Józef Wieczorek -Moja działalność pro publico bono przed sądem

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Józef Wieczorek

Moja działalność pro publico bono przed sądem

Niebawem rozpocznie się mój proces o rozpowszechnianie wiadomości z rozprawy sądowej przed Sądem Okręgowym w Krakowie.

 

Rzeczywiście na YouTube (Proces Adama Słomki w Krakowie 13 03 2015 r – https://www.youtube.com/watch?v=nUgdgcAyH_U ) umieściłem nagranie z procesu Adama Słomki -polskiego polityka, działacza opozycji demokratycznej przez lata związanego z KPN, b. posła na Sejm, a w 2015 r. kandydata w wyborach prezydenckich z ramienia koalicji „Niezłomni” . [http://www.solidarni2010.pl/30055-adam-slomka-wystartuje-w-wyborach-prez... ]

Proces A. Słomki przypadł na okres zbierania głosów poparcia dla jego kandydatury i budził uzasadnione zainteresowanie publiczne. Absurdalność oskarżeń A. Słomki o nakłanianie bandytów z tzw. gangu “Krakowiaka” do zabójstwa sędziego nasuwała myśl o działaniach na rzecz zdyskredytowania niewygodnego kandydata na prezydenta.

Zawiadomiony o procesie chciałem w ramach wykonywania dziennikarskich obowiązków (miałem legitymację prasową Związku Konfederatów Polski Niepodległej Oddział Małopolski ) ten proces zarejestrować, ale sąd ogłosił niejawność procesu dla mediów i obserwatorów, przeciwko czemu oskarżony protestował powołując się na prawa człowieka.

W procesie A. Słomka został uniewinniony (http://wpolityce.pl/polityka/237121-adam-slomka-prawomocnie-uniewinniony-od-zarzutow-naklaniania-bandytow-z-tzw-gangu-krakowiaka-do-zabojstwa-sedziego ) a ja kierując się dobrem publicznym i oskarżonego kandydata na prezydenta ujawniłem na YouTube przebieg rozprawy zarejestrowany ( nie przeze mnie) na sali sądowej przy wiedzy sądu i w zakresie przez sąd wyznaczonym (główna część rozprawy z kamerą skierowaną na ścianę – więc tylko rejestracja głosu dopuszczona przez sąd).

Mimo oskarżenia, do tej pory nie otrzymałem nakazu usunięcia tego zapisu z mojego kanału YouTube.

Oskarżyciel domaga się ode mnie m.in. ujawnienia danych osobowych nagrywającego rozprawę, co jest sprzeczne z Kodeksem Etyki Dziennikarza

Dziennikarza obowiązuje zachowanie tajemnicy źródła informacji, osoby i wizerunku informatora, jeśli on tego wymaga –http://sdp.pl/s/kodeks-etyki-dziennikarskiej-sdp

Wytoczenie mi procesu w tej sprawie może zniechęcać dziennikarzy do wnikliwego relacjonowania rozpraw sądowych i egzekwowania prawa do informowania o nich opinii publicznej. Moim zdaniem właśnie o to może chodzić w tej sprawie.

Ja w serwisie YouTube na moim kanalehttps://www.youtube.com/user/jwfoto umieściłem ponad 1100 zapisów wideo z różnych wydarzeń, na ogół niezależnych, patriotycznych, spotkań klubowych, także z rozpraw sądowych itp. – wszystko pro publico bono.

Jestem również autorem wielu stron internetowych, gdzie umieszczam fotoreportaże, teksty publicystyczne, w szczególności dotyczące problematyki akademickiej ( etyka, patologie, naprawa systemu akademickiego) bardzo niewygodnej dla decydentów akademickich i wielu beneficjentów systemu akademickiego PRL/IIIRP.

Ta działalność została zauważona i doceniona przez Kongres Mediów Niezależnych w 2013 r. główną nagrodą „ za obronę prawdy w mediach” – Józef Wieczorek nagrodzony przez Kongres Mediów Niezależnych http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/42109,Jozef-Wieczorek-nagrodzony-przez-Kongres-Mediow-Niezaleznych.

W wykazie dowodów przedstawionych w akcie oskarżenia znalazł się nie tylko zapis rozprawy A. Słomki, ale także zapis spotkania Klubu Wtorkowego z Adamem Słomką (ze strony blogmedia24.pl –http://blogmedia24.pl/node/56557), a także jedno z moich pism do władz UJ ( z mojej strony nfapat.wordpress.com –https://nfapat.wordpress.com/2008/12/05/prosze-o-wyznaczenie-mi-terminu-wznowienia-moich-wykladow-i-seminariow/ ) o wznowienie wykładów na uczelni przerwanych w wyniku politycznej weryfikacji kadr akademickich w 1986 r. przeprowadzonej przez komisję o nieznanym do dnia dzisiejszego składzie.

Wytoczenie mi w/w procesu w takim rozszerzonym zestawie ‚dowodowym‚ trudno mi inaczej zinterpretować jak zastraszanie niezależnego dziennikarza niewygodnego na wielu polach działalności publicznej.

Zwracam się z apelem o medialny monitoring tej sprawy.

 

Appendix:

Informacje o mnie (rozpowszechniane zresztą w internecie na moich stronach)

Informacje o autorze

Autor strony – Józef Wieczorek – jest absolwentem geologii Uniwersytetu Warszawskiego, był wykładowcą geologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorem/lub współautorem ponad 100 publikacji geologicznych i paleontologicznych w czasopismach polskich i zagranicznych, http://wobjw.wordpress.com/2010/07/20/publikacje/, prowadził badania w Polsce i nie tylko, wprowadził do systemu nauki i edukacji wielu swoich studentówhttp://wobjw.wordpress.com/2010/07/20/edukacja/

Jeszcze w latach PRL walczył o wysokie standardy etyczne środowiska akademickiego. W ramach wielkiej czystki środowiska akademickiego prowadzonej w latach 80-tych został usunięty z uczelni z oskarżenia o negatywne oddziaływanie na młodzież akademicką, niewłaściwą (dla systemu komunistycznego) etykę i postawę obywatelską stanowiącą zagrożenie dla symbiotycznych związków: nomenklaturowe władze uczelni – PZPR – SB.

Wilczy bilet” wystawiony u schyłku PRL zachował swoją ważność także w III RP, stanowiąc dokumentację natury tego systemu.

W czasach transformacji został usunięty również z Polskiego Towarzystwa Geologicznego (był b. aktywnym jego członkiem, redaktorem Rocznika PTG- Annales Societatis Geologorum Poloniae, prowadził sekcję paleontologiczną i sekcję geologii historycznej), którego władze usilnie broniły się przed demokratyzacją towarzystwa i wprowadzeniem należytych standardów etycznych. Te decyzje nie zostały zmienione w III RP.

Autor w III RP został usunięty też z pamięci i z przestrzeni publicznej i to nie tylko przez środowisko akademickie.

W reakcji zajął skrawek cyberprzestrzeni Witryna Obywatelska Józefa Wieczorka (archiwum) –http://wobjw.wordpress.com/, aby inna od obowiązującej prawda była ogólnie dostępne, i aby nikt się nie tłumaczył, że nie wiedział !

W 2004 r. jako dysydent akademicki założył portal (i fundację)NIEZALEŻNE FORUM AKADEMICKIE http://www.nfa.pl. rozwinięty następnie w strefę stowarzyszonych serwisów NFA poświęconych problemom środowiska akademickiego, a w szczególności jego patologiom. (autor setek tekstów i kilku książek o tematyce akademickiej).

Uznany przez decydentów akademickich za destabilizatora polskiego środowiska akademickiego (stabilnego patologiami), czego trudno nie uznać za wyraz wysokiego uznania dla tej działalności.

Moje strony internetowe:

NIEZALEŻNE FORUM AKADEMICKIE

http://www.nfa.pl/

LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW PRL

http://lustronauki.wordpress.com/

ETYKA I PATOLOGIE POLSKIEGO ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO

http://nfaetyka.wordpress.com/

MEDIA POD LUPĄ NFA

http://nfajw.wordpress.com/

NIEZALEŻNE FORUM AKADEMICKIE – SPRAWY LUDZI NAUKI

http://nfapat.wordpress.com/

MEDIATOR AKADEMICKI KONTRA MOBBING

http://nfamob.wordpress.com/

NIEZALEŻNE FORUM AKADEMICKIE – WHO IS WHO

http://nfawww.wordpress.com/

Blog akademickiego nonkonformisty

https://blogjw.wordpress.com/

Sprawa Józefa Wieczorka(10)

http://nfapat.wordpress.com/category/sprawa-jozefa-wieczorka/

Witryna Obywatelska Józefa Wieczorka (archiwum) –http://wobjw.wordpress.com/.

Jest autorem książek:

Drogi i bezdroża nauki w Polsce. Analiza zasadności wprowadzenia w Polsce zaleceń Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu postępowania przy rekrutacji naukowców (2008),

Mediator akademicki jako przeciwdziałanie mobbingowi w środowisku akademickim (2009),

Etyka i patologie polskiego środowiska akademickiego (2010),

Patologie akademickie pod lupą NFA (2011) ,

Patologie akademickie po reformach (2012)

dostępnych także w internecie na stronie http://www.nfa.pl/

oraz zwartych zbiorów tekstów:

Wielki Jubileusz Uniwersytetu Jagiellońskiego-2014

https://jubileusz650uj.files.wordpress.com/2014/12/wielki-jubileusz-uniwersytetu-jagielloc584skiego-pod-choinkc499-roku-2014.pdf

Józef Wieczorek – Kryzys uniwersytetu w ujęciu polemicznym z Prof. Piotrem Sztompką – 2014

https://jubileusz650uj.files.wordpress.com/2014/11/jc3b3zef-wieczorek-kryzys-uniwersytetu-w-ujc499ciu-polemicznym-z-prof-piotrem-sztompkc485.pdf

Moje boje – Blogosłowie dysydenta akademickiego Tom 1

https://blogjw.wordpress.com/2015/05/05/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-1/

Moje boje – Blogosłowie dysydenta akademickiego Tom 2

https://blogjw.wordpress.com/2015/05/26/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-2/

Moje boje – Blogosłowie dysydenta akademickiego Tom 3

https://blogjw.wordpress.com/2015/06/08/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-3/

Moje boje – Blogosłowie dysydenta akademickiego – Tom 4

https://blogjw.wordpress.com/2015/06/16/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-4/

Moje boje – Blogosłowie dysydenta akademickiego Tom 5

https://blogjw.wordpress.com/2015/06/28/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-5/

Moje boje 6

https://blogjw.wordpress.com/2015/11/10/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-6/

Moje boje 7

https://blogjw.wordpress.com/2015/12/30/moje-boje-blogoslowie-dysydenta-akademickiego-tom-7/

Moje boje – Archiwum prasowe dysydenta akademickiego

https://blogjw.wordpress.com/2015/08/13/moje-boje-archiwum-prasowe-dysydenta-akademickiego/

Moje boje – Archiwum lustracyjne dysydenta akademickiego – Tom A

https://blogjw.wordpress.com/2015/08/27/moje-boje-archiwum-lustracyjne-dysydenta-akademickiego-tom-a/

Moje boje – Archiwum lustracyjne dysydenta akademickiego – Tom B

https://blogjw.wordpress.com/2015/08/31/moje-boje-archiwum-lustracyjne-dysydenta-akademickiego-tom-b/

Moje boje – Archiwum lustracyjne dysydenta akademickiego – Tom C

https://blogjw.wordpress.com/2015/09/08/moje-boje-archiwum-lustracyjne-dysydenta-akademickiego-tom-c/

Jestem członkiem redakcji niepoprawneradio.pl –http://niepoprawneradio.pl/ nagrywam spotkania klubowe, wykłady, konferencje, oraz swoje teksty głównie o problematyce akademickiej ( część dostępna też na ‘niepoprawnym’ kanale na YouTube-Niepoprawne Radio PL – JÓZEF WIECZOREK | Akademickie patologiehttp://www.youtube.com/playlist?list=PLVEXBZAfiKyt9kjvqbVQGEzBJsEsI028_

Działam na rzecz systemowego zmniejszenia patologii polskiego życia akademickiego i przeprowadzenia głębokich reform nauki i edukacji w Polsce.

Teksty publicystyczne zamieszczałem m. in. w Rzeczpospolitej, Życiu, Gazecie Polskiej, Opcji na prawo, Najwyższym Czasie, Polityce, Obywatelu, Forum Akademickim oraz na stronach internetowych, zarówno swoich, jak w wielu serwisach:

blogmedia.24 [też liczne fotoreportaże]

http://blogmedia24.pl/blog/1196

salon24

http://jwieczorek.salon24.pl/

blogpress [też liczne fotoreportaże]

http://blogpress.pl/blog/4146

Radio Wnet

http://www.radiownet.pl/

Legion św. Ekspedyta

http://www.ekspedyt.org/

Nieopoprawni.pl

http://niepoprawni.pl/

Presmania.pl

http://pressmania.pl/

Pomnik Smoleńsk – [liczne fotoreportaże, także niektóre teksty]

http://www.pomniksmolensk.pl/

Mam profil na Facebooku

https://www.facebook.com/jozef.wieczorek

Dokumentuję pro publico bono niezależne i patriotyczne wydarzenia w Krakowie, i nie tylko, w formie fotoreportaży (zdjęcia i wideo) na licznych stronach internetowych

(aktualizowane)

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2016 r.

https://wkrakowie2016.wordpress.com/

Żołnierze Niezłomni w Parku Jordana w Krakowie

Pomniki „Żołnierzy Wyklętych” w systemie komunistycznym,

uhonorowanych w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

http://niezlomniwparkujordana.wordpress.com/

Wojtek z Armii Andersa w krakowskim Parku Jordana

http://pomnikwojtek.wordpress.com/

(archiwalne):

Wielki Jubileusz Uniwersytetu Jagiellońskiego

W trosce o Uniwersytet i prawdę oraz pamięć współczesnych i potomnych

http://jubileusz650uj.wordpress.com/

FOTOkronika wydarzeń niezależnych i patriotycznych

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2015https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2014

http://wkrakowie2014.wordpress.com/

https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/

Józef Wieczorek – W Krakowie (i nie tylko) w 2013 roku

http://wkrakowie2013.wordpress.com/

W Krakowie (i nie tylko) w 2012 roku – cd.

http://wkrakowie2012cd.wordpress.com/

W Krakowie ( i nie tylko) w 2012 r.

http://wkrakowie2012.wordpress.com

W Krakowie (i nie tylko)

http://wkrakowie.wordpress.com/

W Krakowie i okolicach

http://krakjw.wordpress.com/

Krakowianie solidarni z Gruzją – Reakcja krakowian na łamanie praw człowieka w Gruzji

http://gruzjakrakow.wordpress.com/

Krzyż Pamięci Jana Pawła II na krakowskich Błoniach

http://krzyz.wordpress.com/

Te fotoreportaże upowszechniane są także na wielu serwisach internetowych

m.in.

http://blogmedia24.pl/

http://pomniksmolensk.pl/

http://www.ekspedyt.org/

Posiadam też kanał na YouTube http://www.youtube.com/

jwfoto- http://www.youtube.com/user/jwfoto

gdzie można obejrzeć ponad 1000 wideo

(starsze wideo także na http://www.youtube.com/user/krakjordan)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

musiałbym przeczytać wszystkie linki, ale już teraz widzę o co chodzi. Swoją działalnością ratuje Pan honor ludzi nauki, samemu będąc od lat poza jej nawiasem na skutek "niepokory". Również dobrze wiem jak to potrafi wyglądać. Inny przykład: pojawia się na oficjalnym spotkaniu stary profesor. Niewątpliwie zasłużony dla nauki. Ale także wiadomo, że w dawnych czasach sprzyjający bolszewickiej władzy i mający nadzieję na profity z tego. Nie wszystko mu się udało, ale z pewnością korzystał z systemu. A teraz opowiada dykteryjki krytyczne o tymże systemie; "wiadomo, on zawsze był przeciw". To najsmutniejszy tekst jaki napisałem na tym portalu.

Niech Pan się trzyma, do cholery!

Nie dla korzyści czyjejkolwiek, bo może się nie udać pomimo wszystko.

Dla zasady.

Mente, a jak się nie da, to malleo.

Pozdrawiam

Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1504940