DOBRY WOJAK JARUZELSKI I CZESŁAW ZAWODOWIEC

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Tak zwana ustawa degradacyjna została przegłosowana przez sejm i wszystko na to wskazuje, że niemal po trzydziestu latach od tak zwanego obalenia komunizmu zbrodniarze i zdrajcy narodu – niestety dopiero pośmiertnie – pozbawieni zostaną gwiazdek i wężyków na pagonach oraz jedwabnych lampasów na generalskich portkach. Nareszcie – stwierdzi z satysfakcją część moich rodaków, ale ja tego optymizmu raczej bym nie podzielał. W głosowaniu nad ustawą degradacyjną głosowało w sumie 429 posłów. Za było 264, przeciwko 159 zaś 6 wstrzymało się od głosu. Co nam mówią te liczby? Okazuje się, że 37 proc. wybrańców narodu jest za tym, aby służący Kremlowi sowieccy generałowie poprzebierani w polskie mundury przeszli do historii w strojach galowych i z piersiami ozdobionymi kilogramami orderów i medali. Już dzisiaj broniące zdobyczy III RP media lamentują, że „rodziny Jaruzelskiego i Kiszczaka będą musiały zmieniać nagrobki”. Dlatego nie bardzo mnie zdziwiło emocjonalne wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka, który z sejmowej mównicy powiedział: Ta ustawa jest adresowana do rodzin Żołnierzy Wyklętych, adresowana jest do tych których mordowano i o których pamięć próbowano zatrzeć w historii naszego kraju. To jest oddanie im sprawiedliwości. To oddanie sprawiedliwości. Oni nie mogą być traktowani na równi z sowieckimi generałami. Nie może być na równi traktowany rotmistrz Witold Pilecki ze zdrajcami. Drugi adresat tej ustawy to młodzież. Młodzi ludzie, którzy powinni wiedzieć jaka jest różnica między postawą szlachetną a postawą haniebną. Którzy powinni wiedzieć, że były czyny heroiczne, że były czyny bohaterskie i były przejawy zdrady. Zło trzeba nazywać złem, a dobro dobrem. Mimo waszych krzyków i zaciętych twarzy, mimo grymasów nienawiści, które się na waszych twarzach malują ta ustawa spowoduje że młode pokolenia będą wiedziały jaka jest różnica między białym orłem a wrona. Wrona orła nie pokona.

 

Ktoś powie, że sejmowymi głosami oddanymi w obronie zdrajców nie należy się zbytnio przejmować, bo to przecież totalna opozycja. Problem jednak w tym, że również spora część Polaków takich ewidentnych zdrajców jak Kiszczak i Jaruzelski wcale źle nie ocenia, co może być dowodem na to, że obecny sejm jest jak najbardziej reprezentatywny. Przyjrzyjmy się jak to wygląda posługując się badaniami przeprowadzanymi przez CBOS. W 2014 roku 47 proc. badanych była przekonana, że Wojciech Jaruzelski dobrze przysłużył się Polsce, a przeciwnego zdania było 33 proc. Polaków. Dla porównania w 2009 roku proporcje te kształtowały się jeszcze gorzej, bo 52 proc. do 31 proc. Ciekawa jest też odpowiedź na pytanie jak Jaruzelski zostanie zapamiętany przez większość Polaków? W 2009 roku 46 proc. odpowiedziało, że w negatywnie, a 42, że w sposób pozytywny. Z kolei w 2014 roku notowania Jaruzelskiego spadły i choć 30% badanych wypowiedziało się o nim pozytywnie, to już 55 proc. negatywnie. Jak więc widzimy sejmowe głosy oddane w obronie zbrodniarzy i zdrajców nie są żadną parlamentarną egzotyką. One w dużym stopniu odzwierciedlają poglądy naszych rodaków. Cóż więc takiego stało się z Polakami po 1989 roku, że nie potrafią odróżnić zdrady i zaprzaństwa od wierności i patriotyzmu? Kto jest za to odpowiedzialny? I tu trzeba przypomnieć rolę środowiska utożsamianego z Adamem Michnikiem, bo to dzięki propagandzie uprawianej przez to szemrane lewackie towarzystwo żyjemy dzisiaj w stanie narodowej schizofrenii, nie potrafiąc odróżnić dobra od zła. To totalne zagubienie zawdzięczamy tym samym reżyserom i scenarzystom, którzy wystawili spektakl pod tytułem „Okrągły stół”, a później przez niemal trzy dekady oświetlali ciepłymi barwami aktorów tego historycznego widowiska dla ogłupionej gawiedzi.

 

Oglądając filmy kryminalne najczęściej kibicujemy stróżom prawa, a szczególnie ponadprzeciętnie odważnym, albo wybitnie przenikliwym i inteligentnym komisarzom czy detektywom. Można jednak taki kryminalny film z pełną premedytacja nakręcić tak, aby widz stanął po stronie przestępcy i ściskał kciuki żeby nic złego mu się nie stało. Aby dokonać takiej sztuczki potrzebna jest bardzo sprytna manipulacja. W „Milczeniu owiec” Hannibal Lecter jest potworem przyobleczonym w ludzką skórę, ale w jakiś sposób fascynuje widza swoim geniuszem, wybitną inteligencją, charyzmą i przenikliwością pozwalającą mu przewidzieć wydarzenia, które dopiero mają nastąpić, a także całkowicie przeniknąć czyjąś psychikę. Z kolei bohater filmu „Leon zawodowiec” to prymitywny płatny zabójca, ale przedstawiony w tak ciepły sposób, że kibicujemy mu od samego początku do końca czując nieukrywaną sympatię do tego prymitywnego prostaka, w którego piersi jak się okazuje bije wielkie ludzkie serce. Oczywiście nie można zapomnieć o szarmanckim gentelmanie włamywaczu Arsenie Lupin – postaci znanej czytelnikom i widzom już od przeszło wieku.

 

Podałem te filmowe przykłady, aby ukazać mechanizm oraz scenariuszowy i reżyserski zamysł wykorzystany przez Michnika i spółkę do nakręcenia tasiemcowych seriali zatytułowanych „Dobry wojak Jaruzelski” i „Czesław zawodowiec”. Niestety spora część Polaków ciągle gapi się w ekran i nie chce wyjść z tego komunistycznego kina.            

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

do których każdy może dodać kolejne, na przykład "Vabank" wersje 1 i 2, gdzie niewątpliwie sympatyczny główny bohater dokonuje dwóch jak by nie było zabójstw, a grozi dokonaniem trzeciego. Co z tego że postaci odrażających? Albo "Pułkownik Kwiatkowski" gdzie zbrodniarze pokazani są jako bezrozumne cymbały. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1560700

Co nam mówią te liczby?, piszesz "kokosie 26", że tylko dla 37% społeczeństwa bandyta W.Jaruzelski i zbrodniarz Cz.Kiszczak to swoi chłopy. Ja uważam, że dla prawie połowy społeczeństwa, to co się dzieje w Polsce jest niestety zupełnie obojętne. Najlepiej to widać jak są jakiekolwiek wybory. Zaledwie trochę ponad połowie społeczeństwa chce się iść na wybory, reszta woli w ty czasie oglądać kretyńskie tureckie czy rodzime seriale (dawniej ruskie i brazylijskie) w telewizji, czy raczyć się piwskiem i kiełbaską z grila. I taka niestety jest prawda. Jest to niewątpliwie efekt 40 letniego prania mózgów przez komuchów w powojennej Polsce, a teraz przez pejsatych lewaków typu Aaron Szechter i jego przydupasów z "G..wna Wyborczego". Wstawanie Polski z kolan niestety dzieje się w bólach i bardzo powoli. Ale się dzieje, i oby coraz szybciej, w co głęboko wierzę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1560743

Ja powiem inaczej ;musi pierdolnac aby społeczenstwo sie obudziło i to tez nie do konca.Najlepszy przykład i do tego drastyczny to powstanie warszawskie;jakie było zachowanie społeczenstwa kiedy hitlerowcy prowadzili do obozów powstanców warszawskich?Reszte mozemy sobie dopisac,dospiewac lub domyslec.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1560751

Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest 6 000 000 spuścizny po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni UB, WSI, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP i wywiadu PRL. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
Dopóki nie wymrze to zawsze będzie maiła 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1560753