Rząd w sprawie cen prądu się nie popisał

Obrazek użytkownika Janusz 40
Gospodarka

Mam ambiwalentne odczucia w sprawie "załatwienia" przez rząd sprawy cen energii elektrycznej. Ceny pozostaną na dotychczasowym poziomie, gdyż "dostaniemy" od Unii 5 mld. (a skąd dodatkowe 3?) i te pieniądze damy elektrowniom, które będą je miały na kupno "pozwoleń na emisję CO2".

Oczywiście, z kolei UE właśnie te pieniądze może późnej dzielić wg swojego widzi mi się (właśnie teraz dostaje je Polska). Ale co w następnych latach? Kupować te kretyńskie pozwolenia dalej trzeba, a pieniędzy z UE już nie będzie. Poza tym, myślę, że nawet w 2019 r jest ich za mało. est rzeczą oczywistą, że w ciągu roku nie jesteśmy w stanie przestawić się na inne źródła pozyskiwanie energii elektrycznej.

Ponadto, te pieniądze (wpływające do Unii za kupowane "pozwolenia na emisję CO2") mają być przyznawane różnym państwom na inwestycje w odnawialne źródła energii a nie na zakup owych pozwoleń. To przypomina zjadanie własnego ogona.

A biorąc te pieniądze od Uni już się nigdy nie wygrzebiemy z tego systemu (pakietu energetyczno-klimatycznego, podpisanego przez Tuska) pomyślanego jako sposób na zarżnięcie polskiej gospodarki. Wyższe ceny prądu niż w sąsiednich państwach, to emigracja inwestorów, to gospodarcza katastrofa. 

Jedynym sensownym wyjściem jest zawieszenie działania tego skrajnie dla Polski niesprawiedliwego pakietu i zażądania renegocjacji w tej sprawie. Nie truje nas CO2 (zresztą ten z kominów elektrowni węglowych - wyjątkowo mało zanieczyszczony), tylko trujący CO, tlenki azotu i inne zanieczyszczenia chemiczne, także cząstki stałe (które akurat w elektrowniach są wychwytywane). Jeszcze last, but not least - od Polski 2,5 razy więcej emitują CO2 Niemcy i po 1,5 razy więcej Anglia i Włochy, Francja też emituje go więcej od nas (dane EUROSTATU). Tylko, że w myśl tego wrażego pakietu wyłącznie polski (czysty CO2, w ogóle nie trujący) jest obłożony sankcjami;  CO2 emitowany przez "stare" unijne państwa jest rzecz jasna jakiś szlachetniejszy. 

Jesteśmy zatruwani rzeczywiście przez tych Polaków (niestety bardziej niż na zachodzie Europy), którzy spalają w prywatnych swoich kotłowniach i kominkach wszelkie śmieci - dla oszczędności. Także trujemy się sami spalinami (mocno zanieczyszczonymi ze swoich własnych pojazdów). Szczególnie "wydajne:" są pod tym względem silniki wysokoprężne i pojazdy dostawcze. Tylko, że wspominany pakiet nie daje narzędzia do walki z tymi zagrożeniami. To zupełnie inna bajka i nie ma nic wspólnego z manipulacjami mającymi na celu podwyższenie ceny energii elektrycznej w Polsce.

Miejmy odwagę być mądrymi...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)

Komentarze

prącie...

Och, przepraszam za przejęzyczenie. 

Oczywiście... 

Jaki rząd,  to taki PRĄD...

Prąd do zmian, prąd do życia,   a może nawet i do chęci życia...

Ilość samobójstw jest nadal zastraszająco duża.

Tak więc polskie prącia

miernikiem polskich zmian po 89 ' 

W Katowicach polskie prącia na grobie polskiej gospodarki stanęły do apelu.

I tylko zwłoki polskiego problemu nadal wysyłają emisję do ogólnego ocipienia. 

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1577361

jak w latach 80 ubiegłego wieku propagowano walkę z wielkim, globalnym  oziębieniem, które ponoć wszelkiej maści "uczeni" przewidywali. Nakręcono kilka wizji tej "katastrofy globalnej", forsa zarobiona, wydana, zakopana. I co? I przestawili wajhę cwaniacy na "globalne ocieplenie". I znów tabuny darmozjadów na karuzelę ekolo-, ozonolo-, i inne -oloekolo. Nawet Boże Dziecię włączyli, pod dżwięczną nazwą elNinio do roboty! Nie przeczę, zmiany klimatu następują, i w coraz bardziej zaludnionym świecie powodują wielkie, mierzalne straty. I natychmiast są przy idei darmozjady i oszołomy, do których żadne, ale to żadne, argumenty nie trafiają. Tylko kongresy, gadanie i żarcie za cudze. Nie ma konkretnego wytyczenia ja to, ty to, on tamto. Naprawdę nie ma! Chodzi o to, by kogoś urządzić z kosztami, a samemu czerpać darmochę i zyski. A sporo gazów jest jeszcze do wykorzystania, na razie tylko ozonu i dwutlenku węgla się czepili. Pozdrowienia

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1577371

To teraz trzeba redukować wydumane Co 2!

Mają skurczysyny tupet!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1577372

choćby codzienną aktywność wulkaniczną naszego Globu,  to nawet ruch statków i spalany mazot,  to jest Pikuś...

 

Pzdr.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1577375

bez mydla, ktos bez pytania  mowiac ze to dla twojego dobra w doope cie jeb..e.

Rzad sie nie popisal - to jakies infantylne okreslenie sytuacji kiedy cie w bialy dzien w bialych rekaqwiczkach okradaja tak ze myslisz ze tak musi byc ,skoro uwazasz ze my musimy kupowac od UNYCH jakies kwoty CO2.

Polacy nic nie musza nikomu placic ze zyja !!!!!

A to jest podatek co nam PISdzielce na swieta jak za dawnych komuszych czasow pod choinke w prezencie daja.

Wiedza ze nie bedzie protestow jak byly w roku 70 po podwyzkach  czy zoltych kamizelek .bo Polakom wyprano lby tak ze nie widza sie bez UNI, no bo ta buduje drogi mosty i wogole daje na wszytko za darmo.

Nastepna bedzie podwyzka gazu , podatek za metan,zuzyta wode - liczniki zamontuja jeszcze na rurze kanalizacyjnej itd.

W Europie sa protesty przeciw UNI i wyglada ze jedynie Polacy sa za JEWRUNIA  bo nie protestuja,wrecz przeciwnie uginaj jeszcze karku bedac juz w pozycji kleczacej.

WIDZE CIEMNOSC.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1577382

Dopłacamy do kopalni i wydobycia, eksploatacji i spalania, dopłacamy do emisji – a na koniec płacimy za własną rekompensatę wzrostu cen. Prąd jest drogi na wielu płaszczyznach. Prawdziwy węglowy zawrót głowy – na koszt podatnika!

PS

https://demotywatory.pl/4898230/Powiem-wiecej-Polacy-sie-z-nich-ucieszyli

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1577383

Tak na powaznie chcialbym postawic pytanie;w czym wlasciwie nasz milosciwie panujacy rzad sie popisal? Jas zastanawialem sie bardzo dlugo i zadnych uzasadnien mogacych swiadczyc o dzialalnosci rzadu prospolecznie nie widze,natomiast pro unijnie jest tego wiecej niz ich wszystkich razem do kupy wzietych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1577544