Sejm, czy nowoczesno- platformerski kabaret polityczny?

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Zadałem sobie trud obejrzenia transmisji telewizyjnej z obrad Sejmu, których przedmiotem było trzecie czytanie Ustawy naprawczej o Trybunale Konstytucyjnym.

Dla szerokiej publiczności telewizyjnej była to okazja do przyjrzenia się stylowi działania opozycji, która – jak powszechnie wiadomo - za naczelny cel swojej aktywności przyjęła  totalną negację wszystkiego co większość sejmowa robi lub chce zrobić, upstrzoną  ubliżaniem posłom Prawu i Sprawiedliwości na różne sposoby.

Nie wchodząc w meritum uchwalanej ustawy zwrócę uwagę na kilka faktów z tego wieczoru.

Opozycja zaprezentowała  totalną, nieprzytomną wręcz obstrukcję. Do udziału w dyskusji  (o ile to co działo się na sali sejmowej można w ogóle nazwać dyskusją) oddelegowano szarą masę poselską Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, pozostawiając  tym razem starszyznę w ławach poselskich. W ten sposób oglądaliśmy paradę nowicjuszy, prezentujących swój niekiedy wątpliwy intelekt lub urodę. Kusząca była to dla nich okazja do występu przed kamerami TV.

Posłanki i posłowie  maszerujący pospiesznie do trybuny sejmowej  sprawiali wrażenie osób wykonujących służbowe polecenia. Wyglądało na to, że ci młodzi ludzie odtwarzali z kartek powierzone im do odczytania teksty dotyczące różnych fragmentów procedowanej ustawy, wręczone im wcześniej przez macierzystych myślicieli. Jedni robili to z wrodzonym lub wyuczonym tupetem (szczególnie wojownicy z partii Nowoczesna), inni facjatami przypominali sprawnie funkcjonujące, bezrozumne roboty.  Było wiele straszenia Polaków kataklizmem jaki czeka naród po wprowadzeniu nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, bzdurnych oskarżeń o zamach na wolności i prawa obywatelskie, idiotycznych twierdzeń o rozwalaniu państwa. Zapomnieli już, że według diagnozy eksministra PO Sienkiewicza,  w rezultacie 8-letnich  działań Platformy Obywatelskiej państwo polskie praktycznie przestało istnieć – jest tylko teoretyczną atrapą.  Jak można rozwalać coś, co nie istnieje?

Wielu oddelegowanych do mównicy sejmowej sprawiało wrażenie nie do końca rozumiejących wypowiadane przez siebie słowa,  mówiło często nie na temat, byle tylko „dołożyć” PiS-owi.  Krótko mówiąc, byliśmy świadkami seansu podłych insynuacji , gołosłownej propagandy, walki politycznej prymitywnymi, najgorszymi metodami. Podobnego kabaretu w polskim sejmie jeszcze nie było!

Przykro ogląda się oblicze tego sejmu. Kultury politycznej jak kot napłakał.  Młodzi posłowie i posłanki opozycji zapewne zachwyceni osobistym awansem i pozyskanym statusem ochoczo  wprzęgają się w skład funkcjonującej ponownie orkiestry pogardy wobec władzy legalnie wybranej przez Naród.   Z postaw zdemoralizowanej partyjnej starszyzny czerpią najgorsze wzory do naśladowania.

Szkoda tych młodych ludzi. Wykoślawione charakter, biedni  ludzie, kroczący prostą drogą do politycznej deprawacji, której symbolem jest niezmiennie Stefan Niesiołowski.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)

Komentarze

Doprawdy, żenujący spektakl...i teoretyczny parlament, jak i nasze nieszczęśliwe państwo.
A my tu sobie piszemy to i owo... i tu również jest wiele komentarzy niemerytorycznych sprowadzających się ..."byle tylko dołożyć, pełnych gołosłownej propagandy"....
Tam im przynajmniej za to słono płacą...a tu? Co jest na rzeczy?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1502950

do robienia zadymy i rozpierduchy .Jak do tej pory ta zgraja krzykaczy ,
żadnego projektu ustawy nie wniosła ,tylko bez żadnego merytorycznego powodu mordy wydzierają.
A platfonsy zachowują się tak jak by wszystkie afery i malwersacje ich nie już dotyczyły,
.ze jest nowe rozdanie ,tamte grzechy się nie liczą.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1502957

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1502959

to i protesty są gwałtowne. Wiadomo, to "drze gębę elyta oderwana od koryta" - utrata władzy, a docelowo także i kasy boli.

Szkoda tylko, że nadal nie ma uczciwego i wiarygodnego przekazu. Właśnie skończyłam oglądać dziennik na Polonii i niestety musiałam wysłuchać jak zaprzedane lewacko-pełoskie dziennikarzyny stronniczo i manipulacyjnie relacjonują obrady sejmu w ww. kwestii.

Kiedy nastapi tak długo czekiwana zmiana i oczyszczenie mediów publicznych z lewacko-pełoskich sługusów. Pora "wypierniczyć to rozpanoszone chamstwo" i przywrócić wiarygodny przekaz, tak aby opinia publiczna była informowana, a nie dezinformowana o tym co się dzieje i jakie są działania rządu.

Dość tych manipulacji i kłamstw w publicznej TV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1502960

zawzięcie bronią opozycji.Całymi dniami transmitują to co jest związane z TK.Jeszcze niedawno sprawy związane i ważne a związane z opozycją były wprost ukrywane.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

staryk

#1502967

 

jak TO zrobić Grasjo, jeśli te media wszystkie prawie do rzeszy IV makreli należą ?!

Jak nazwać tę chorą sytuację ?!

TO gorzej niż jakaś paranoja ! Powinno się te wszystkie POhitlerowskie, goebelsowskie mendia raz na jutro ! wyp......ć za Odrę ! Co to ma znaczyć, że w Polsce panoszą się ex hitlerowcy, gestapowcy, esmani, faszyści, naziści ?! Czy ktoś mógłby mi na te pytania udzielić wyczerpującej odpowiedzi ? Co mają szwaby do robienia w Polsce na tej działce ?  W  2015 Roku ???! Axely Springery i inna niemiecka swołocz !

Wszystkich powinniśmy raz na jutro za mordy i won ! Mało wam było ścierwa okupacji od 39 do 45 ?

Mało k.... m...ć ?!!!!!

 
CO TO MA ZNACZYĆ ?!!!
 
CZEGO TO JEST OBJAW ?!!!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1503003

Gdyby to był kabaret to by człowiek przynajmniej zapamiętał śmieszne skecze.

A tak człowiek ogląda i płakać mu się chce, gdy sobie pomyśli o niektórych posłach .

Kto ich wybrał? Kto wybrał tę panią w czerwonych spodniach?

Czy wyborcy się za nią wstydzą? Powodów do wstydu jest dużo więcej.

Mimo wszystko Wesołych Świąt :)

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

markiza

#1502973

Zadałem sobie trud obejrzenia transmisji telewizyjnej z obrad Sejmu,...

No cóż, należy tylko pogratulować wytrwałości. Mój system nerwowy wyraźnie tego nie wytrzymuje. Po kilku, a najwyżej kilkunastu minutach oglądania tego seansu pogardy dla logiczne myślących Polaków, wyłączam telewizor.
Zastanawiam się wtedy, czy PiS nie popełnił błędu, rozpoczynając naprawę państwa od Trybunału Konstytucyjnego. Czy nie należało rozpocząć naprawy państwa od naprawy państwowych mediów?
Wiem, że jest dużo innych pilnych prac i że nie wszystko da się przygotować do zmiany wcześniej. Jednakże każdy dodatkowy dzień pracy tych antypolskich szczekaczek przynosi wymierne straty. Straty związane ze zrozumieniem przez przeciętnego Polaka tego, co się aktualnie w Polsce dzieje.
Apeluję więc do kompetentnych władz o przyspieszenie prac nad nową ustawą medianą.
Dość już oczerniania Polski przez antypolskie media!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Grzest

#1503004

Tak, to był żałosny spektakl, jak słusznie opisuje Autor.

W wykonaniu posłów opozycji Parlament upodobnił się do targowiska na krakowskim Kleparzu.To smutne!

Posłanka Nowoczesnej (nauczycielka, filolog polski!) z mównicy sejmowej powiedziała: "PiS to rozpierducha"

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1503017

Niestety, tak należało zrobić - najpierw zająć się TK, bo jest on hamulcem dla reform. Wrzucona ustawa medialna na "dzień dobry" zostałaby zatrzymana przez TK. Jakakolwiek ustawa... I co wówczas zrobiłaby większość sejmowa? Miała ignorować orzeczenia? To tez zakończyłoby się awanturą i to poważniejszą. Poza tym nie można było pozostawić bez rozstrzygnięcia sprawy "zamachu" na TK dokonanej przez PO, braku zaprzysiężenia sędziów itp. Chyba trzeba zaufać PiS-owi, że ma dobrze rozpisaną strategię i taktykę i wie co robi. Na razie "walec" działa skutecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

szczurek

#1503019

Od żydo masonerii komuszej.

Tylko jednego, systematycznego niszczenia wszystkiego co jest Polskie, Boga, wiary, korzeni Polskości, historii, tradycji, kultury i obyczajów.

Ale nie z Polakami takie numery, wy parchy pejsate.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1503021

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1503101