Oświadczenie Stowarzyszenia Solidarni 2010 w związku z pacyfikacją Miasteczka Protestu pod SN

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Kraj

http://solidarni2010.pl/35364-oswiadczenie-stowarzyszenia-solidarni-2010...

Oświadczenie Stowarzyszenia Solidarni 2010

Stowarzyszenie Solidarni2010 wyraża swój najwyższy sprzeciw wobec likwidacji w nocy 4/5.07.2017 legalnie istniejącego Miasteczka Protestu pod Sądem Najwyższym na pl. Krasińskich w Warszawie. Miasteczka Protestu "ZAMKNĄĆ MICHNIKA - UNIEWINNIĆ MIERNIKA!" pod Sądem Najwyższym na pl. Krasińskich w Warszawie.
Zlekceważono wcześniejsze ustalenia uczestników protestu z policją, które zmierzały do dobrowolnego samodzielnego przeniesienia się protestujących w inne miejsce na czas wizyty prezydenta Donalda Trumpa, a następnie powrót na zajmowane od ponad 10 miesięcy miejsce protestu.
Protestujemy wobec zastosowanej manipulacji i kłamstwom oraz naruszeniu prawa przez organa państwa i służb .
W wyniku akcji, do której użyto nieproporcjonalnie dużych sił "porządkowych" (w ocenie uczestników protestu w sile 200-300 funkcjonariuszy różnych służb) poszkodowany został koordynator protestu Adam Słomka. Dokonano siłowej pacyfikacji Miasteczka przy biernym oporze kilkunastu protestujących i zniszczono za pomocą m.in. siekier całe mienie Miasteczka.

Protestujemy wobec brutalności policji i innych służb, która przypomina najgorsze czasy funkcjonowania ZOMO.
Oczekujemy wyjaśnień od władz samorządowych stolicy oraz od ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Oczekujemy ponadto, że po zakończeniu wizyty Prezydenta Donalda Trumpa, która stała się bezpośrednim pretekstem do przeprowadzenia tej bezkompromisowej akcji, protestujący w Miasteczku Protestu będą mogli powrócić przed Sąd Najwyższy na zajmowane poprzednio miejsce swojego legalnego zgromadzenia oraz że odzyskają zarekwirowaną własność i rekompensatę za dokonane zniszczenia.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Solidarni 2010
Prezes Ewa Stankiewicz

Warszawa 5 lipca 2017r.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)