towarzysze broni

Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

któż Hitlera i Stalina

w miłości do siebie dogoni

a że się wzięli za łby

wierni towarzysze broni!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Dodawanie animuszu

 

Apoloniuszu, Apoloniuszu...

rosyjskiemu ambasadorowi

dodałeś animuszu!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576195

... jeszcze nikt w moim skromnym życiu nie napisał o mnie wiersza. Dziękuję Przyjacielu. Zawsze będę Ci stawiał "5" dokąd będzie istniał "Gawrionowy Portal".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1576299

Gdybym był pseudo-Kefasem, to bym ci powiedział... weź to pięć i sobie... Ale dzięki Bogu nie jestem! Więc przyjmuję ten podarunek na początku Adwentu z wielką wdzięcznością.

Serdecznie pozdrawiam 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576310

Donald Franciszek Tusk

W miłości do siebie dwóch diabłów dogonił:

"Ach, gdybym rządził w Niemczech i w Rosji

Towarzyszy broni w miłości bym przegonił"

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1576208

W rzeczy samej: trudno bowiem znaleźć kogoś takiego jak Tusk, który zaprzedał się całkowicie, działając na kilka frontów, w tym najbardziej rozpoznawalne dwa: szwabski i kacapski, byle tylko jak najbardziej zaszkodzić Polsce i Polakom. Czyż zresztą nie doprowadził już on i jego poplecznicy do tego, że Polska stała się państwem teoretycznym!

Gorące pozdrowienia mimo chłodów

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576275

co podległość czyni?

 

to podległość zupełna

z człowieka czyni

że gorzej taki wygląda 

od w gównach świni!

 

PS Dedykuję ten wierszyk tusko - i w różnych odmianach jemu-  podobnym, w tym takim udzielającym się na stronie Niepoprawnych, którzy zachowują się jak kukły czy kukiełki pociągane przez kogoś za sznurki. Takie kukły czy kukiełki będą oczywiście dzielnie bronić Polski, potępiając ambasador amerykańską w Polsce za haniebne wystąpienie w Sejmie a następnie skandaliczny list do premiera Mateusza Morawieckiego, ale już nie zrobią najmniejszego ruchu, nie wydadzą z siebie najcieńszego pisku wobec bezprzykładnych aktów zezwierzęconej rosyjskiej agresji, jak choćby w najnowszym przypadku - plakatów artysty plastyka Wojciecha Korkucia w telewizyjnym studio (plakat na zamieszczonym zdjęciu).

To do was, kukiełkowi aktorzy, w kukiełkowym teatrzyku, szczególnie do tych, co mają czelność dodawać sobie przymiotnik narodowy! Jeśli już narodowy, to na pewno nic nie mający wspólnego z Narodem polskim!    

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576276

Odnoszę wrażenie, że niektórzy już nie mogą wytrzymać, i doczekać się powrotu do władzy swojego namiestnika i pana - Tuska.

Do nich nic nie przemówi. Za duża w nich zapiekłość. W głowach kąkol pomieszany z ziarnem.

Dla przykładu Jacek Międlar jest upadłym kapłanem, który po ożenku, zdradzie kapłąństwa, posuwa się dziś dalej i atakuje KRK, celibat, gloryfikując Lutra( co w jego przypadku nie dziwi, gdyż poszedł w jego ślady).

Byłby nikim, gdyby nie był byłym kapłanem. Ale i on za to zda świadectwo przed Bogiem, w którego nie wierzy, gdyż jest młody, silny i prowadzi życie tak jak mu to odpowiada.. Ci, którzy bezmyślnie za tym młodym człowiekiem podążają, widać mają podobny stosunek do naszej wiary, jak Jacek Międlar, który uznał, że kto głośniej wrzeszczy i mocniej ten ma rację.

Nie oświeci rozumu najjaśniejsza flara

Gdy się słucha nowego guru - Jacka Międlara

 

PS. Dziękuję za pozdrowienia.miło i odwzajemniam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1576281

Oni w swej zapiekłości i zacietrzewieniu gotowi są z kwiatami witać najeźdźców ze Wschodu i Zachodu, którzy będą Polskę wyzwalać z "okowów faszyzmu" i zaprowadzać "demokrację".

Utrafiłeś w samą istotę rzeczy z byłym księdzem Międlarem, łącząc jego postawę z tą, jaką prezentował Luter. To postawa buntu wobec Boga i Jego Woli, prowadząca wprost do zupełnego zerwania z Nim więzi, czego pierwszym przykładem był bunt upadłych aniołów. W jednym z komentarzy Zbinie określił obecny charakter RN słowem kacerstwo (sekciarstwo). To niewątpliwie jeden z głównych powodów dlaczego, mimo szermowania szczytnymi hasłami, Ruch ten po prawie trzech dekadach III RP ma marginalne poparcie.

Serdecznie pozdrawiam

  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576311