Czy śp. Bronisław Geremek pomógł Polsce? W czwartą rocznicę jego „samobójczej śmierci” cz.2/3.

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Jeden z inicjatorów strajku w stoczni – Andrzej Kołodziej, tak wspomina „dorady” pseudo-ekspertów: „Usiłowali nas przekonać, że żądanie wolnych związków zawodowych jest absurdalne i nierealne.

Uważali, że władze nigdy nie zgodzą się na wolne związki i jeśli z tego postulatu nie zrezygnujemy, dojdzie do interwencji sowieckiej”. Ciekawy zbieg okoliczności, bowiem Jaruzelski i Kiszczak także straszyli strajkujących najazdem Sowietów. Wśród grupy „doradców-ekspertów” znalazła się także Jadwiga Staniszkis, ale nie z ramienia PZPR. Ostrzegała Prezydium Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego: „W postępowaniu pewnych osób, szczególnie Geremka widać usiłowania manipulowania strajkującymi i wykorzystania ich do jemu tylko znanych celów politycznych”. Ale „wszechwiedzący” L. Wałęsa, nie chciał słuchać opinii osób deklasujących jego doradcę.

Jaki był prawdziwy cel „doradztwa” Geremka? – Wyjaśnia go treść wywiadu z roku 1980, jaki przeprowadziła ówczesna redaktor Hanna Krall z Geremkiem (źródło: S. Wysocki, Żydzi w dziejach Polski, Wyd. Ojczyzna 1996, s. 210-211, także przedruk w Rzeczpospolitej, 10.07.1997).
Wbrew pozorom, treść tego wywiadu nie była wymysłem i prowokacją SB, co usilnie nam wmawiano, gdy jego treść nabrała rozgłosu. Nie będę tu go cytował, a zainteresowanych odsyłam do źródła.

Po dojściu do władzy Geremków i jemu podobnych Balcerowiczów, za sprawą planu Sachsa-Sorosa-Balcerowicza, z całą premedytacją, krok po kroku, bez litości, doprowadzono gospodarkę państwa do stanu masy upadłościowej. Przypatrzmy się ludziom, którzy przejęli banki, przemysł i handel za darmo lub za 1/10 jego wartości. Kim oni są? Polakami? Czyż Geremek w 1980 roku kłamał H. Krall, przedstawiając jej swoje plany?
Pisząc dalej o tej niechlubnej dla Polski postaci trzeba nadmienić, iż po wystąpieniu z PZPR-u w roku 1968, Geremek dopiero w 1989 znalazł bratnie dusze w szeregach Unii Demokratycznej, do której wstąpił. Partia ta później przybierając nazwę „Unia Wolności” (dotowaną przez „mojżeszowych z Zachodu i znad Morza Czerwonego) stała się międzynarodową organizacją, skupiającą w przeważającej większości Żydów. Pozostali, to goje, wyznający zasadę, iż będąc blisko „mojżeszowych”, też mogą coś ugrać dla siebie i pomnożyć swój prywatny majątek. UW wchodząc w koalicję rządzącą z AWS, radykalnie stawiając swoje warunki, opanowała (niestety) najważniejsze stanowiska w państwie. Geremek objął wówczas stanowisko ministra spraw zagranicznych, co dawało jemu pole do realizacji jakże niecnych planów wobec Polski.

Jawnie przeciwstawiał się programowi dekomunizacji. Dlaczego? Dlatego, iż sam, jako były aparatczyk PZPR-u mógłby być zagrożony. Przypomnieć należy, iż w myśl projektu ustawy dekomunizacyjnej, byli członkowie aktywiści PZPR nie mogliby zajmować stanowisk poselskich, senatorskich, w rządzie i we władzach administracji państwowej przez okres 10 lat, z możliwością przedłużenia tego okresu na dalsze 5 lat. Oznaczałoby to pozbawienie Geremka funkcji, która była wprost idealna do prowadzenia destrukcyjnych działań przeciwko Polsce.

Wyrażał głośny sprzeciw w kwestii karania kobiety i lekarza za dokonanie aborcji. Czyli opowiadał się za legalnością zabijania dziecka poczętego. Dlaczego? Otóż zgodnie z wytycznymi, które Geremek otrzymał od żydomasonów, powinien wpływać na regulację ilości urodzeń w Polsce, a w konsekwencji na obniżanie populacji Polaków, aż do osiągnięcia potężnego niżu demograficznego. Według tych wytycznych, nas Polaków powinno być tylko 15 milionów! Wszak musi się znaleźć miejsce na terytorium Polski dla fali emigrantów – pobratymców Geremka. I to wszystko na rozkaz wojującego judaizmu, liberalizmu, ateizmu, idei świata bez Boga.

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

I znowu ten bzdet z rzekomym wywiadem z Krallową. Skoro - jak podajesz - przedrukowała go Rzepa, to zaskanuj łaskawie i opublikuj skan na NP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273620

Dla mnie źródłem był S. Wysocki, Żydzi w dziejach Polski, Wyd. Ojczyzna 1996, s. 210-211.
I nieprawdą jest, jakoby ów wywiad był prowokacją SB.

Przeczytaj mój ostatni artykuł "Co Polska 'zawdzięcza' Żydom", to może Twoje oczy otworzą sie szerzej. Ja to obserwuję od co najmniej 38 lat, a książki czytam "od zawsze".

Serdecznie pozdrawiam i dziekuję za uwagi.

Satyr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273629

Przepraszam, ale opacznie rozumiesz pojęcie "źródło" Książka może być źródłem wiedzy, ale nie źródłem w sensie historycznym.

Tak się składa, że poświęciłem trochę czasu na poszukiwanie oryginału owego wywiadu. I nie znalazłem. Tylko przedruki. A przedruk w Rzepie, o którym wspomniałeś, nie istnieje.

Stwierdzenie "to nieprawda" nie ma żadnej wartości dowodowej.

Artykuł czytałem. A pewne sprawy obserwuję nawet dłużej niż 38 lat. Dlatego też orientuję się nieco w życiorysie Geremka. A także w życiorysie p. Wysockiego.

Oczywiście masz prawo do krytycznej oceny postaci. Sądzę nawet, że ową postać oceniam bardziej krytycznie od Ciebie. Ale - jak napisałem w komentarzu do pierwszej części Twojego tekstu - jestem jakoś tak dziwnie przywiązany do faktów... ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273632

I może jeszcze jedna rzecz, może nie o sile argumentu, ale przynajmniej poszlaki.

Forma tego wywiadu.

Zapis w żaden sposób nie przypomina stenogramu rozmowy, a co najwyżej kiepską podróbę. Ten rzekomy dialog to w istocie monolog.
Trzeba to uważnie przeczytać, warto mieć również wyczulone ucho na fałsz.

Wydaje mi się, że po tym samym kursie prozy byli specjaliści piszący przepełnione patriotycznymi wzwodami przemówienia Stana Tymińskiego. Ci sami zdają się redagować przemówienia niejakiego Opary.

Ale powtarzam - to nie argument, a poszlaka. Dobrym i wystarczającym argumentem jest wspomniany brak źródeł.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#273636

Masz rację. A poza tym pytanie z elementarza krytyki źródła: w jakim celu taka rozmowa dwojga prominentnych przedstawicieli polskiej żydokomuny miałaby zostać zapisana? ;-). Jeśli dla poinformowanie innych prominentów z tego środowiska, to nie mogli sobie po prostu pogadać w szerszym gronie? :-)))

Pozdrawiam

PS. Nie pamiętam już tekstów Tymińskiego, ale może tu być coś na rzeczy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273642

[quote=tł]Masz rację. A poza tym pytanie z elementarza krytyki źródła: w jakim celu taka rozmowa dwojga prominentnych przedstawicieli polskiej żydokomuny miałaby zostać zapisana? ;-).[/quote]

Pewnie w tym samym celu w jakim "Protokoły..." raczyły wyjść na światło dzienne ; ))

To "Dialogue aux enfers entre Machiavelli et Montesquieu ou la politique..." na skalę ich możliwości ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#273743

Rozumiem, ze wieszczysz "wywiadowi z Geremkiem" taką samą karierę, jaką zrobiły rzeczone "Protokoły... :-)))

Obyś się mylił :-))). Ale chyba masz rację.:-(. To już weszło do kanonu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273744

Chyba raczej nie.
Wydaje mi się, że cel jednak nie został osiągnięty.
Fakt, do dziś ta hucpa żyje ale to już życie po śmierci.
Ci którzy to stworzyli być może jeszcze próbują na tym jechać ale to jazda bez impetu i bez szans na długą podróż.

Oczywiście sporo miejsc gdzie żyje mit Jarosława i Lecha Kalkensteinów i innych ; ), ale to są ledwie popłuczyny po sukcesie Ochrany.

Nijak tego nie dowiodę ale jak dla mnie - "wywiad z Geremkiem", "Grunwald", Tymiński, Kalkenstein, kremloprawica (sorry za miszmasz) to jeden śmietnik.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#273753

Dodaj do tego Tejkowskiego... ;-)))
Nie dalej, jak dzisiaj wpadł tu pewien miłośnik religii prasłowiańskiej. :-))). Zobacz wczorajszy tekst Kokosa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273755

[quote=tł]Dodaj do tego Tejkowskiego... ;-)))[/quote]

Przecież mówię - kremloprawica ; )

[quote=tł]Nie dalej, jak dzisiaj wpadł tu pewien miłośnik religii prasłowiańskiej. :-))). Zobacz wczorajszy tekst Kokosa.[/quote]

OMG!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#273772

"Kurs prozy" - piękne!:)

Trudno orzec na ile przywoływanie tego "wywiadu", to też robota absolwentów tych kursów, na ile efekt fascynacji ( tak to ujmę;) podatnych na antysemityzm niezbyt zamiłowanych w refleksji i umiejętności krytycznego obcowania z tekstem, młodziaków.

Co by było jasne: do Geremka od bardzo dawna mam stosunek bardziej niż krytyczny, czemu niejednokrotnie dawałam wyraz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kaska

#273801

[quote=Pyzol]"Kurs prozy" - piękne!:)

Trudno orzec na ile przywoływanie tego "wywiadu", to też robota absolwentów tych kursów, na ile efekt fascynacji ( tak to ujmę;) podatnych na antysemityzm niezbyt zamiłowanych w refleksji i umiejętności krytycznego obcowania z tekstem, młodziaków.[/quote]

Ja myślę, że proporcja jest jak 20 do 80. Ciężko wyżej wycenić aktywność służbową tego towarzystwa. To naprawdę była najgłupsza część bezpieki.

Do tej drugiej grupy zaliczyłbym jeszcze, nawet nie antysemitów czy podatnych, a zwykłych, prostych analfabetów funkcjonalnych. Takich, którzy jak coś zdołają przeczytać, to wierzą, że tak musi być.
Zaryzykowałbym przypuszczenie, że z reguły stanowią większość.

[quote=Pyzol]Co by było jasne: do Geremka od bardzo dawna mam stosunek bardziej niż krytyczny, czemu niejednokrotnie dawałam wyraz.[/quote]

No ja też raczej nie zabieram głosu w obronie honoru profesora od francuskiego kurestwa ; ))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#273948