Co nie jest zabronione...

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Jest dozwolone, właśnie rząd cichcem pozwolił sobie na nałożenie dodatkowej opłaty na cenę benzyny. Jak zwykle nie wiadomo kto się pod tym podpisał, pod odwołanie którego ministra autora tego pomysłu zacząć zbierać podpisy. Którzy urzędnicy będą dzielić pieniądze, między beneficjentów tej ustawy. Pozwolę sobie przypomnieć, że środki uzyskane z tej ustawy będą rozdzielone między naszych milionerów właścicieli samochodów elektrycznych.

Jeśli chodzi o złupienie skóry obywatelom wydaje się, że między czynownikami wszystkich opcji Ruskiei, Pruskiej i prawniczej panuje zadziwiająca solidarność. Piszę o opcji prawnicze - Żyrynowski pytany o pochodzenie odpowiedział: Matka Rosjanka, ojciec prawnik.

Pozdrawiam i życzę wszystkim nowych samochodów Tesla.

P.S. Nie jestem Hunwejbinem, ale czuję się w obowiązku poinformować, że to na dopłaty do takich cacuszek jak wyżej na zdjęciu PIS wprowadza dodatkowe opłaty do ceny paliwa, które w największej części będą ponosili właściciele starych trupów zużywających morze paliwa i spożywców kaszanki z kartoflami, które to towary stanowią  największą masę przewożonych towarów spożywczych. Ach co tam rozdrabniać się, bawić się w szczegóły. Wszystko okropnie podrożeje.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:10)

Komentarze

coś tunisko oceniony wpis, czyżby temat nieważny? a może tylu tu niedowiarków, co taki rząd może zrobić z wpływami za paliwo, nawet auta elektryczne zadekretować. nikt sie nie cieszy, że PiS będzie budował drogi za nasze a nie unijne?

;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1567712

Uczono mnie, że źródłem rozwoju są niskie ceny na energię. Obciążanie jej różnymi podatkami i opłatami to barbarzyństwo. Jak rząd chce popierać rozwój samochodów elektrycznych, czy czegokolwiek innego niech zwolni te wyroby od opłaty WAT.

Jeśli nie chce zwalniać urzędników niech ich często powołuje na ćwiczenia wojskowe. Co roku wysyła na pół roku ćwiczeń na poligonie. Upraszcza procedury administracyjne. Zwolnieni z takich ćwiczeń powinni być tylko ci wychowujący dzieci.

Właśnie dzisiaj usłyszałem, że Erdogan zwolnił kilkanaście tysięcy urzędników państwowych.

Co do budowania dróg za pieniądze unijne, to nie ma takich, to są nasze pieniądze wcześniej nam zabrane. Dodać do tego pensje obsługujących te dopłaty urzędników to bilans taki wychodzi na mniej niż 0.

Na przykład W podobnej wielkości w Hiszpanii około 12 lat temu pokazano naszym samorządowcom w podobnej wielkości miejscowości. Dokumentację realizowanych i zrealizowanych projektów unijnych. Była to miejscowość przodująca w realizacji takich projektów. Zrealizowano ich naprawdę dużo. Dokumentacja wszystkich zajmowała nie pełną półkę w szafie. U nas w tym czasie było realizowanych tylko kilka za dużo mniejsze pieniądze,i dokumentacja zajmowała kilka szaf w specjalnym przeznaczonym na to pomieszczeniu.

W tym hiszpańskim miasteczku dokumentacja każdego projektu mieściła się w cieniutkiej teczuszce w której było kilka kartek papieru. Urzędnik Hiszpański z dumą otworzył szafę, pokazując tę półkę oświadczył proszę tutaj trzymamy dokumentację wszystkich naszych projektów unijnych. A było ich na prawdę dużo. Mocno się nasi samorządowcy nabiegali i na fotografowali, aby te inwestycję wszystkie obejrzeć.

A propos chciałbym zobaczyć całą dokumentację obejmującą wprowadzenie tej dodatkowej opłaty wprowadzonej na benzynę. Tak tylko sobie na nią popatrzeć. Wydrukowaną i zgromadzoną w jednym miejscu.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1567736