Prawdy nie da się zagłuszyć medialną oszukańczą nawałnicą

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

W tle kolejnej nagonki na Polskę jest tym razem rzekomy polski antysemityzm. Chcemy wybić się ostatecznie na niepodległość. Po 1945 r. nipodległości nie uzyskaliśmy; w dalszym ciągu naród polski był eksterminowany, straty ludzkie w latach 1945- 56 były ogromne. Cierpienie narodu polskiego i jego wyzyskiwanie przez kolejnego okupanta nie ma równych w Europie. Rozumiemy cierpienie narodu żydowskiego, rozumiemy Holokaust, ale nie zgadzamy sie na licytację. Śmierć każdego człowieka jest takim samym końcem świata...

Wzmianki o przedstawicielach żydowskiej diaspory w Polsce są znane historykom i pojawiają się już wieki przed panowaniem Kazimierza Wielkiego. Ta nacja właściwie bez przeszkód funkcjonowała w Polsce, inaczej niż w większości państw europejskich, w których na porządku dziennym były pogromy i wypędzenia. To znana sprawa; pewna odmienność kulturowa i religijna sprawiała, że "światłe" i cywilizowane państwa zachodniej Europy, także zresztą carska Rosja nie tolerowały Żydów u siebie. Inaczej Polska - u nas od wieków kwitła tolerancja - nie tylko etniczna, także religijna. Stąd w Polsce mieszkało przed II WW najwięcej w Europie Żydów.

Oczywiście - o niemieckich obozach zagłady rozsianych w całej Europie wszyscy wiedzą; największy z nich Auschwitz znajdował się w Polsce z "racjonalnych" niemieckich względów (najkrótsza droga transportu największej ilości Żydów). O innych dwóch sprawach powszechna wiedza jest nader skromna - mianowicie o polskiej pomocy dla Polaków żydowskiego pochodzenia i o wstydliwej działalności rządów i społeczeństw wielu europejskich państw kolaborujących z Niemcami w czasie wojny. Jeszcze jedna rzecz - we WSZYSTKICH okupowanych przez Niemcy państwach Europy były zbrojne formacje (często ochotnicze) współdziałające z Niemcami. Były nawet brytyjskie i hiszpańskie. Jedynym wyjątkiem w Europie była Polska - my - jako państwo (podziemne) i jako naród z Niemcami nie współpracowaliśmy. Odwrotnie - nasze podziemne państwo organizowało ochronę Żydów przed eksterminacją. Także Polacy spontanicznie taką ochronę organizowali.

Oczywiście - jak w każdej społeczności - były kanalie, które wysługiwały się Niemcom za materialne korzyści. Także wśród Żydów. Są odnotowane i uhonorowane przypadki uratowania przedstawicieli tego narodu przez Polaków, ale w rzeczywistości zjawisko to występowało powszechnie jako rzecz całkiem naturalna. Nie znane są natomiast przypadki odwrotne (ratowanie Polaków przez Żydów). Oczywiście mieli znakomicie mniejsze możliwości.

Otóż następuje zjawisko niezrozumiałe (może jest znane przez specjalistów od społecznej psychologii). Opisał je już A. Mickiewicz w Księgach Narodu i Pielgrzymstwa Polskiego. Polega ono na powstaniu jakiejś nienawiści w stosunku do osób (czy narodów) wobec których raczej należałoby oddać szacunek, czy okazać wdzięczność. Nie wiem - może obawa przed ewentualnymi roszczeniami, czy żądaniami zadośćuczynienia. Te obawy są oczywiście urojone - nigdy Polacy nie udzielali pomocy w oczekiwaniu na nagrodę. Tak było pod Wiedniem, tak było pod Nanga Parbat. Reakcja tych uratowanych jest zawsze podobna.

Ciekawa rzecz - w stosunku do narodów, które mają na sumieniu niecne postępki wobec Żydów w czasie II WW - państwo Izrael nie demonstruje nienawiści, tylko w stosunku do swoich (powiedzielibyśmy) - dobroczyńców.

W tle są roszczenia Kongresu Żydów Amerykańskich za tzw. mienie bezspadkowe. Jest to roszczenie kuriozalne; oddajemy nieruchomości (lub ich równowartość) spadkobiercom, ale w przypadku ich braku takie mienie przechodzi na własność państwa, na terenie którego owe nieruchomości się znajdują - to europejski i światowy standard.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Truizm = PRAWDA, stwierdzenie prawdziwe - tak oczywiste i znane wszystkim (więc zbyt błahe ?)- aby trzeba je było wygłaszać międzynarodowo...

Pewne sądy sprawdzają się w życiu ...

 

- Naród ofiarodawców (ofiarujących przeżycie innego Narodu przy ratowaniu życia innych Ludzi) - łatwo może zostać Narodem DOŻYWOTNIM DŁLudziIEM narodów obdarowanych i nieustannie obdarowywanych darowiznami.  narodowego kapitału -> od ludzkiego Narodu, prawdziwych- polskich ofiarodawców...

Pozdrawiam - J.K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1557176

łatwo może zostać-> DOŻYWOTNIM DŁUŻNIKIEM - innych narodów obdarowywanych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557177

Amerykańskim Żydom chodzi o kasę a nie żaden "polski antysemityzm"...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1557179

No i właśnie zasiedli do stołu obrad...dwie strony "konfliktu": Izraelici i Polacy. Będą debatować na najwyższym szczeblu nad tym, czy należy uznać, że za dnia świeci Słońce, a nocą czasem Księżyc.. czy może że jest odwrotnie? Bo tego chce właśnie Izrael.. Bo ich celem jest likwidacja tej ustawy, która stwierdza prawdę oczywistą, historyczną, to że czarne jest czarne a białe jest białe.. Tzn że Polacy byli taką samą ofiarą jak europejscy Żydzi,( a nawet pierwszą ofiarą przed Izraelitami) i to wszystko z rąk Niemców (zwanych dziś "Nazistami"), ale także i Sowietów jak i Ukraińskich Nacjonalistów!

Czego możemy oczekiwać od "naszych" z MSZ-tu niejakiego Czaputowicza, profesorka zza biurka z naiwnym uśmieszkiem, który już zdążył "oczarować Niemców" (cyt. z GW)?

Nasi grzeczni i naiwni z MSZ-tu naiwnego pana Jacka, zostali rzuceni (w naszym kraju) na pożarcie krwiożerczym piraniom, których hasłem są słowa premiera Netanjahu: Polacy odpowiadają za Holocaust.. Po co siadać do stołu z szulerami? Cynicznymi kłamcami, politycznymi bandytami mordującymi prawdę? Hucpiarzami? "Kto siada do stołu z szulerem, ten już przegrał". 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#1557182

Okrągłego grata Magdalenkowego stworzonego przez zydokomunę. Dziwimy się akcji Izraela, a nie dziwimy się powołaniu "Rządu" Morawieckiego  przez agenta Mossadu J. Danielsa. To pokazuje kto w rzeczywistości dyryguje Polską. Izrael to dopiero "przedsmak" problemów z najbliższym sąsiadem - Banderowską Ukrainą - tak samo hołubioną  przez wszystkie "Rządy" w Polsce jak Izrael - w czyim imieniu?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1557235