką Społeczną i z interesm dobra wspólnego każdego obywatela polskiego czy też nie." cąłość tu: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/03/24/dekalog-polskich-ref...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1560736

Co nam mówią te liczby?, piszesz "kokosie 26", że tylko dla 37% społeczeństwa bandyta W.Jaruzelski i zbrodniarz Cz.Kiszczak to swoi chłopy. Ja uważam, że dla prawie połowy społeczeństwa, to co się dzieje w Polsce jest niestety zupełnie obojętne. Najlepiej to widać jak są jakiekolwiek wybory. Zaledwie trochę ponad połowie społeczeństwa chce się iść na wybory, reszta woli w ty czasie oglądać kretyńskie tureckie czy rodzime seriale (dawniej ruskie i brazylijskie) w telewizji, czy raczyć się piwskiem i kiełbaską z grila. I taka niestety jest prawda. Jest to niewątpliwie efekt 40 letniego prania mózgów przez komuchów w powojennej Polsce, a teraz przez pejsatych lewaków typu Aaron Szechter i jego przydupasów z "G..wna Wyborczego". Wstawanie Polski z kolan niestety dzieje się w bólach i bardzo powoli. Ale się dzieje, i oby coraz szybciej, w co głęboko wierzę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1560743

Ja powiem inaczej ;musi pierdolnac aby społeczenstwo sie obudziło i to tez nie do konca.Najlepszy przykład i do tego drastyczny to powstanie warszawskie;jakie było zachowanie społeczenstwa kiedy hitlerowcy prowadzili do obozów powstanców warszawskich?Reszte mozemy sobie dopisac,dospiewac lub domyslec.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1560751

Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest 6 000 000 spuścizny po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni UB, WSI, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP i wywiadu PRL. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
Dopóki nie wymrze to zawsze będzie maiła 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1560753