dobra flaszka

Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

dobra flaszka

 

grzech śmiertelny

to fraszka

od ręki rozgrzesza

dobra flaszka

 

sługa musi

 

antychryst każe

sługa musi

smród pieniądza

przymusi

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:5)

Komentarze

Dziękuję za ten wpis, choć przyznam, że przeżywam głęboki smutek i rozczarowanie z powodu zachowania się polskich Pasterzy, którzy okazali się złymi pasterzami. Pal licho PiS, który założył buty Opozycji Totalnej, wpisując się w narracje apoteozy o Adamowiczu. Lecz to, co zrobili polscy biskupi jest zdradą Kościoła, zdradą Chrystusa.Nie nadużywam dla taniego chwytu tych ciężkich słów. Wydarzyło się coś strasznego, z czego nawet chyba jeszcze większość pobożnych katolików nie zdaje sobie sprawy. Z Alter Christus "wyszły zamysły serc".

Nie chcę tego rozwijać, chociaż korci mnie, aby udowodnić, jak wiele ciosów nożem otrzymał teraz od biskupów Kościół.

Do tej listy należy dopisać także kard. Nycza, niestety arcyb Jędraszewskiego, Gądeckiego, którzy w podobnym, zdradzieckim, niegodnym sakry biskupiej tonie wypowiadali się w sprawie śmierci Adamowicza, który uosabiał całą patologię III RP. To oni żyjąc z synami tego świata zadali mi i Kościołowi cios w serce. Kościołowi za który my cierpimy i bronimy Go, gotowi zapłacić nawet najwyższą cenę.

O zdradzie hierarchii mówi odważnie arcybiskup Jan Paweł Lenga

Na koniec (prywatnie) chcę tylko dodać, że czasem nieopatrznie i niezbyt jasno coś napiszę, dając asumpt, aby być źle zrozumianym, lecz bynajmniej nie było to moim zamiarem. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1578697

Ani mi w głowie silenie się na cokolwiek, epatowanie formą i treścią po to, by zwrócić uwagę czytelnika dla samego przyciągnięcia uwagi.Nic z tego! Czemu innemu ma to służyć.

Podzielam Twój pogląd, że działania wymienionych przez Ciebie hierarchów kościelnych stanowią "cios w serce Kościoła w Polsce". By nie popadać jednak w czarnowidztwo, nie będę rozwijał tego tematu, choć - przyznać to trzeba - ma on wymiar wręcz apokaliptyczny.

Niech Bóg błogosławi Tobie i Twojej całej Rodzinie

Serdecznie pozdrawiam  

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1578742

Wiem, że naszym obowiązkiem jest modlitwa za naszych Pasterzy, także tych zagubionych i  aby czuli wsparcie, gdy głoszą odważnie Ewangelię wbrew światu. Na pewno nie możemy zachowywać się jak protestanci, odcinając od hierarchii, bo jest to droga donikąd. Czasy są szczególne, ale i one będą mieć swój kres.

Tyle tylko i aż z naszej strony. "Musimy od siebie wymagać, choćby od nas nikt już nie wymagał".

Dziękuję za błogosławieństwo. 

Z Panem Bogiem..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1578795

Zdecydowana większość kapłanów, sióstr i braci zakonnych służy Bogu i ludziom tak, jak nakazuje pierwsze przykazanie. Lecz o nich mówi się rzadko, tak jakby nie istnieli. A przecież to przez nich, ich całopalną ofiarę z siebie, ich życie sakramentalne, ich nieustanną i żarliwą modlitwę doświadczamy tylu Bożych łask i cudów w naszym życiu indywidulanym i zbiorowym. Przeszliśmy i przechodzimy przez najciemniejsze doliny. Patrząc na naszą historię ostatnich trzystu lat, Polaków i Polski dawno już być nie powinno, a jednak jesteśmy. Nie tylko trwamy, lecz także podejmujemy trud niesienia Bożego Słowa aż po krańce ziemi, idąc z Ewangelią również do tych, którzy nie tylko chcieli wymazać Polskę raz na zawsze z map świata, lecz także totalnie nas eksterminować jako naród.

Pozdrawiam    

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1578818

mają coraz wyższe, stroje coraz bardziej ozdobione w złote wyszywanki, laski coraz bogatsze w ornamentykę. Istne Bizancjum!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1578790

rola Krymu

 

przypominając w poezji

rolę Krymu

bliżej mu do Moskwy

niż do Rzymu

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1578797

.....ale każde pokorne dziecie Boże to wie, lub przynjamniej wiedzieć dobrze winno, iż choć nie wolno nam osądzać, to jednak myśleć i owszem tak. A zatem w tym duchu powiem o tym tak: na przestrzeni czasu przeróżne były publikowane treści o abp Sławoju Leszku Głodziu i nie mnie je oceniać, by nie zgrzeszyć, jednakowoż każdy to z kolei wie, iż mocne alkohole niszczą z czasem skutecznie komórki mózgowe, to po pierwsze. A po drugie śp. Adamowicz upowszechniał demoniczną ideologię gender w Gdańsku i na Pomorzu, co jest faktem historycznym (ruchy homoseksualne i ich treści). Stawiam więc pytanie b. ważne, czy komukolwiek i gdziekolwiek wolno upowszechniać treści, które wprost sieją b. poważne zgorszenie nawet wśród polskich dzieci?! Naturalnie że nie! Wszak lepiej uwiązać sobie kamień u szyi, niż zgorszyć jedno z tych najmniejszych! Dlaczego zatem Metropolita Gdański zdecydował się chować tego człowieka w Bazylice Mariackiej?! To pytanie będzie sobie zadawać długo b. wielu uczciwych, normalnych Polaków, katolików i nie tylko. Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1578832

Reagujemy z ogromnym oburzeniem na pojedyncze przypadki deprawowania i krzywdzenia dzieci, szczególnie przez pedofili. W tym natomiast przypadku mamy do czynienia z deprawowaniem nie jednego dziecka a tysięcy. A to dopiero początek uchylania w Polsce piekielnych wrót dla wszelkiego rodzaju dewiacji i zboczeń metodami przećwiczonymi i sprawdzonymi w "przodujących" krajach Zachodu. Najszybciej to idzie w wielkich miastach (wzorem Sodomy i Gomory), jak choćby Warszawa, Gdańsk czy Poznań. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez wszechstronnego poparcia włodarzy miast i milczącego przyzwolenia wielu kościelnych hierarchów.

Serdecznie pozdrawiam  

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1578871