Długi marsz w kierunku V Rzeczypospolitej (13). Łatwo, tanio i bezpiecznie / Felieton sobotni Jana A. Kowalskiego

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Kraj

https://wnet.fm/2019/03/23/dlugi-marsz-w-kierunku-v-rzeczypospolitej-13-...

Wychowałem trójkę dzieci, na żadne z nich nie dostałem nawet złotówki, o 500 zł nawet nie wspominając. Jednak nawet w latach 80. miałem dużo większą łatwość zarabiania pieniędzy niż obecnie.

Właśnie tak, łatwo, tanio i bezpiecznie będzie się nam żyło w naszej V Rzeczypospolitej. Zarazem będą to podstawowe zasady, a wręcz podwalina naszego państwa. Już wszystko wyjaśniam, tym bardziej, że kończę nasz cykl drogi. Zatem pora na podsumowanie.

Po pierwsze, łatwo będziemy zarabiać pieniądze – czy na swoim, czy będąc pracownikiem najemnym. Kilka razy już o tym pisałem, ale powtórzę: musimy zlikwidować pokomunistyczny, bolszewicki haracz nakładany na każdego Polaka, który zdecyduje się zostać właścicielem firmy lub pracownikiem i pozostać w Polsce. W żadnym normalnym, bardziej lub mniej socjalistycznym państwie świata taka sytuacja nie występuje. Haracz ten dla właścicieli firm wynosi obecnie 1300 zł miesięcznie, z obniżeniem o połowę na dwa lata dla dopiero rozpoczynających działalność. Za samą możliwość jej rozpoczęcia, bo o zyski nikt tu nie pyta. Jeżeli przedsiębiorca potrzebuje do prowadzenia działalności pracowników, to dopiero ma przechlapane. Nie tylko on, pracownik również. Obaj bowiem muszą płacić haracz państwu za sam fakt zatrudnienia (się). 1000 zł przy najniższym wynagrodzeniu i 1500 zł przy wynagrodzeniu 3500 zł na rękę (=brutto 5000 zł).

Nie czas tu narzekać, kto ma gorzej. Ta administracyjna bariera, nałożona na nas wszystkich, spowodowała dramatyczną sytuację w strukturze polskiego rynku pracy. 2,5 miliona swoich pracujących obywateli państwo polskie wypchnęło z kraju, a przynajmniej 2 miliony zepchnęło w odmęty szarej strefy pracy sezonowej za granicą.

Miliardowe straty dla budżetu państwa przekraczają każdą lukę podatkową, z którą nasz rząd tak dzielnie walczy.

Cztery i pół miliona, czyli 25% wszystkich pracujących Polaków, nie buduje przyszłości naszego państwa i narodu, wspólnej przyszłości. Żaden naród i żadne państwo świata w ten sposób się nie rozwinie.

Wychowałem trójkę dzieci, na żadne z nich nie dostałem nawet złotówki, o 500 zł nawet nie wspominając. Jednak nawet w latach 80. miałem dużo większą łatwość zarabiania pieniędzy niż obecnie. Ale wtedy, za komuny, było 140 tysięcy urzędników, a obecnie jest jakieś 1 milion 200 tysięcy. I wszyscy chcą nam, pracodawcom i pracownikom, pomagać. Sobie wykrawając jedynie 90 miliardów rokrocznie z wypracowywanych przez nas dochodów.

A nawet ogłaszają, jak mój umiłowany przywódca Jarosław Kaczyński ostatnio, że to zapomogi państwowe dają wolność obywatelom. I po co było się tak ośmieszać wieszczowi Adamowi („lepszy w wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki”)?

Po drugie, tanio będziemy zarządzać państwem – naszym wspólnym dobrem – Rzeczą Pospolitą. Jak już ta bolszewia przeminie, rzecz jasna. Bolszewia rządowa i antyrządowa, która przez cztery lata nie zdobyła się na stworzenie jakiejkolwiek oferty programowej dla Polaków. Poza promocją Sodomy i Gomory. Moi drodzy antyrządowcy, przecież wasza pieśń przyszłości ma już kilka tysięcy lat! I to ma być ta atrakcyjna nowość dla wyborców?

Ale zostawmy zboczeńcom ich zboczenia. Nie po to wszyscy ciężko pracujemy (Uwaga! Nie dotyczy 1 mln urzędników), żeby ta czy inna banda polityków od siedmiu boleści marnowała nasze pieniądze i szanse na lepsze jutro. Tylko taniość naszego państwa, oddolnie zorganizowanego i sprawnie zarządzanego przez silny i ograniczony w swoich kompetencjach rząd prezydencki, pomoże nam wyrwać się z wiecznej biedy i niepewności jutra. 25% marnowanego obecnie polskiego kapitału narodowego musi zacząć jak najszybciej pracę dla naszej przyszłości. A gdy nie przestraszymy się i dodamy jeszcze ten absurdalnie obecnie zatrudniony 1 milion urzędników, to wyjdzie, że o 30% możemy zwiększyć nasze szanse indywidualne, państwa i narodu. Szanse konkurowania w globalnym świecie również.

Świetlana przyszłość przed nami. Ale jest jeden warunek: musimy odsunąć starą i nową bolszewię od zarządzania naszym państwem.

Chyba, że wystarczy nam państwo w formie żerowiska, nieoficjalnego w wydaniu Koalicji Egzotycznej lub skrupulatnie oficjalnego, w wydaniu Obozu Dobrej Zmiany. Koniec.
Jan A. Kowalski

P.S. O naszym bezpieczeństwie traktuje mój tekst z marcowego Kuriera, dlatego wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam za tydzień.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

....pisze autor, musimy odsunąć starą i nową bolszewię od zarządzania naszym państwem.

Ale co zrobić....jak ona się nie chce dać odsunąć...a ma dodatek zarzuca polskim patriotom...że to właśnie oni są bolszewią...tak to robi tu na  NP banda czworga?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1583986

.

Uwierzę w prawdziwą zmianę Polski, kiedy w Sejmie nie będzie posłów powołujący się na autorytet zbrodniarzy komunistycznych, znikną nazwy ulic pod ich patronatem, kiedy Żołnierze Wyklęci nie będą kontrowersyjni, kiedy zdrajcy nie będą generałami, a Konstytucja odwoła się do Boga.Jak ty i inne palanty tu  to robią.

Uwierzę jak ty, z banda zawodowców, nic nie mówiących i Wawelem w ciągu 24h wrócicie w swoje rodzinne Jerozolimskie strony.

Zafunduje wam bilet w jedna stronę

shalom

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1583997

Nie pluj do wody którą możesz pić

Wałęsa powinien się Tobie śnić

Tak jak ja również wierzyłeś w niego

Dziś trzeba głowę myć dnia każdego

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1584086

O sądach i ustawę degradacyjną, by czerwoni mordercy w mundurach nie zostali zdegradowani.

A w sądach by się nic nie zmieniło, co krasnoludki??? Już zapomniałeś jak pisiurki wraz z Dudą zrobili ten cyrk, by nic się nie zmieniło. Co krótka twoja pamięć??? I to był jeden z wielu powodów, że przestałem popierać PiS, nie na taką partie głosowałem, a przed wyborami to obiecywali.

I też nie wspominali że będą dawać miliardy na eskimosów i banderowców.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1584090

Ok.Marku
Długo by pisać czy Duda miał rację czy nie.
Na ten temat było wiele notek.
Ale nim odpowiem Ci na Twoje pytanie to odpowiedź mi też tylko na jedno.
Kto w zamian PIS-u
Kto?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1584097

Będę głosował na Wielkopolski Ruch Narodowy, ale nie będę głosował na tych co nie szanują Praw Boga. 

Ty jako wolny człowiek, będziesz głosował jak Ci nakazuje sumieniem, a ja też.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1584100

Oczywiście że Twój głos to głos własnego sumienia.
Szanuję takie decyzję.
Nie traktuj tego jednak jak złośliwość ale to głos stracony dający tylko okazję niezłego wyniku PO czy innych antypolskich partii.
Ale ok.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1584102

A co z moim sumieniem i wiarą katolicką??? Mam wypluć???

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1584103

Oczywiscie ze nie

To Twoja decyzja

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1584105

Wybory europejskie są wyjątkowo ważne. Wygrana o 1% z dyszącą od pragnienia zemsty postkomuną z SLD i PO przetrąci kark Czerwonej Wielogłowej Hydry na zawsze. 
Ani ZSL  ani SLD tego nie przeżyją. 
Walczymy z Gej Hordami o wszystko. 

Proszę o mobilizację

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Husky

#1584115

PiS to tylko faryzeusze, tylko mówią o Bogu, ale Boga w swoich sercach nie mają.

Skoro pozwalają by dalej mordowano dzieci nienarodzone, a dla nich słupki poparcia ważniejsze jak Prawo Boskie..

To ja jako katolik, Bóg jest dla mnie najważniejszy, bo kim jest PiS??? W porównaniu do Pana Boga Króla Polski Jezusa Chrystusa, tylko marnym prochem, który w dodatku łamie Prawo Boskie.

I tylko dlatego mam stracić łaski Pana Boga i drogę do zbawienia bo tak chce PiS, pozwalając na zabijanie dzieci nienarodzonych, a ja mam na nich głosować i tym samym zgadzając się na ten akt barbarzyństwa i sprzeciwu wobec Boga.

Wolę śmierć jak zdradzić Boga, a wy możecie z tego śmiać, ale nie ja.

Pozdrawiam Jacku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1584092

Proste jak drut. Gdyby sie nawet okazalo, ze PiS chce cos zmienic, ale chwilowo nie moze.Zalozmy to czysto hipotetycznie. Ze PiS, to zydostwo to bylo jasne juz od dawna,ale...zaryzykowalismy, bo poprzednie "ekipy", to albo bolszewickie swinie, albo niemieckie.Wiec? nie bylo wyboru. Gdy jednak okazalo sie, ze zydostwo jak zwykle kreci swoje lody i ma Polakow w dupie, to chyba nalezy sie obudzic i zareagowac. Poza tym mordowanie Polakow tj. poczete i nie narodzone dzieci, to jzuz z samej " matematyki" jest obledem. Wstrzymam sie od oceny moralno -etycznej i juz w ogole religijnej czy tez przede wszystkim religijnej. Jaki czas moze PiS bawic sie w ta gre? i co pozniej? co pozniej bez nowych Polakow? Kto bedzie tworzyl Polske? 80 latkowie? siedemdziesiecio? szescdziesiecioletni? i ilu ich bedzie ? Jak mamy byc w przyszlosci sluchani przez nasze dzieci , wnukow i prawnukow jezeli pozwalamy na mord? Czy eutanazja nie bedzie nturalna koleja rzeczy? No jaki bedzie argument zeby nie? przeciez za naszych czasow istnieje to samo, tylko przeciwnym kierunku. Na rzez ida dzieci. DZIECI POLACY ! Gdzie sumienia ? i to kazdego Polaka !!! O czym tu mowa? jaki PiS ? A kto to jest ten PiS ? I jak dlugo bedzie istnial? 20 lat 50 ? I co pozniej ? Powtarzam i co pozniej ? Co nowy PiS BIS ? Jezeli nie wiara, to gdzie chocby zwykla logika ? O czym tu sa spory? o politke? a co z mordowaniem Polakow i to codziennie i to za naszym przyzwoleniem...I tych, ktorych zesmy wybrali z " bolem zeba", ale jednak... STOP ABORCJI, to powinno byc temat numer ! ! nie ekonomia, nie Ruskie, Putiny, Obamy Merkel NIE ! ABORCJA - MORD NA POLAKACH przez Polakow... Coz Wolyn ? Coz Oswiecim, Treblinka itd. jezeli dzis w Polsce mordowane sa polskie dzieci KROPKA !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1584106

starca. To jest rzecz nieslychana. To barbarzynstwo ostatniego sorta... I tu rozmawiac o polityce ? z kim i po co ? Jak daleko jest od mordercy do tego, ktory przyzwala na mord ? Polske budowac? gonic zydow? z kim i po co? Zeby dzisiejsi starcy mogli kupic sobie kilka kilogramow jablek, by ich bylo na to stac? by dzisiejsi 40 latkowie mogli posplacac mieszkania, a trzydziestolatkowie sie swobodnie doktoryzowali i nie musieli myslec o pieniadzach ? i co dalej ? na jak dlugo to starczy przy aborcji ? 70 lat? i co pozniej?  Czy trzeba tlumaczyc takie oczywiste oczywistosci? Ile dzieci ma dzisiejsza przecietna polska rodzina ? I my tu o jakies Polsce ? na jak dlugo? 100 lat? i co pozniej? Dostalismy ja od "ojcow" i ma nie tylko 100 lat, ale i duzo wiecej. Ta traktuje genetyka. Komu chcemy oddac ? i za ile? za cene mordu na dzieciach ? Jezeli juz nie religia i sumienie, to moze prosta logika ? To wlasnie mnie powinno to juz kolo dupy latac..., ale nie lata. I to nie ta nasza poobijana Polska, bo jakos za kilka set lat powtornie zaistnieje. Ale te biedne dzieci...bezbronne uwiezione w brzuchach swych matek i mordowane z zimna krwia...

PiS ? PiS? pytam ? gdzie tu sumienie ? co nie mozna ? wszystko mozna, gdy Narod stanie za przywodca...Okupant chce polskich pieniedzy...i pacholkow do roboty, niewolnikow... z martwego Narodu pozytku nie ma...wszystkich nie wymorduja, ale chca nas determinowac wg. wlasnych potrzeb i aborcja jest jedna z tych ich praktyk kontroli urodzin kazdego Polaka...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1584110

Kto się Boga zapiera, niech nie liczy

Po przejściu na jakieś Nieba zdobyczy

Wybór dla mniejszego zła to utopia

Niewola czeka, nie logika chłopia!

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1584185