nie lękajcie się...

Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

nie lękajcie się

od ofiar kasę wyłudzić

Wybiórcze Gówno

nie będzie za to judzić

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Trzeba być niezłym hipokrytą, żeby taką fundację nazwać "Nie lękajcie się". W pierwszej chwili kojarzy się z fundacją kościelną. Potem okazuje się, że jest fundacją nastawioną na wyciskanie z Kościoła pieniędzy. W wywiadzie w RMF-FM jej prezes (już były) jasno powiedział, że ich celem jest pozyskiwanie odszkodowań dla ofiar księży pedofilów od instytucji kościelnych. I, że chodzi wyłącznie o uzyskanie kasy. Ksiądz pedofil jest indywidualnym pedofilem, podobnie jak pedofil-nauczyciel, pedofil-murarz, czy pedofil-reżyser. I to on osobiście powinien odpowiadać za swoje przestępstwo, w tym za zadośćuczynienie finansowe za nie. Nikt nie występuje do PISF-u o odszkodowania za czyny pedofilów - reżyserów. 

Oczywiście, chroniący pedofilów powinni też odpowiadać. Tyle, że oni swoje czyny też popełniają indywidualnie. A powyższa fundacja zamierza wprowadzać odpowiedzialność zbiorową. Kto i kiedy ją wprowadzał, wiemy z czarnych kart historii. Bo Kościół jest instytucją uchodzącą za bogatą, więc można próbować wycisnąć kasę. 

I jeszcze raz przypomnę wypowiedź Dody, że nie księża stają się pedofilami, ale pedofile księżmi. Bo pedofile kierują się do profesji, gdzie mogą znaleźć kontakt z dziećmi. I nie musi to być stan duchowny, może być zawód nauczyciela, artysty, filmowca, trenera, masażysty, instruktora tańca czy śpiewu. I wiele innych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1592812