ruskie Azory

Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

atakują one znienacka

wywieszając spienione jęzory

tak na Morzu Azowskim

zachowują się ruskie Azory

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

na tę banderowską podpuchę. Temat wałkowany na wszelkie sposoby, a u nas (prostych łyczków - cisza) i padło na Ciebie, Janie. Masz nagródkę!

A, poza tym masz rację, kacapy takie są, wypisz wymaluj, ale najważniejsze jest drugie dno: Ukrom, śmiertelnym wrogom - spieszą z braterską pomocą ich najwięksi wrogowie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1575940

Pretekstu do tego wierszyka dostarczył mi oczywiście niezastąpiony, gdy chodzi walenie gaf,  Rysiu Petru, który pomylił Morze Azowskie z Azorami. Nie jestem pewien, czy podobnego błędu nie popełnił szef polskiego MSZ Czaputowicz. Wyszło więc na to, że są ruskie Azory, coś podobnego do ostrzeżenia na tabliczce z napisem -  uwaga zły pies!

Nie raz pisałem o tym, że wojna na Ukrainie nie skończy się dopóty, dopóki Ukraińcy nie zerwą z oficjalną gloryfikacją banderowskich ludobójców spod znaku OUN-UPA. Na to się jednak w najbliższym czasie nie zanosi, tak więc nie wolno nam przespać tego sprzyjającego Polsce czasu, powinniśmy się zbroić po zęby i rosnąć w siłę.  

Pozdrawiam 

  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1575953

Zwróć uwagę, że cały zajumany półwysep jest wielkości pewnego państwa nad morzem Śródziemnym, pokłóconego ze wszystkimi sąsiadami. Może już ustalono cenę na jakieś marne 300mld$ i będziemy mieli "dalszych" sąsiadów. A ukry, cóż oni mają do powiedzenia przy takim rządzie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1575960

Z możliwych lądowisk zapasowych to jest najdogodniejsze, pod niemalże każdym względem. Madagaskar się nie umywa!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1575963

Taranowanie i ostrzeliwanie przez Rosję ukraińskich kutrów jest częścią kultury politycznej tego kraju. Są protestem przeciwko polityce pływania z portu do portu, a nie łamaniem Konstytucji i podstaw demokratycznego państwa jak w Polsce.
Nie porównujmy jabłek z pomarańczami.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1575947

Może i były tam jakieś bijatyki, może i strzelali, ale dochowano przy tym jakiejś kultury! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1575948

Biorąc pod uwagę to, kto z kim się wziął za łby, to bijatyka rzeczywiście wygląda, przynajmniej jak na razie,  na dość "kulturalną".

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1575961

Najlepiej widać po totalnej opozycji, jakiej kultury nabyli oni od tego kulturalnego narodu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1575959

"- Rosja dąży do tego, by Morze Azowskie stało się jej wewnętrznym akwenem – powiedział w rozmowie z ukraińską stacją Espreso Glen Grant, brytyjski ekspert wojskowy, pułkownik w stanie spoczynku sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. – Nie chodzi im o konfrontację militarną, ale stopniowe dobijanie ukraińskiej gospodarki w tym regionie.

– Zatrzymywanie statków płynących do Mariupola jest bardzo przemyślaną strategią i ma odstraszyć kupców od ukraińskich portów, bo nikt nie będzie przecież ryzykował handlu z blokowanym miastem – mówi Andrij Klimenko, ukraiński ekspert ds. morskich i wojskowych z portalu Black Sea News. – Rosjanie powołują się na fakt, że nie każdy statek może przepłynąć pod krymskim mostem, a poza tym w myśl umowy o Morzu Azowskim z 2004 r. mogą, tak jak Ukraińcy, kontrolować dowolny, podejrzany ich zdaniem statek."

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1575968

Przyglądając się repertuarowi środków i metod agresji, jakie stosuje Rosja wobec Ukrainy oraz innych państw z nią sąsiadujących, nie sposób przeoczyć w swej istocie tych samych "starych kacapskich kawałów", z jakimi choćby miała do czynienia w XVIII wieku Rzeczypospolita, oczywiście przystosowanych do wymogów współczesności. Z jeszcze większą uwagą niż Zachód przyglądają się jednak poczynaniom Rosji Chiny, które w sprzyjającym momencie zechcą posłużyć się w pełnej skali podobnymi "kawałami" w celu całkowitego przejęcia Syberii. W zakamuflowanej formie proces ten bowiem trwa już od dawna. 

Pozdrawiam   

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1575983