boski status

Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

do statusu boskiego

Gersdorf się zbliża

sama myśl o prośbie

śmiertelnie ją poniża

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Myśli, że się znalazła

Idże ty stara ruro,

To tylko z nawozem furmanka.

Na szczycie jej siedzi dama

miłością zycia zwana:)))))))))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1567372

Na gnoju w rydwanie

 

Co Muzom na Olimpie

przerwało błogie drzemanie?

Na jego szczyt dotarła

kierowniczka nadzwyczajnej kasty

na gnoju w rydwanie! 

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1567396

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1567374

Jeszcze bardziej się zdziwi, gdy uzbrojony po zęby Bolek nie przybędzie jej z odsieczą!

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1567398

Bardzo zgrabnie Pan to ujął.

Dwa dni temu, pani sędzia Gersdorf skarżyła się niemieckim czytelnikom Frankfurter Allgemeine Zeitung  jak to obecne polskie władze (poprzednich nie wspomniała) walczą z sędziami. I w tym kontekście wychwalała też pracę „na rzecz Polski” Fransa Timmermansa. Tego brukselskiego biurokraty, który wykorzystując pozycję swojego stołka ingeruje – przy każdej okazji i jak tylko może - w wewnętrzne sprawy niezależnego państwa polskiego.

Szkody wyrządzone naszej Ojczyźnie przez Timmermansa są wymierne i widoczne jak na dłoni. Mimo to, sędzia Gersdorf chciałaby, jak mówiła w we wspomnianym wywiadzie do FAZ, stawiać Timmermansowi w Polsce … pomnik.

Czy sędzia Gersdorf uświadamia sobie, że według takich jak jej własne kryteriów, Stalin i Hitler także działali „dla dobra Polski”?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

postronny świadek

#1567439

Wymiar sprawiedliwości III RP, ma swoje korzenie w komunistycznym systemie represji
Kontrolowane przez Sowietów władze stworzyły szkoły, w których kształcono „sędziów”
Ci trafiali na sale sądowe, później również na wydziały prawa.
I kształcili.
I wykształcili„nadzwyczajną kastę”

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1567442

Sprowokował mnie Pan (nie mówiąc o Poecie) do kilku refleksji.

Aż do czasu ogłoszenia wyborów do Sejmu w 2015 rozzuchwalony brakiem kontroli nad sobą wymiar „sprawiedliwości”, razem z panem Rzeplińskim, miał się wyśmienicie. Zmiana władzy ustawodawczej rozbudziła w poważnej części Narodu ambitne i zrozumiałe nadzieje na zaspokojenie potrzeby elementarnej, zgodnej z nauką Chrystusa i opartej na prawie naturalnym, sprawiedliwości. Jednocześnie jednak, realizacja zapowiadanej wcześniej reformy sądownictwa zburzyła spokój betonu spajającego środowiska dzieci i rodzin peerelowskich funkcjonariuszy, ciągle niedobitych sił WSI, postkomunistycznych nowobogackich spod znaku Kulczyka oraz niepolskich mediów. Układ ten był (i ciągle jeszcze jest) chroniony przez chory i obciążony grzechem pierwotnym komunizmu, post-peerelowski system sądownictwa. System nie odpowiadający już ambicjom osobowym i narodowym Polaka.

Zmiana post-komunistycznego wymiaru „sprawiedliwości” pociąga za sobą automatycznie umocnienie podmiotującej się wciąż tożsamości narodowej Polaków i Polek. Nie trzeba dodawać, że proces ten stanowi śmiertelne zagrożeniem dla liberalno-kosmopolitycznych biurokratów w Brukseli w ich planach inżynierii społecznej. Wprowadzenia bez-narodowej, antychrześcijańskiej mieszaniny JESZCZE ludzkiej w Europie.

Stąd też bierze się to uporczywe rzucanie kłód pod koła zbliżającej się reformy sądownictwa w Polsce przez takich osobników jak sędzia Gersdorf, biurokrata Timmermans czy politruk Tusk.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

postronny świadek

#1567460

System totalnego bezprawia, bo tak należałoby nazwać zbudowany przez sowieckich okupantów Polski "gmach sprawiedliwości ludowej", był jednym z głównych filarów pozwalających na straszliwą kolonialną eksploatację Polski przez Rosję sowiecką (kontynuację kolonialnej polityki carskiej Rosji wobec Polski i innych podbitych krajów czy ludów). Z całym "dobrodziejstwem inwentarza" system ten został wprzęgnięty w totalny transformacyjny szaber Polski po roku 1989. Wystarczy przypomnieć, że tylko w wyniku interpretacji  przez Sąd Najwyższy przepisów dotyczących VAT Polska straciła w czasie rządów koalicji PO-PSL  z tego tytułu ponad 250 miliardów złotych. I bez wątpienia niemała część pieniędzy z tej bezprecedensowej grabieży Polski poszła (i wciąż idzie) na to, by ten system totalnego bezprawia dalej trwał - aby było, tak jak było!

Pozdrawiam

PS Dziękuję bardzo za jakże cenne komentarze.        

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1567487