Bronisław Komorowski na aucie

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Co pewien czas jesteśmy bombardowani rezultatami przedwyborczych sondaży, których autentyczność budzi poważne wątpliwości.  Sprawiają wrażenie testów, których wyniki są  produkowane na zamówienie, co  szczególnie rzuca się w oczy w przypadku rządowego Ośrodka Badania Opinii Publicznej. Autorzy sondaży zawsze zapewniają o losowym wyborze określonej i w dodatku reprezentatywnej liczby respondentów oraz o szczególnej trosce o zachowanie obiektywizmu. Ile w tym prawdy, czy tak jest na pewno?

Ciekawym sprawdzianem tego mogą być prawybory prezydenckie, organizowane w całej Polsce przez  niektóre tytuły prasowe.

 

Poznański dziennik „Głos Wielkopolski” w dzisiejszym wydaniu informuje, że w  województwie wielkopolskim w ramach tej akcji głosowanie rozpoczęło się w piątek, 3 kwietnia o godzinie 9, a zakończy w poniedziałek, 27 kwietnia o godzinie 24. Można głosować za pomocą sms, facebooka i poprzez kliknięcie  na portalu gloswielkopolski.pl.

Wyniki głosowania mieszkańców Wielkopolski zgromadzone  w ciągu pierwszych dwóch tygodni są zaskakujące.  Na czele plasuje się wyraźnie Janusz Korwin Mikke, potem Andrzej Duda. Bronisław Komorowski na pozycji czwartej, z wynikiem zaledwie jednocyfrowym (!).  Katastrofa.

 

Oto wyniki szczegółowe (stan na 13 kwietnia 2015 r.):

1. Janusz Korwin-Mikke  31,79  %

2. Andrzej Duda 22,12 %

3. Paweł Kukiz 13,74 %

4. Bronisław Komorowski 7,52 %

5. Adam Jarubas 6, 02 %

6. Jacek Wilk 4, 58 %

7. Magdalena Ogórek 4,45 %

8. Grzegorz Braun 4,24 %

9. Marian Kowalski 3,2%

10.Janusz Palikot 0,62 %

 

Dotychczasowe rezultaty  tych prawyborów wskazują na zjazd po równi pochyłej obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i nieoczekiwany awans Janusza Korwin-Mikkego.

Są sygnałem możliwości zmian sympatii politycznych w regionie, w którym do tej pory wygrywali reprezentanci rządzącej Platformy Obywatelskiej.

Pożyjemy, zobaczymy.

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Czyli do drugiej rundy wchodzą JKM i Duda. Co dalej? Jeśli założymy, że Marian Kowalski, Grzegorz Braun, Jacek Wilk i Paweł Kukiz popeoszą swoich wyboeców aby głosowali na JKM, a Bronisław Komorowski, Adam Jarubas, Magdalena Ogórek i Janusz Palikot zrobią to samo dla p.Dudy. Wówczas wyniki będą wyglądały mniej więcej tak:

Janusz Korwin Mikke -       57.55%

Andrzej Duda           -        42.45%

Nowym Przezydentem Rezczypospolitej Polskiej zostanie Janusz Korwin- Mikke! A to byłoby naprawdę bardzo soekawe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1474150