Świat nie jest czarno-biały jest biało-czerwony.

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Kraj
Paderewski Piłsudski Dmowski  ilustracja autor Maciej Szproch

Świat nie jest czarno-biały jest biało-czerwony.

Problem tożsamości narodowej jest częścią każdego członka grupy ludzi związanych ze sobą miejscem które zamieszkują , językiem który im służy do komunikacji i przekazu , tradycjami które żyją wśród tych ludzi i miejsc z nimi związanymi , celami , które potrafią wspólnie określić , wartościami , cywilizacją , kulturą z jej idiomami i imponderabiliami , kodami , często nie dającymi się przetłumaczyć na języki innych kultur . . . . ; wiele czynników , często nieuświadamialnych , określa nasze powiązania narodowe. Narody powstają w umysłach i sercach , jako skutek ludzkich kompetencji społecznych , rodzinnych , przyjacielskich , na gruncie zażyłości z bliskimi – tymi którzy są blisko nas dosłownie i z tych powodów duchowych , które tradycja myśli wielu pokoleń pozwala nam określić nawet na odległość , bo jesteśmy wszędzie i więcej nas niż wiele ,wiele innych nacji w diasporach . . . .

Biało – czerwony to symbol relacji pomiędzy ideałem - a życiem , pomiędzy - logos - dobrem , a - etosem – życiem .Polska historia dała nam te barwy i widać , że nasze biało-czerwone odczuwania świata tkwi w nas głęboko i mocno .Po indoktrynerskim okresie propagowania kłamstw i ateistycznego kosmopolityzmu ostatnich dekad , wybudza się świadomość narodowa z naszych serc i umysłów , jesteśmy dziećmi Polski , gdziekolwiek bytujemy czujemy polskość .Przestajemy zgadzać się z kłamstwami i zdaje się nie chcemy żyć w sposób niegodny .

Sto lat temu stała się wielka sprawa bo odrodzić się po 123 latach wyrafinowanego zabijania polskości może tylko Naród , którego świadomość swej odrębności i poczucie wartości jest bardzo mocne. Prócz roli opatrzności , odrodzenie ziścić się mogło przez nieprzejednaną wielkość konstruktorów Państwa - wielką konwergencję potężnych sił m. in. :

Woli mocy Naczelnika Piłsudskiego

Myśli Romana Dmowskiego , oraz

Talentu i Serca Ignacego Paderewskiego

Biało - czerwono 11 listopada 2018

Składam serdeczne podziękowania wszystkim działaczom Narodowym zwłaszcza Stowarzyszeniu "Marsz Niepodległości", wypracowaliście tak ważna tradycję , dzięki waszej pracy i determinacji my Polacy wiemy , że nie damy się oszwabić , zrusyfikować , zmultikulturowić , czy okraść (wiemy o co chodzi ) jest nas po prostu za dużo , a wiemy to dzięki Marszowi! To teraz my dajemy przykład światu.

Moje wyrazy uznania dla Pana Krzysztofa Bosaka , także za to , iż walczył pięknie w studio TVP tuż po marszu .

2018 11 13 Karykaturzysta Warszawski

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)