Odp: Re: odpowiedź MRiRW na uwagi zgłoszone w toku konsultacji publicznych projektu rozporządzenia - zakaz stosowania odmian MON 810

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Kraj

Witam,
To nie tylko uwagi, i na pewno nie durne.
To fakty niestety. To sprawy ludzkiego być, albo nie być. wiec rozmawiajmy i siejmy prawdę.

Prawda jest taka, że wszystko zaczęło się od psucia nasion - początku życia i naturalnej różnorodności biologicznej Ziemi.
Tu korporacyjny, pseudonaukowy żądny maksymalizacji zysku, pieniądza i władzy światek rozpoczął proces poprawiania natury.
Boży porządek stworzenia, harmonię natury potraktowano modą na "innowacje i rozwój", pseudo inżynierią genetyczną, nową rewolucją, tym razem biologiczną i chemiczną, pomysłem "jak zarobić, żeby się nie narobić". Jest to straszna "choroba cywilizacyjna" rujnująca ekosystemy, których koroną jest człowiek, ale też wyniszczająca w ludziach świadomość, ze życie człowieka jest zależne od jakości i zasobności tych ekosystemów. Zburzono w takim rewolucyjnym rolnictwie etyczne podstawy inżynierii, jako sztuki budowania, a nie rujnowania i trwa proces wyniszczania dziedzictwa rolniczej agrokultury na rzecz zniewalającego agrobiznesu okradającego rolnika z ziemi, a rolnictwo z gleby - fundamentu bezpieczeństwa żywnościowego.
Kukurydza jest oknem na świat obrazującym stanowisko świata polityki i służb naukowo-biznesowych i urzędniczych do obowiązków względem państwa i narodu oraz odpowiedzialności za życie, bezpieczeństwo żywnościowe i stan środowiska naturalnego. Inne zboża, rośliny uprawne i pastewne również dotyka ta choroba na chciwość.
Potrzeba zintegrowanych działań wszystkich środowisk i ciągłej edukacji. Potrzeba wielkiej modlitwy, i dalszej ciężkiej pracy, aby walka o Polskę i Europę Wolną od GMO była owocna i pobłogosławiona zwycięstwem Bożego Rolnictwa. Mamy obywatelski obowiązek wspólny dla rolników i konsumentów: mądrze wybierać !
25 marca jest Dniem Świętości Życia i Świętem Bożego Rolnictwa, ŚWIĘTEM ŻYCIODAJNEGO CHLEBA,
Na Jasnej Górze z tej okazji odbył się już 23 marca X Zjazd Formacyjny Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego w strukturach którego jest Boże Rolnictwo Ekologiczne. Pamiętajmy o modlitwie za rolników, żywicieli narodu.
"Bez Boga, ani do proga", jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu!
Pamiętajmy,że zwycięstwo przyjdzie przez Maryję.
Szansą dla Europy jest powrót do korzeni, do prawdziwych wartości, do odbudowy drogi rozwoju wytyczonej do celów wypracowanych i wyznaczonych przez jej pierwotnych założycieli. Nie trzeba długo myśleć, żeby zrozumieć, że innej drogi rozwoju i pokoju dla Europy nie ma.
Pieniądze nie zastąpią chleba, więc najwyższa pora, aby zamiast uprawiania ekonomii pieniądza skupić się na ekonomii społecznej i ekonomii człowieczeństwa.

Pozdrawiam
Anna Bednarek

Dnia 22 marca 2019 21:30 Piotr Bein napisał(a):

Witam

Nie jestem obeznany z tematem w odniesieniu do Polski i UE, więc może to są durne uwagi:

1. Minister Rolnictwa odnosi się tylko do kukurydzy. Co z innymi gatunkami roślin GMO?

2. Minister odnosi się tylko do UPRAW i ziarna siewnego. Co z paszami pochodzenia GMO (soja, lucerna, kukurydza i wiele in.)?

3. Co z zakazem WSZELKICH gatunków GMO, w tym zwierzęce i rybne. W Kanadzie mamy już jabłka, pomidory i łososia GMO (łosoś hodowlany karmiony paszą GMO jest na rynku od dawna). Lwia część żywności białkowej (w tym nabiał i masło) oparta jest na paszach GMO.

4. Na Zachodzie rozpowszechnia się dodatki produktów pochodnych z GMO do wyrobów żywnościowych, np. słodziki z syropu z kukurydzy GMO.

5. Glifosatu używa się do desykacji WIĘKSZOŚCI zbiorów na Zachodzie, dla ochrony przed zepsuciem. Praktykę tę trzeba zakazać w UE i Polsce. Trucizna przechodzi w śladowych ilościach do produktu końcowego, narażając zdrowie publiczne.

Pozdrawiam

Piotr Bein

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)