Straszne miejsce po krzyżu

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Był krzyż a pod nim sporo zniczy, zdjęć. Ludzie przychodzili i odchodzili. Jedni się modlili a inni robili zdjęcia. W sumie nic specjalnie ekscytującego się nie działo. Potem nasz drogi Prezydent Elekt wyskoczył niczym diabeł z pudełka. Pojawili się obrońcy krzyża i zwolennicy jego usunięcia a co za tym idzie straż miejska, policja i barierki. Doszło do gorszących wydarzeń.

W końcu władza wykazała się cwaniactwem i usunęła obrońców spod krzyża a resztę odgrodziła podwójnym rzędem barierek.

Zaglądam ci ja wczoraj na blog Krzysztofa Leskiego i co widzę? http://lubczasopismo.salon24.pl/krucyfix/post/218811,po-ale-przed

Fortyfikacje!

Widzę cholerną, szarą przenośną fortecę obstawioną przez nieszczęsnych strażników miejskich. Zza zasłony wystaje krzyż i książe Józef Poniatowski.

Kolejnym, oczywistym posunięciem naszych cwaniaków będzie przeniesienie krzyża do kościoła św. Anny. Może się nawet cwaniaczki tego świata wysila na jakąś zgrabniejszą uroczystość niż to co zaprezentowali biegając od rana z tablicą pamiątkową.

Tyle tylko, że jak już przeniosą i wymyją na glanc kostkę brukową zostanie przecież puste miejsce po krzyżu! Dopóki stoi krzyż zawsze można go przenieść, ale co zrobić z pustym kawałkiem placu po nim?

To jest dopiero problem!

Obstawić barierkami puste miejsce i pilnować? Jakoś głupio.

Karać mandatami ludzi, którzy przyjdą tam się pomodlić czy zapalić znicz? Może i można ale to generuje jakiś nieustannie tlący się konflikt.

Zlecić stały nadzór bojowcom z pobliskich knajp? Też nie bardzo wypada!

Co zrobić z pustym miejscem po krzyżu? - Pytam całkiem poważnie.

Postawić pomnik? Niezły, choć nienowy przecież pomysł.

Tyle tylko, że powstaje pytanie, po co było to całe zamieszanie, że o tablicy na murze nie wspomnę?

Po to by dziennikarze i blogerzy mieli o czym pisać a politycy i inne ważne osobistości, także duchowne, mogły się kompromitować przy pomocy wrodzonej lub nabytej głupoty, tchórzostwa i małostkowości?
Autor: Jacek Jarecki o 07:52 Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w usłudze Google Buzz
Etykiety: Krzyż, polityka, Polska

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Nic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79513

Czy to jakiś fotomontaż,czy też naprawdę w pobliżu krzyża zainstalowali Iljicza L.?Jeśli to nie fotomontaż,to miej w opiece Boże nas i nasz kraj.To jakieś tragiczne deja'vu.To nie może byc prawdą.Aż tak daleko sie posuwają ci POzaprzańcy?Nie mogę tego sprawdzi,bo mieszkam daleko od Warszawy.Powiedzcie,że to nieprawda!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79529

I jako równorzędny antagonista stoi podobny Piłsudski. Też mnie zdziwiło, że teraz to nagle 'wojna jak wojna' a portret zwyrodniałego mordercy zdobi stolicę mojej Polski.
Cóż, tez mieszkam daleko. Pozdro

http://amazoniawweekend.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79539

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79605

Jeszcze są  porządni ludzie w Polsce.Hip Hip hurra!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79659

 KRZYZ PRZESZKADZA ALE lenin WIECZNIE ZYWY TWU TWU TWU!!!!     I PLUJA NAM W TWAZ I TO DZISIAJ W 90 ROCZNICE BITWY WARSZAWSKIEJ....POWIEM TAK     MOJ PREZYDENT ZOSTAL ZAMORDOWANY W SMOLENSKU PRZEZ sowieckich oprawcow PRZY POMOCY ICH POpapranych slugusow.... A TO CO TERAZ NAZYWAJA prezydentem  TO JAKAS sowiecka pacynka!!! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79531

Jedyne co Rosjanie starają się ukryć to błędy ich wieży kontrolnej. I przyzwyczaj się, że Bronek będzie prezydentem przez najbliższe 5 lat. Też wolałbym mieć innego ale to jego wybrali. Zwolennicy PO musieli znosić Lecha, to wy też dacie radę przetrzymać Bronka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79540

Czy ja się w Pałacu Prezydenckim stołuję, czy co?

http://amazoniawweekend.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79545

Zginął Polski Prezydent z całą elitą opozycyjną a według ciebie Rosjanie ukrywają błędy jakiegoś tam kontrolera lotu albo zaniedbania na lotnisku. Gdyby tak było łatwo, to już byli by winni i po sprawie. Kozły ofiarne dostały by naganę ewentualnie jakiś łatwy wyrok. Ale Rosjanie nie oddali nam czarnych skrzynek, nie oddali samolotu, nie zabezpieczyli terenu, nie przekazali dokumentacji i nagrań wieży kontrolnej z ostatnich 24 godzin przed katastrofą, by można było porównać i rozpoznać głosy kontrolerów, czy właściwy kontroler sprowadzał nasz samolot, nie wiemy o której naprawdę doszło do tragedi(piszę tragedi, bo zamach czy katastrofa to w sumie tragedia), bo na portalach w Smoleńsku wezwanie straży pożarnej nastąpiło o godz. 10.23 a więc dokładnie o czasie planowanego lądowania więc co się działo przez niekontrolowane pół godziny bo jak wiesz oficjalnie 10.56, później 10.41 okłamano Putina???Gdzie są zdjęcia satelitarne terenu, przecież leciał tam prezydent???NIe możemy sprawdzić i potwierdzić, że skrzydło zostało urwane uderzeniem w brzozę a nie ładunkiem skrupulatnie przygotowanym podczas remontu a odpalonym w odpowiednim momencie. Nie wiemy czy to są wszystkie części z tego samolotu??? Albo choćby czy nie zblokowano sterów impulsem z błędnymi danymi??? Te wszystkie okoliczności i setki innych i tych przygotowanych w Polsce w sumie już są odpowiedzią, a ty kolego sam chyba nie wierzysz w to co napisałeś albo jest zwykły leming, chyba wiesz co to oznacza w sferze??? Sam widzisz i słyszysz, że po 4-mieś. propagandy Smoleńsk jest tematem tabu, nawet aktywni w tym temacie blogerzy siedzą już cicho niewiedzieć czemu, a wszyscy potencjalni podejrzani cieszą się z wolności i zaszczytów??? A jak by to było, gdyby oskarżono oficjalnie Rosję do Hagi o zamach i poszłoby w świat??? Co, byłaby wojna??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79566

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#79582

No to piękna zapowiedź 5 lat rządów Bronka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79592

wyobrażasz?
Proponujesz żaby ci ludzie modlili się do płyty chodnikowej?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

never06

#79641

T - REX  Proponowalbym przeczytac jego niewielka objetoscia , a wielka zawartoscia ksiazeczke  . Szczegolnie te czesci , ktore sie odnosza do znaczenia pustki , te w ktorych pisze o pustce wewnatrz naczynia , pustce w srodku kola , czy tez pustce domu ograniczonej scianami . Sprobowac zrozumiec co to Tao , w wersji katolickiej .

Ten Krzyz spelnil juz swa role , a pustka po nim bedzie ja spelniala rownie dobrze . Ten Krzyz , jego idea duchowa sa juz wszedzie , i nigdzie , sa juz niezniszczalne , sa dla jego wrogow nieosiagalne , nietykalne , nieuchwytne .

Ten Krzyz jest juz w milionach serc bijacych dla Polski  , w sercach Patriotow , tam gdzie zawsze bylo jego miejsce . I jest nadal . I ci Patrioci nie musza byc koniecznie bardzo wierzacy , starczy ze sa Patriotami  , i ze maja znowu symbol wokol ktorego moga sie ponownie skonsolidowac .  Krzyz to obecnie w rownej mierze symbol religijny jak i patriotyczny . Bylbym sklonny powiedziec , ze chwilowo Krzyz jest rownie wazny nawet dla niewierzacych .

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#79706