Czekanie na Godota

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Po niespodziewanym odcięciu od koryta beneficjentów okrągłego stołu - od prawie trzech lat trwają próby obalenia rządu PIS-u przez neo-targowicę. Wprawdzie próba puczu sejmowego specjalnie nie wyszła opozycji totalnej, zastosowała więc ona nowy wariant okupacji Sejmu. Tym razem z wykorzystaniem matek i niczego nie świadomych ich niepełnosprawnych dzieci. Kto jeszcze ma wątpliwości czy protest rodziców niepełnosprawnych jest polityczny czy nie – niech wysłucha apeli tych pań, by nie głosować na PIS a na koniec niech spojrzy na zdjęcie Rysia Petru, który pcha wózek niepełnosprawnej. Pamiętając przy tym, że ten sam Rysiu zostawił swoje własne dzieci po związaniu się z posłanką z Nowoczesnej…

Wprawdzie Rysia już w Nowoczesnej nie ma, ale próby reanimacji trupa Nowoczesnej podjął się sam Schetyna, lansując kandydatów PO do samorządów, jako wspólnych kandydatów PO i Nowoczesnej. Partyjki, kierowanej przez Lubnauer, którą aktualnie popiera 2 – góra 3 procent wyborców…

Tak upadła partia a z nią mit Rysia, który lansowany był na nowego Macrona i o którym rozpływała się prof. Staniszkis, widząc w nim oczekiwanego przez totalną opozycję zbawcę. Czyli Godota. Przypomnę więc, że Godot to postać nierzeczywista, na którą się czeka, lecz która nigdy nie nadejdzie. Godot to tytułowa postać z filozoficznego dramatu Samuela Becketta "Czekając na Godota", w którym dwóch włóczęgów, Estragon i Vladimir czekają przy drodze na Godota, który ma być ich zbawieniem. Godot jednak nigdy się nie pojawia...

Rysiu jednak pojawił się na wizji po tym, jak stracił żonę, dzieci i partię. Rysiu w desperacji pojawił się w Sejmie w roli niańki niepełnosprawnego dziecka, próbując przypomnieć mediom o swoim istnieniu. Jak zwykle - przy kolejnej, sejmowej zadymie.

Pro-niemieckie media i dyżurni socjologowie TVN24 oprócz Rysia widzieli już wielu Godotów od czasu odcięcia PO, SLD i PSL od koryta. Godotem miał być alimenciarz Kijowski, żyjący na garnuszku i na kieszonkowym otrzymywanym od podstarzałych dam. Miał nim być pułkownik Mazguła, który „kulturalnie” wprowadzał w Polsce stan wojenny, dowodząc wozem bojowym. Za Godota robił też niesłusznie wycięty z Trybunału Konstytucyjnego  prezes Rzepliński oraz dyżurny opozycjonista Władek Frasuniuk. Ten ci bohatersko położył się na ulicy, by zablokować marsz z okazji rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem!

Próbom wylansowania zbawcy opozycji towarzyszyły jednak bardziej dramatyczne okoliczności, niż leżenie Frasyniuka na warszawskim bruku. Oto niejaki Diduszko udawał trupa, postrzelonego przez Policję ! Diduszko szczęśliwie jednak ożył, gdy okazało się, że to tylko zwyczajna dla totalnych prowokacja. Nie udała się próba wylansowania aktora Olbrychskiego za Godota i artystki Jandy za Godociny, pozbawionej kasy przez min. Glińskiego.

Wspomnę też kolejnego, oczywiście legendarnego opozycjonistę Rulewskiego (nota bene senatora), który w senacie RP przebrał się w strój więzienny oraz występował w masce klauna, w trakcie swojej przemowy w Senacie. Na tym tle – próba zaprzeczenia przez senatora Borusewicza, że nie jest świnią z Folwarku Zwierzęcego – wypadła dość marnie…

Przypomnę więc, że w trakcie ekshumacji zwłok posła Rybickiego (który zginął pod Smoleńskiem) – senator Borusewicz wybrał się na cmentarz do swojej żony Aliny Pieńkowskiej, której grób sąsiaduje z grobem ś.p. Rybickiego. Senator Borusewicz, jak przystało na aktora z Folwarku Zwierzęcego III RP - wybrał się na cmentarz wraz z telewizją Polsat, by ta zarejestrowała jego szamotaninę z Policją. Biedak zapomniał jednak wziąć kwiatów lub choćby znicza. A szkoda. Borusewicz mógł pożyczyć od senatora Rulewskiego choćby maskę klauna….

Gdy już totalni stracili nadzieję na nowego Godota, ktoś przypomniał sobie o nieużywanym dotąd Godocie, który sam zapowiadał, że przyjdzie i uratuje totalną opozycję. Oczywiście – na czele dwumilionowego tłumu! Jak jednak wykazał szumnie zapowiadany Marsz Wolności – totalnym trudno jest dzisiaj uzbierać skromne 10 tysięcy demonstrantów. Przyjście oczekiwanego TW Bolka w roli Godota do pań terrorystek, które od miesiąca okupują Sejm RP wraz ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi,  nie będzie zatem tak spektakularne, jak to sam Godot zapowiadał: Nikt nie będzie przed Godotem wyskakiwać z okien, a sam Godot nie będzie miał ze sobą 100 milionów złotych w żywej gotówce, by je wręczyć demonstrantkom. Obawiam się, że Godot nie będzie miał ze sobą nawet głupich 500 złotych! Tym bardziej, że ten Godot przychodzi tylko wtedy, gdy to jemu za przyjście zapłacą. I to w żywej gotówce – bez przelewu na konto.

Jak bowiem informowała prasa, fundacja Godota jest bankrutem, więc prawdopodobnie Godot ma wszystkie konta zajęte przez komornika…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

tym razem pchany na wózku inwalidzkim. Jako niepełnosprawny umysłowo zasługuje na ekstra pińcet zł. żywej gotówki.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1564412

zbieg

 

kieruje się ku warszafce

trójmiejski ściek

na jego falach nadpływa

niebezpieczny zbieg!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1564428

TW Bolek w roli Godota - Bareja by tego nie wymyślił...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1564448

Widziałam tę sztukę parę lat temu na West Endzie w Royal Haymarket Theatre z Ian'em McKellen'm (Gandalf z Władcy Pierścieni jakby ktoś nie kojarzył postaci) i Patrick'iem Stewart'em jako odtwórcami ról Gogo i Didi.
Sama sztuka raczej nie w moim guście, ale fantastyczni aktorzy zrobili z tych "flaków z olejem" świetne widowisko, gdzie publiczność bawiła się znakomicie miejscami rycząc ze śmiechu.
Tak więc nawet z oklepanej tragifarsy można przy odrobinie talentu wydobyć coś co zachwyci.

Na polskim podwórku pojawiły się kiedyś plakaty z informacją, że "Godot przyjechał", pisał o tym Mrożek.
No ale u nas absurdów nie brakuje, brakuje za to normalności.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1564467

Groszem też już nie śmierdzisz i jeszcze się chcesz pchać do Warszawy! Zaserwowałeś nam z wymienionymi powyżej 27 lat III RP Pomrocznej, w której a jakże dobrze ci się żyło, a naród niemiłosiernie rozkradany na lewo i prawo cierpiał. Bogacili się jedni na potęgę ale czyim kosztem wszyscy to wiemy. Legendą tamtych czasów stało się publicznie wypowiedziane: "Pierwszy milion trzeba ukraść". Otóż nie trzeba i wielu nie kradło, jednakowoż było wielu takich nadwyraz dobrze ci znanych, co tak robili. Gigantyczne pieniądze rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a ludziom z SLD, UP, UD-UW-PO, PSL i innym umiejącym się we właściwym czasie ustawić, wciąż brakowało. Dla nich nic się w tym długim czasie nie opłacało, musiało upaść i być sprzedane, komu to już było przewidziane wcześniej. Wyprzedano właściwie wszystko! Zostały takie giganty jak stocznie, kopalnie, LOT i inne i tych wyprzedać już było za trudno, bo za wielkie i nikt nie chciał wyłożyć takiej kasy. A za pół darmo nawet ludzie owego pokroju, bali się ulicy! Zawsze byłeś Wałęsa sprytny, jak i kliczki wokół ciebie ale przyszedł czas i na was!

Do rządu przyszli ludzie PiS-u, a wnet się okazało że Stocznia Szczecin daje sobie radę, że polskie koplanie są rentowne, że LOT znów wychodzi na prostą, no po prostu cuda jakie czy co?! Nie Wałęsa! To po prostu polscy gospodarze! A tobie dziś i jutro zostaje ulica ale już nie z szansą na tarczy, daruj sobie! Tobie zostaje kij suchy Lechu! Głupi nie jesteś i dobrze to wiesz, zatem drapiesz się po głowie i czekasz teraz na Godota, jak wielu biednych czekało przez 27 lat III RP Pomrocznej. Wielu uczciwych Polaków niestety nie doczekało. Odeszli na wieczną wartę i przez cierpienia swoje ziemskie, doznali pocieszenia u Ojca Niebieskiego. Głupim zdało się, że umarli, a Oni żyją! Nie umarli! Z wysoka nas wspierają! Masz jeszcze czas nieboraku Wałęsa, radzę dobrze zrób szczery rachunek sumienia, pogódź się z Narodem, nie kłam publicznie wbrew wszystkim naukowym badaniom, przestań wspierać cywilizację śmierci, bo mieli rację nasi przodkowie, gdy powiadali: "Bóg nie rychliwy ale zawsze sprawiedliwy". Kapitanie Nemo wielki dzięki i pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1564494

bo przeciez nie lemingi i polactwo ktore nie widzi tego co sie naprawde w Polsce dzieje.

Wystrczy popatrzec na swiadomosc polactwa po poarciu zdrajcy oszusta zydodupowlaza i sprzedawczyka falszujacego historie Dudaczewskiego.Ten chloptys na krotkim  zydowskim postronku jest jak Bolek za a nawet przeciw jest wiekszym szkodnikiem jak byl kacapski pacholek Komoruski,a mimo to ma poparcie przyglupow i PISu.I jak tak dalej pojdzie ten wielbiciel,zydokomuny, WRONu,Owsiaka,PRLowskich zlogow w sadownictwie,zydowskiej antypolskiej narraccji na temat Jedwabnego,pogromu w Kielcach wygra nastepna kadencje.

A przeciez za podstawienie takiej swini ktora majac 17 lat zapisala sie dla karjery juz z gory zaplanowanej do Uni Wolnosci -parti zydowskiej i antypolskiej - odpowiada Kaczynski i PIS.A udawanie Kaczynskiego i reszt betonu PISowskiego ze nie wiedieli kogo kreuja na prezia to moga miedzy bajki wlozyc.Nieujawnienie ANEKSU to lapka w lapke robota Kczynskiego i Dudy, ktory uwaza ze nam durniom nie mozna ujawniec tego zarezerwowanego dla wybranych raportu, bo to tak jak by dac malpie brzytwe, aneksu obiecanego nam jak psu bude w wyborczej propaganddzie ,ktora naiwnie  kupilismy.

To co PISowski beton okraglostowloy  wyprawia to kwalifikuje ta partie na niebyt Czaputowicz Morawiecki od Morgana, Blaszczak, Glinski, Gowin itd.to jakas abercja to towarzystwo wzajemnej adorcji i szkodniow polskich powinno znalezc sie juz na smietniku histori.

Czy Polakow nie stac na POLSKI rzad? Czy dopiero jak sie obudzimy z homontem na barkach , a za capigi bedzie trzymal gudlaj i oral nasza ukradziona ziemie to sie obudzimy?Co trzeba jeszcze i jakich upodlen i atakow ze wszytkich stron abysmy wstali z kolan.Niestety tez PISowskie media tez juz dzialaja jak za PRLu cenzurujac wydarzenia.Tak ze Polacy czekajac na Godota nie robiac nic tylko ufajac temu co prosil o zaufanie wywalajac Szydlo Szyszko i Macierewicza,nie tlumaczac dlaczego to zrobil obudza sie juz nie z reka w nocniku ale usrani do pasa z ktorgo to gowna nie bedzie szansy juz wyjsc.

Niestety czarno to widze,musi powstac alternatywa dla PIS i prawdziwa opozycja narodowa, ktora zmiecie te wszytkie partie ktore teraz sa w sejmie,,tak jak to se stalo na Wegrzech.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1564619

Do tego potrzeba dużych pieniędzy i dużej odwagi.
Polacy nie mają prawnej możliwości emisjii własnej waluty. Konstytucja Kwaśniewskiego oddała emisję złotówki w ręce żydowskiej lichwy.

https://www.youtube.com/watch?v=h6iGlMZ07OY

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1564666

po 45 roku i teraz jest tego kacapskiego sytemu ciagloscia jest nielegalne Legalna jest polska konstytucja z 35 roku i przedwojenne zapisy prawne.Polska ma pieniadze wynikajace z umow i powojennych odszkodowan jedynie nalezy te pienidze wyegzekwowac ,mamay tez w Angli zdeponowane zloto.

Problemem jest nieswiadomosc Polakow ze Polska nie ma swojej waluty i ze obecny rzad jak i konstytucja nielegalna bo to jest wszytko postkacapska okupacja zydobolszewicka, z samozwancem preydentem Dudaczeskim.

Polska ma prezydenta Potockiego ktory jrst ciagloscia IIRP i Polacy powinni o tym sie nie tylko dowiedziec ale wokol tego Prezydenta sie skupic i go poprzec w restytucji IIRP i naszej waluty.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1564726

pod pomnikiem masona,wariata i okultysty, uczestniczącego w czarnych mszach, mordercy generałów i chłopów... przy  okazji 100 lecia Niepodległości....prędko ją utracimy ponownie....O ile ją w ogóle posiadamy. Czy h...d....i kamieni kupa można nazwać państwem niepodległym?

https://www.youtube.com/watch?v=H_32ITML1tU

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1564732