Czy Polska doczeka sie refleksji u polityków??

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Zdecydowana większość Polaków, (niestety - nie wszyscy) diagnozuje słusznie: Zaprzestańmy mowy nienawiści. Trafnie ujął to K. Cugowski (Do tanga trzeba dwojga - tak PO jak i PIS). Jeżeli nie poprzestaniemy, to nikt nie wygra - przegramy wszyscy, przegra Polska. Funkcjonują dwie "narracje"-dwie filozofie. Są dwa informacyjne kanały i żadna ze stron nie korzysta z tego drugiego, każda jest przekonana o swojej niezaprzeczalnej racji.

Po smoleńskiej katastrofie kilka dni było narodowe zjednoczenie, potem zaczęło się "urzędowe" przywracanie porządku na Krakowskim Przedmieściu (przy pomocy buldożerów usuwających palące się znicze i kwiaty). Jedna polityczna opcja nie pozwoliła, by na tej tragedii druga budowała swoją przewagę. Narodowe zjednoczenie poszło w odstawkę, były inne "polityczne" priorytety. Czy teraz będzie inaczej? Sądząc po skandalicznej wypowiedzi Celińskiego i może nieco mniej skandalicznych Tuska i Owsiaka - nie zanosi się na otrzeźwienie i kulturę w polityce. Dam prosty przykład - są nawet bardzo lubiane przeze mnie osoby z najbliższej rodziny, które nie omieszkają przy słusznych, czy też błahych wypowiedziach przeciwników politycznych nazwać ich "piź...lcami". Zresztą dopóki lider PO nie odstąpi od realizacji głównego credo swojej partii: "Ulica i zagranica" - nie ma co liczyć na merytoryczną dyskusję mającą na celu wybranie najlepszej dla Polski i Polaków drogi.

Z ostatniej chwili - po wpisie na TT B. Borusewicza - rządzący powinni w ramach refleksji poczuć sie współwinnymi... To się doskonale wpisuje do powiedzenia o belce i źdźble w oku...

Tak zastanówmy się przez chwilę - gdyby po stronie rządzącej był osobnik o mentalności Palikota, który o Lechu Kaczyńskim (po Smoleńsku) napisał:  "Wyleciała nędzna miernota a wrócił wybitny mąż stanu" (może trochę nie te słowa, ale taki dokładnie sens), to co by napisał o śp. Pawle Adamowiczu???

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

"ciszej nad tą trumną" .Polityk w demokracji powinien stracić władzę przez przegraną w wyborach (koniec kropka) . Na oceny może będzie czas za 2 , 3 lata . Z całą pewnością nie wolno teraz naśladować , tego co wyrabiała palilkociarnia po smoleńsku . Jak jeszcze jakiś komentarz popełnię na ten temat to proszę kopnąć mnie w ... cztery litery (kropka)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1578464

To prawda "ciszej nad tą trumna" ale pamiętajmy, że trumna będzie na pogrzebie i wtedy ma być cisza. Poza pogrzebem merytorycznie każdy ma prawo mówić jak jest i jak było.

Nie bądźmy obłudnymi hipokrytami jak politycy, którzy jeszcze dwa dni temu stawiali zarzuty kryminalne Adamowiczowi, a dzisiaj mówią o nim wręcz jako o "mężu stanu" - polityczne łgarstwa zostawmy politykom i nie zniżajmy się do ich poziomu. Oni swoją obłudą kalają pamięć śp. Lecha Kaczyńskiego, bo porównują go teraz swoim postępowaniem do Adamowicza - bo merytorycznie można było udowodnić cechy Lecha Kaczynskiego jako męża stanu i że dobrze chciał dla Polski (moze nie zawsze umiejętnie) ale nie da się merytorycznie udowodnić cech Adamowicza jako "męża stanu" i próbują je wmówić na chama, kompletnie nie patrząc na to, że to był antypolak, który z Gdańska już zrobił miasto europejskie (nie polskie), a chciał jeszcze oddzielić wprost Gdańsk od Polski jako Wolne Miasto Gdańsk (to mała część jego "dokonań") - i teraz obłudni politycy stawiają w jednym rzędzie tych dwóch polityków, mówiąc (jak Duda), że "to ich wspólna klasa polityczna" - idzie na wymioty jak widzę takich obślizgłych i bez honoru ludzi jak ci politycy - straszne szambo...

Przez taką obłudę polityków mieliśmy po 89 roku "grubą kreskę" i do dzisiaj zbrodniarze nie zostali osądzeni i wciąż (choć ostatnio mniejsze) dostają wysokie emerytury. Jak by po wojnie stosowano taką obłudniczą retorykę, to do dzisiaj hitler byłby kanclerzem, który miał wizję, jednak nie zdołał jej urzeczywistnić, bo zginął - i ani słowa o jego zbrodniach.

Teraz zginął człowiek i jak to trafnie napisał jazgdyni jako człowieka szkoda, jednak jako polityka już nie. No nie oszukujmy się, nikt z nas nie życzył Adamowiczowi śmierci (w przeciwieństwie do palikota, komorowskiego itp. względem Lecha Kaczyńskiego), jednak nie będziemy po nim płakali, bo trzeba było z nim walczyć w obronie Polski i naszych dzieci, które chciał zdeprawować, trzeba było z nim walczyć na wielu płaszczyznach i nie bądźmy obłudnymi hipokrytami jak politycy, że teraz jakaś żałoba narodowa musi być itd. - przez takie działania polityków znów będą ludzie, którzy (jak kiedyś po śmierci Geremka), tak teraz będą zmuszeni mówić "nie płakałem po Adamowiczu"... - do tego zmusza właśnie ta obłuda polityków (z lewa i prawa).

Teraz ratusz gdański zarządził koniec świat Bożego Narodzenia, bo zginął Adamowicz - zarządzili zdjecie wszystkich iluminacji światecznych ze słupów i światełek z choinki.

I do tego gderają, że Adamowicz w dalszym ciagu jest formalnie jeszcze prezydentem, bo nie dostali aktu zgonu - a pamiętacie jak komoruski przejął władze tylko na podstawie paska w TV, gdzie pisano, ze śp. Lech Kaczyński nie żyje? Wtedy wystarczał im pasek na ekranie aby przejąć władze, wejść do Pałacu Prezydenckiego w poszukiwaniu aneksu do raportu WSI itd., i to w przypadku Prezydenta Państwa, a teraz w przypadku Prezydenta miasta mimo potwierdzenia zgonu przez lekarzy oni potrzebują formalnie aktu zgonu aby cokolwiek zrobić.

Politycy ci z lewej i z prawej - obłuda aż mdli...

Taka jest brutalna prawda ale prawda choćby najcięższa jest nieporównywalnie lepsza od obłudy i łgarstwa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578465