Totalna niemoc nielotów Nawałki

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Kompletna klapa. Buńczuczne wypowiedzi po meczu sparingowym z drugą drużyną Chile wygranym 4:0 okazały się nic nie warte.

Pisano i mówiono wielokroć „ORŁY Nawałki”, a te orły okazały się podstarzałymi, nic nie wartymi nielotami. Podstarzałymi, bo reprezentanci Polski w przeważającej części to panowie po trzydziestce lub bliscy tej granicy wieku. A gdzie podziały się młode talenty, które przez 17 minut gry udanie zaprezentował Dawid Kownacki?

Z Nawałki zrobiono już niemal Pana Boga. Wszędzie go było pełno, przede wszystkim w irytujących reklamach i niekończących się konferencjach prasowych. Najbardziej ubawił przedmeczowy zapis na pasku jednej ze stacji telewizyjnych informujący o oryginalnym pomyśle trenera: „dzisiaj piłkarze odbyli trening alternatywny, polegający na zwiedzaniu delfinarium w Soczi”.

Kabaret Adama Nawałki?

Może uda im się jakimś cudem wyjść z grupy. Ale po co? Bez sensu!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)

Komentarze

Może by tak ustanowić Dzień Wkurwu Narodowego?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1566336

MUNDIAL 2018, HARMONOGRAM POLSKIEJ REPREZENTACJI
1. Senegal
2. Kolumbia
3. Japonia
4. Powitanie na Okęciu

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1566349

Serwus Jerzy Zerbe. Doceniam zainteresowanie polskimi szansami w piłce nożnej ale nie patrzę aż tak krytycznie. Owszem przegraliśmy sromotnie z Senegalem, gdyż nie graliśmy właściwie wcale w I połowie meczu. Graliśmy lepiej w II połowie ale to za mało by wygrywać przy tak dużej stawce. Senegal poszedł na żywioł od pierwszych minut i złapał jak to się mówi owego bakcyla, pomogło mu także dwa polskie nieszczęścia. Przecież każdy widział, iż pierwszy gol do polskiej bramki, był zwyczajnie nabity na nogi Cionka. Drugi gol stracony, to już totalne kuriozum. Po prostu nie nabiegaliśmy się specjalanie w pierwszym meczu zatem mamy siły na powiedzmy sobie mecz najważniejszy w naszej grupie, czyli mecz z Kolumbią. Ten mecz trzeba wygrać, tutaj nie ma przeproś! Doświadczenie naszej drużyny i jej umiejętności są naprawdę ogromne, a to nieudane spotkanie, już za nami, teraz się zacznie kręcić! Oczekuję nadto pięknej postawy polskich kibiców i to nie tylko podczas śpiewania polskiego Hymnu Narodowego! Doping z ożywionych trybun to niezawodny, dwunasty i b. ważny zawodnik na murawie. Damy radę! Polska Gola! Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1566338

Niemcom zrobiono meksyk a Polakom groch z kapustą!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566344

Pytanie zasadnicze: dlaczego nie nabiegaliśmy się? Jaką mamy gwarancję, że w kolejnym meczu nabiegamy się? Gdy nogi ociężałe nie pomoże nawet doniosły doping, na brak którego na początku trudno było narzekać, Był doping, który przerodził się w przeraźliwy gwizd. Doping będzie, gdy ci ZAWODOWI GRACZE żyjący jak pączki w maśle pokażą ambicję, wolę walki i odpowiednie przygotowanie. To przecież sprzężenie zwrotne!

Widzę to w czarnych kolorach.

pozdrawiam

JZ

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#1566347

Z Chile był remis 2-2, a 4-0 to był wynik meczu z Litwą. Poza tym polska drużyna grała okropnie, brak panowania nad piłką, brak woli walki, kiepskie podania i jak zwykle brak kondycji. Grali jak panienki, które nie chciały pobrudzić sobie sukienek. Nawałka do wymiany. Niszczy się wszystko co polskie i sport chyba też, aby nie pisano o Polsce pozytywnie na jakikolwiek temat.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1566341

Uwaga słuszna, ale w gruncie rzeczy bez znaczenia!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#1566348

Mecz z Chile zremisowaliśmy 2:2 , natomiast 4:0 wygraliśmy z Litwą. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1566342

Przegraliśmy.

Nie ma, że nic się nie stało. Bo się stało.

Mamy prawo krytykować. Mamy prawo być wściekli i mówić o tym głośno.

Ale kibicujemy Polsce do końca! Niezależnie czy na końcu będziemy żądać dymisji Nawałki, czy będziemy w siódmym niebie.

To nasza drużyna!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1566345

... waszego rozczarowania. Przecież osiągnęliśmy spektakularny sukces !!.
Telewizory sprzedają się świetnie. Pianki do golenia znikają z półek sklepowych w tempie kremów po goleniu. Parówki są nieomal nieosiągalne. Chipsy idą jak woda. Po "komórki" ustawiają się kolejki. Chłopcy "reprezentowali się" świetnie w swoich modnych fryzurach. Pani Lewandowska wspaniale pozowała fotoreporterom.... A wy jak zwykle... wieczni malkontenci.
Zamiast z dumą odśpiewać hymn nasze reprezentacji "Polacy nic się nie stało", marudzicie jak stare baby...
Wstyd.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566357

Im piłkarze polskiej drużyny gorzej grali, tym cześciej komentator, któremu już powinniśmy podziękować, częściej mówił, że Senegalczycy są szybcy i dokładni w podaniach! Ten pajac nie wpadł na to, że pełna szybkość można osiągnąć tylko wtedy, gdy się nie jest atakowanym przez przeciwnika, a dokładne podania i długie, można adresować bezbłędnie, jak są podawane do nie pilnowanych zawodników. Jedno i drugie, w powiązaniu z zabójczym komentarzem, miało miejsce. KOMPROMITACJA FIZYCZNO-PSYCHICZNA. i TO PO DELFINARIUM. MOŻE NA RĄCZKACH NOSIĆ TYCH DELIKATNYCH BARANKÓW?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1566358

 że największy wpływ na formę i wynik ma to co chłopaki robią nocą przed meczem. Górski w Monachium zarządził klasztorne życie z capsztykiem włącznie i osobiście pilnował dyscypliny - jak Musiał poszedł jenej nocy w tango to został za karę odsunięty od gry w następnym meczu.
O tym jak wyglądało nocne życie na Mundialu w Hiszpanii moża dowiedzieć się ze zwierzeń Andrzeja Iwana. Nota bene ze wspomnień Iwana wynika, że Nawałka był pod względem używek bardzo grzecznym chłopczykiem.
Ale w takim razie niech pan selekcjoner przypilnuje, żeby się chłopaki nocami regenerowali we właściwy sposób. Bo patrząc wczoraj w zbliżeniach na twarze niektórych graczy trudo było nie oprzeć się wrażeniu, że oblewali niedoszłe zwycięstwo już przed meczem. A może i obwąchiwali, bo komentator wielokrotnie chyba domagał się testów antykoncepcyjnych, powtarzając "pisscheck" i "pisscheck"! :))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566383

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rok 1924

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1566385

Nie przepadam za piłką kopaną, więc meczu nie oglądałam. Pamiętam jednak jak pare miesięcy temu Nawałka dawał drugą szansę nielotom twierdząc, ze się poprawią, i że wyrozumiałość trenera zmobilizuje ich do osiągania lepszych wyników.
Może to właśnie brak konsekwencji zepsuł biało-czerwonych?

Jaka druga szansa? Po co to komu? Skoro ktoś zawodzi lub po prostu ma inne preferencje to "do widzenia żegnaj Gienia"

Nie mogę pojąć tej "babraniny", że A, że C, że sre, sprawa jest banalnie prosta.

Mamy do czynienia z niekonsekwencją, dupodajstwem, na dodatek są to niby "najodważniejsi" :D:D:D

Najodważniejsi w robieniu z siebie szmaty hłe, hłe, hłe.......

To widowisko jest nudne, kawałek gumy wykopany po boisku i zadyszani, bez koncepcji gry zawodnicy.

Oho, zaraz przyleci Ość czy inna Kość i będzie kłamać i jątrzyć, niemiecka szulernia:))))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1566386

Rozłóżmy ten koment na czynniki pierwsze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566390

Maruś, to są zdania, a zdania to nie liczby, choć wiem, że lubisz mówić o pieniądzach bez końca.

Ponieważ są to zdania możemy przeprowadzić primo - rozkład logiczny zdania, sekundo analizę semantyczną, pragmatyczną, ale nie rozkład na czynniki.
Możemy także stworzyć coś w rodzaju modelu generatywnego - drzewka i przeprowadzić wizualizację poszczególnych elementów tworzących zdanie, i wszystko co byś chciał i jeszcze więcej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1566392

Równa Babko, ja nie jestem Maruś.
Sam jestem ciekaw co się z nim dzieje
Pusto tu bez Niego, oj pusto

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566393

a pikarze apostołami,którzy nie potrafia zagrac nawet miedzy soba jak to miało miejsce ostatnio.Powstaje pytanie czy warto ich wysyłac na jakie kolwiek treningi czy od razu wywalic na zbity pysk i bedzie swiety spokój cisza a telewizornia przestanie robic z nich bochaterów jakby cały mundial wygrali.A moze ja sie myle i była ewidentna wina krawca,który uszył im za ciasne majtki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1566427

Na Mundialu nie ma już słabszych. Aby się liczyć niezależnie od szczęścia trzeba mieć co najmniej po dwóch wybitnych graczy w każdej linii (tak -też dwóch bramkarzy) . Plus kreatywny trener, który potrafi przestawić zespół w trakcie meczu , po zmianie albo ostatecznie w przerwie. Były dwa momenty w meczu , kiedy trener Senegalczyków zmienił grę swojego zespołu - po pierwszej bramce i przed drugą i oba razy skutecznie, raz hamując zupełnie Polaków , dwa -wiadomo. Nawałka tylko po przerwie zmienił ustawienie , co można było zrobić od razu po stracie bramki. Z tym ,że ja nie winię trenera-po prostu z tą drużyną się inaczej nie da. Dziurawa obrona , tragedia w drugiej linii (co najlepiej obrazuje ilość podań Milik-Lewandowski w trakcie całego meczu - 1!!!). Z drugiej strony drużyna , która ma dobrego bramkarza i b.dobrego napastnika jest cokolwiek nieobliczalna i z mającym zły dzień rywalem jak strzeli pierwsza bramkę może powalczyć, tak po swojemu dziarsko i chaotycznie. Na przeciwników z eliminacji też nie pozbawionych słabości to nawet dało się opracować jakąś prostą taktykę - schemat do rozegrania w ataku i zadania dla kilku pracowitszych piłkarzy.  

Jeszcze wracając do meczu z Senegalem to bramka z rykoszetu ale z lepszą drużyną (typu Belgia , Chorwacja, Hiszpania itd) to była sytuacja na gol - przy tej odległości bramkarz ma już małe szanse , a Senegalczyk nie strzelał z pierwszej piłki, miał czas przymierzyć. Co do drugiej -sytuacja przypadkowa ale z gry zanosiło się na podobną - czyli wykorzystanie podania do tyłu - to wyraźnie pokazywał trener Senegalczyków na co mają czyhać. 

Mamy szansę wyjść z grupy wygrywając jakimś fartem z Kolumbią (Lewandowski) , która wydaje się lekko nie poskładana i walcząc o remis z Japonią. Tylko po co? Bo potem to już będzie jakiś łomot 4:0 albo gorzej. Może się równie dobrze okazać ,że w pierwszym meczu walczyliśmy o trzecie miejsce w grupie:) 

Drużyna jest taka jak polska liga i polska piłka w ogóle. I znów wymowny dowód - wszyscy inni mają problem jak spośród 30 powiedzmy piłkarzy WYBRAĆ tych w najlepszej formie  - w Polsce jest problem jak ZNALEŹĆ 11 pozbawionych jakiś katastrofalnych wad czy braków w wyszkoleniu. 

Myślę ,że piłkarze już niemłodzi wiedzą lepiej od kibiców jak to wygląda. I trochę im się nie dziwię. Lepiej mniej się wysilać i uniknąć blamażu niż gryźć murawę z kompromitującym efektem. Nie rozdrażniać przeciwnika. 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1566441

Zgoda 9 : 9 (z plusem ode mnie) w skali 10.

Dlaczego?

1. Nabita piłka jest generalnie nie do opanowania w przypadku, gdy nabity zawodnik jest odwrócony... pupą do piłki!!! Gdyby stał twarzą do akcji wykopał by piłkę w trybuny!

2. Napisałeś "drużyna jest taka jak polska liga". Ja bym to skorygowała tak: "drużyna była taka jak polska liga". Dlaczego? O to trzeba zapytać trenera, który podobno powoli bierze porażkę na własną klatę! Drużyna z wyjątkiem Michała Pazdana to zawodowcy szkoleni i trenowani wg zachodnich wzorców w dobrych klubach Europy! Nie zgodzę się z twierdzeniem, że mistrz w momencie istotnym w karierze cofa się do poziomu czeladnika, któremu przysługuje w hierarchii jedynie miotła do zamiatania! W polskiej lidze mamy talenty, które powinny być oszlifowane w reprezentacji. Zaliczam do nich: Arkadiusza Malarza, Michała Helika, Szymona Żurkowskiego Rafała Kurzawę, Krzysztofa Piątka czy Jakuba Świerczoka. 

PS

Po MŚ-2018 A. Nawałka zamierza ustąpić z etatu trenera reprezentacji. Pewnie nie starczy jemu czasu na parówki bo zamyśla trenować c*ś zza granicą? Przyjdzie nowy trener i będzie znowu 2  - 4 lata układał całkiem nowe puzle?

A kibice jak to kibice dostaną kolejnej  bieżączki w kolejnych eliminacjach...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566443

Bardzo mi się podobała gra Tunezji. Ciekawe ile w tym efektu pracy Kasperczaka? W ogóle jest niesamowite jak się zmienia piłkarska mapa - Iran, Maroko,Japonia. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1566450

W MŚ-2018, po eliminacjach, nie widać słabeuszy. Można tłumaczyć porażkę Polski z Senegalem, że Niemcy, Argentyna, Brazylia (remis ze Szwajcarią to porażka!), Kolumbia, Tunezja, etc. też przegrały. Różnica polega w jakim stylu przegrywa się mecz. Polacy nie walczyli, nie gryźli trawy, nie drapali przeciwników to nie był mecz zażartej walki o czym świadczą żółte kartki - Polska: Grzegorz Krychowiak. Senegal: Salif Sane, Idrissa Gueye. Tak po prawdzie to nawet nie wszyscy się spocili a Kuba Błaszczykowski  od 30 minuty spacerował z bolącą (taktycznie?) kostką i w 46 minucie zastąpił go Bednarek.

PS

Razem z wnukiem widziałam nieco rozczarowujący, nieudany, trochę również pechowy występ polskiej reprezentacji przeciwko dość solidnemu i twardemu przeciwnikowi. W sumie wynik był sprawiedliwy, a drużyna ma chyba potencjał, który być może się ujawni w następnych meczach. Tak po prawdzie grając jak patałachy mogli się ustrzec kuriozalnych bramek i wygrać z Senegalem 1 : 0 ? Z Kolumbią będzie trudniej - też przegrała i będąc faworytem grupy na pewno na murawie się nie położy!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566451

"W MŚ-2018, po eliminacjach, nie widać słabeuszy."...
Jak to ,nie widać słabeuszy?.
Ktoś tu nie oglądał meczu Polska-Senegal...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1566453

Mecz oglądałam. Podtrzymuję opinię, że nie widać słabeuszy...

A co do Polski? Jak się pan trener ogarnie i zmieni priorytety to wyjdzie na moje :-))

PS

Wnuczek mi podpowiada: 

1. w bramce Fabiański;

2. w obronie Bednarek za Cionka. Chyba,że wyzdrowiał cudownie Kamil Glik?

3. Góralski w miejsce Milikaaaaaa!!!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566461

Mecz oglądałam. Podtrzymuję opinię, że nie widać słabeuszy...

A co do Polski? Jak się pan trener ogarnie i zmieni priorytety to wyjdzie na moje :-))

PS

Wnuczek mi podpowiada: 

1. w bramce Fabiański;

2. w obronie Bednarek za Cionka. Chyba,że wyzdrowiał cudownie Kamil Glik?

3. Góralski w miejsce Milikaaaaaa!!!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566462

I jeszcze Dawid Kownacki, młody znakomity napastnik Polski.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1566464

Tak, Dawid Kownacki jak najbardziej. Zastąpiłby  Grosika bo zatarł "turbo"?

Trzeba też posadzić na ławce Piszczka. Zastąpi go Bereszyński?

PS

Splot różnych czynników sprawił, że kręgosłup reprezentacji został poważnie naruszony... Piszczek od trzech miesięcy jest bez formy. Szkoda bo wiemy co znaczył dla drużyny.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1566473