KONIEC ZNP i KARTY NAUCZYCIELA

Obrazek użytkownika izaluka
Kraj

Związek Nauczycielstwa Polskiego ze swoim przewodniczącym Sławomirem Broniarzem, paraliżując i szantażując państwo polskie z wykorzystaniem dzieci i rodziców, zachowuje się, jak typowa organizacja terrorystyczna. Z tego powodu powinien moim zdaniem zostać w trybie pilnym rozwiązany.

Nie może być tak, że grupa zawodowa opłacana z budżetu, wykonująca profesje polegające na wykonywaniu zadań o szczególnym charakterze z punktu widzenia zadań publicznych i z troski o realizację interesu publicznego, może zdestabilizować funkcjonowanie Państwa i jego Obywateli.

Niemniej pilnym wydaje się rozpoczęcie zdecydowanych prac legislacyjnych nad ustawą, która zabraniałaby strajkowania grupom zawodowym, które takie profesje wykonują - nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, policji, strażakom, pracownikom transportu miejskiego, kolejowego, lotniczego, armii, sądownictwu. Jeśli jakąś grupę ważną dla funkcjonowania Państwa pominęłam proszę dopisać.

W tych grupach zawodowych prawo powinno wykluczyć istnienie związków zawodowych, ponieważ, jak pokazały strajki obecne i poprzednie w wymienionych przeze mnie grupach zawodowych, są one organizacjami, które działają na wzór organizacji terrorystycznych paraliżujących funkcjonowanie całego Państwa.

Takich więc działań oczekuję od rządu i parlamentu (zakazujących tworzenie związków zawodowych i strajków w wymienionych zawodach).

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Odważna racja:) Wątpię jednak, bo widać uległość władz.

Mój komentarz:

Z postulatu rządu dot. zwiększenia pensum wnioskuję, że mamy zbyt wielu nauczycieli. 
Są liczni i skrajnie różni.
Wśród nich są "najemnicy", pracownicy placówek oświatowych bez powołania, o którym tak chętnie mówią.
Dla takich związek zawodowy ZNP jest bezcenny, załatwia im wygodną, dożywotnią robotę. Broni Karty Nauczyciela jak niepodległości, by zakonserwować liczne przywileje*.

Gwoli sprawiedliwości - władze też boją się ruszyć temat karty! Obie strony koncentrują się na pieniądzach.
Problemy ze szkolnymi egzaminami to w rzeczywistości poważny egzamin dla władz!
Teraz albo....nigdy!

* Troszkę poza tematem:
w sanatorium  wśród ludzi starszych, o kulach, balkonikach etc. była liczna grupa młodych nauczycielek ze szkół publicznych- w ramach tzw. podratowania zdrowia. - miały zabiegi z zakresu foniatrii (fizjologia i patologia głosu, mowy etc).
Ok. 24 dni pobytu w uzdrowisku i rok płatnego urlopu.
Powodem konieczność przekrzykiwania hałaśliwych uczniów!
Chyba wielu z nas pamięta czasy, gdy w szkole panowała (nomen omen) CISZA. Nauczyciel wymagał spokoju, by nauczać.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1585734

Dokładnie TAK, @ciszo. Najwyższy czas przeciwstawić się szantażystom, którzy marzą o tym, aby było, jak było.
I zgadzam się z Tobą, że obecna sytuacja jest egzaminem dla władzy. Kolejnym.

A cały ten protest jest przede wszystkim hucpą polityczną wymierzoną w Rząd i Polskę. Sam główny macher wcale tego zresztą nie kryje: https://twitter.com/waldemarkowal/status/1115325390522916867

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1585740

...byłyby słuszne, gdyby dotyczyły państwa prawdziwego ...a nie teoretycznego, które samo zachowuje się jak organizacja terrorystyczna.

Jeżeli w państwie zapanuje Prawo  i Sprawiedliwość, nie tylko teoretycznie....to związki zawodowe nie będą potrzebne.

Nad uczniami nie należy się rozczulać...bo socjalistyczna pedagogika bez etyki tak wychowała uczniów...że nauczyciel nie ma żadnego autorytetu i sam boi się ucznia.

Te czasy, gdy w klasie panowała cisza....należą do przeszłości.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1585741

Trudno polemizować z Twoją oceną sytuacji. Wypada jedynie ze smutkiem się zgodzić.

Jeśli chodzi zaś o brak etyki wśród uczniów i upadek autorytetu nauczycieli (który po obecnym strajku jeszcze bardziej się obniży) jest to równie pilne zadanie do wykonania, jak likwidacja ZNP z jej postkomunistycznymi złogami oraz likwidacja tzw. Karty Nauczyciela.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1585754

że winę za to, że nauczyciele nie mają autorytetu wśród uczniów ponoszą także sami nauczyciele i przenoszenie polityki do szkół.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1585764

Wspieram Autorkę - te grupy zawodowe powinny mieć status służby cywilnej, lepsze wynagrodzenia ale w zamian nie wolno by im strajkować...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1585886

Dziękuję bardzo za wsparcie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1585936

Wspieram również:) Jestem wkurzona!

Zarazem ciekawi mnie, czy zrzeszeni w "bojowej" organizacji strajkujący poniosą w ogóle jakieś finansowe konsekwencje?

Na zwolnienia nie można liczyć. Uległość nie pozwala, bo karta praw, sądy pracy itd. itd.

Obawiam się, że premierowski "okrągły stół nr 2" będzie podobny do swego wzorca, słynnego z ustępstw... łącznie z konsekwencjami, choć w węższym zakresie. Prof. Nalaskowski obnaża fikcję obecnej edukacji t.j. oduczanie młodych od samodzielnego myślenia (TV Trwam, Warto Rozmawiać).

Czy Polska nie potrzebuje porządnie wyuczonej młodzieży, wychowanków mistrzów?

ps. Jestem przeciwniczką wszelkich egzaminów końcowych. Powinno sie wrócić do egzaminów wstępnych!

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1585944

Lewackie bydło !!!!

W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Husky

#1585952

Nie ma żadnej walki nauczycieli o podwyżki. Jest kolejny etap walki z PIS-em i próba obalenia/osłabienia rządu.
Cała reszta to frytki.
Rok wyborczy - są gotowi podpalić Polskę, by wygrać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1585976

Do poniedziałku 8.04.2019 żyliśmy w nieświadomości, pozostając w przeświadczeniu, że w szkole nasze dzieci są bezpieczne pod opieką wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry nauczycielskiej. Dni strajku pokazały prawdziwe oblicze tych ludzi, ich płytkość i niemoralnośc

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Husky

#1585996

Nauczyciele, którzy namawiają swoich kolegów, żeby w ramach protestu nie klasyfikować uczniów ostatnich klas szkół średnich i uniemożliwić im zdawanie matury, popełniają przestępstwo. Powinien nimi z urzędu zająć się prokurator  — napisał na Facebooku prof. Wojciech Polak.

Moim zdaniem nauczycieli, którym takie pomysły przychodzą do głowy kuratoria powinny też odsuwać od pełnieni funkcji zawodowych. Jest przecież zapis ustawowy o wymogu kwalifikacji etycznych do wykonywania zawodu nauczyciela

—czytamy w dalszej części wpisu historyka.

Profesor odniósł się również do padających zapowiedzi dot. zagrożenia matur poprzez odmowę nauczycieli udziału w radach pedagogicznych.

Wobec możliwości zagrożenia matur przez nauczycieli, którzy odmówią udziału w radach pedagogicznych (w wyniku czego nie dojdzie do promocji maturzystów) potrzebna jest błyskawiczna nowelizacja prawa. Trzeba wprowadzić przepis, że w przypadku, gdy nie może się odbyć rada pedagogiczna o promocji uczniów decyduje dyrektor szkoły. Sejm powinien zająć się tą sprawą w trybie natychmiastowym

— napisał na Facebooku prof. Wojciech Polak.

Całość na: wPolityce.pl

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586233

Zbolszewizowame ZNP ma już Fundację ZNP SALUS w Warszawie (KRS: 0000153401, NIP: 5251564010, REGON: 010594799).

Wśród aktualnej ośmioosobowej Rady Fundacji m.in. są: prezes ZNP Wincenty Sławomir Broniarz (ur. 1958) oraz Jan Zaciura (ur. 1934 - zm. 2009) i Kazimierz Piłat (ur. 1935 - zm. 2007).

Dla bolszewi “Lenin wiecznie żywy”... Tak więc, ci dwaj komuniści z PZPR i PRON-cia są oczywistym dowodem na głęboką wiarę kierownictwa ZNP w życie pozagrobowe ich komunistycznych politruków.

Jan Zaciura od 1981 r. do 1990 pełnił funkcję wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od 1990 do 1998 kierował ZNP, zgłaszając akces związku do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z list SLD w latach 1993–2001 sprawował mandat posła na Sejm II i III kadencji. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu po stronie rządowej.

Kazimierz Piłat latach 1985–1989 był posłem na Sejm PRL. Zasiadał w prezydium Krajowej Rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, w Narodowej Radzie Kultury, w Krajowym Komitecie Dziecka, w Radzie Naczelnej Towarzystwa Łączności z Polonią Zagraniczną „Polonia” oraz Prezydium Kolegium Ministra Oświaty i Wychowania. Był członkiem Światowej Federacji Związków Nauczycielskich oraz wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju. Po wprowadzeniu stanu wojennego został komisarycznym zarządcą majątku ZNP w Warszawie (1981), a następnie czerwona junta obsadziła go w roli prezesa reaktywowanego ZNP (1983), które to stanowisko piastował aż do 1990 r.

Info za blogerem Humpty Dumpty w: ZNP – polityczna patogeneza

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586234