Bądź błogosławiona...

Obrazek użytkownika jan patmo
Kraj

 

 

 

 

Któraś zmiażdżyła głowę węża

o najczystszym sercu Pani

Bądź na wieki błogosławiona

żeś w pokorze serca

Bożemu zwiastunowi tak powiedziała

To przez Ciebie moc Boża

z odchłani piekielnych nas wyrwała!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Kiedy myślę o Maryi, modlę się i patrzę na Jej cudowne oblicze, namalowane bądź wyrzeźbione, czy uformowane ludzką ręką przez artystę, który chciał oddać Jej cześć poprzez uformowane przezeń dzieło, zawstydzam się z powodu braku wdzięczności Matce mi najdroższej -należnym Jej w każdym momencie mego życia. Wiem, jak jestem niegodny miłosierdzia, poprzez łzy, które czasem odnajduję na Jej obliczu.13 rok noszę szkaplerz karmelitański z nadzieją w sercu..Ave Maryja.

Święty Ojciec Maksymilian Kolbe:

"Ojcowie Kościoła mówią, że Pan Bóg wystawiając aniołów na próbę odsłonił im człowieczeństwo Jezusa Chrystusa i zapowiedział, że będą się musieli kłaniać Bogu – Człowiekowi. Jeżeli On objawił aniołom człowieczeństwo Pana Jezusa, musiał też odsłonić postać Matki Bożej jako zwykłego stworzenia, które będzie ich Królową. Duchowi czystemu, ale pysznemu, zdawało się to niemożliwe. Zbuntował się i strącony został w przepaść piekielną. Od tego czasu zaczyna się nienawiść szatana ku Niepokalanej"

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Dzisiejsza Ewangelia św. Jana, nawiązuje do pięty w  Psalmie 41 -Ja wiem, których wybrałem; lecz trzeba, aby się wypełniło Pismo: „Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę”

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1562758

Przed powiedzeniem - tak, Maryja zastanawia się, co ma znaczyć to anielskie zwiastowanie, waha się... A jednak, ufając bezgranicznie Bogu i poddając się bez reszty Jego woli mówi - Tak!  Zbuntowane zaś anioły powiedziały Bogu - Nie!  Potwierdzeniem podawanych przez Ojców Kościoła powodów, dlaczego niektóre anioły odrzuciły przedstawiony im przez Boga plan zbawienia i i rolę w nim Jezusa-Chrystusa oraz Maryi, jest historia ostatnich dwóch tysiącleci - nie tylko zresztą ograniczona do kręgu cywilizacji opartej na chrześcijaństwie. W gruncie rzeczy, historia ostatnich dwóch tysiącleci obraca się wokół tego tylko, czy Jezus jest również Bogiem, i co trzeba koniecznie dodać - współistotnym Ojcu! Z tego bowiem powodu Jezus został odrzucony przez żydów, źródłem tego były (i są) mnożące się herezje, do których należy także Islam - za taki słusznie początkowo uważany - wybuch ikonoklazmu w cesarstwie bizantyjskim, wreszcie Reformacja z całkowitym odrzuceniem przez jej radykalne odłamy kultu obrazów. Jeszcze bardziej potwierdza słowa Ojców Kościoła historia ostatnich dwóch stuleci.

Serdecznie pozdrawiam          

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1562797

Zawsze ufać Bogu. Zaufać Bogu wbrew wszystkiemu. Nawet jeśli wystawieni jesteśmy na najcięższą próbę, zdruzgotani i pozbawieni nadziei na lepsze jutro, rzuceni w  otchłań tego świata, miotani  jak lalka. Ale trzeba pamiętać - jestem w rękach Boga, a każdy włos jest policzony. 

Wszystkiego dobrego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1562807