Obok Naszych Blogów

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Blog

Zauważyłem, że wielu autorów tego forum publikuje równolegle (w sensie dosłownym, skorelowanym w czasie) na portalu "Niezależna" w konsorcjum Tomasza Sakiewicza lansowanym przez tegoż jako Strefa Wolnego Słowa. Były to nazwy ongiś porywające wszystkich, którzy czynnie i słownie walczyli o przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Z chwilą jednak, gdy imperium "Gazety Polskiej" wraz z jej klubami znalazło się "na wierzchu" (czyli na garnuszku zamówień państwowych), a zarazem "u dołu" inaczej (pod cyckiem), a więc u boku partii sprawującej władzę, azymut propagandowy zaczął zaburzać naturalne kierunki ziemskie wskazówek dziennikarskiej busoli. Zauważyła to dość szybko redakcja "Warszawskiej Gazety", choć przyznać trzeba, że niektórzy "okraczni" blogerzy, goszczący jednocześnie na forum "partyzanta wolnego słowa" i zarazem autorzy tego tygodnika (należącego do konkurencyjnego, całkiem już sporego imperium prasowo-wydawniczego Piotra Bachurskiego), nie byli "tykani" przez administratorów Naszych Blogów, i tak się dzieje do dziś, gdy to piszę.

Tyle tylko, że obecnie blogowisko Sakiewicza powoli zostaje już wygaszane. Być może prawomyślni redaktorzy zatrudnieni na froncie ideologicznym PiS-u, a więc na szpaltach prasy i w okienkach medialnych Strefy, byli za mało przekonywujący w konfrontacji z rogatymi komentatorami polityki rządu, którzy z "prawej strony", spod pokrywki, patrzyli jej trzeźwiej na ręce. W każdym razie tak pomyślany format przekazu ze strony władzy – Niezależna i Nasze Blogi, jako ciekawa konstrukcja opiniotwórcza (duopol z paralaksą) – stanowiły dobre źródło informacji w chaosie posądzeń, sądów i osądów zalewających nas w Sieci.

Dlaczego ten zdrój, a przynajmniej jego część, jak się zdaje, ma zniknąć? Ano ujawnili to sami zainteresowani z tamtego forum. Jak przeczytałem sprawa ciągnie się już od dwóch lat, zamysł chyba realizowano z jakimiś wewnętrznymi oporami, ale ostatnio został w końcu sfinalizowany. Rotowane nazwiska i nicki blogerów z Niezależnej zdjęto, a, żeby ich odszukać, na zasadzie ochłapu, w końcu administracja portalu postanowiła umieścić mało widoczny, wyblakły odnośnik na samym dole nawierzchniej przewijarki pomiędzy innymi składnikami, jako przedostatnie słowo stopki. Ale już poprzez aplikację mobilną na to dyskusyjne forum nie wejdziesz, bo na ekranach smartfonów, które dziś każdy nosi przy d..., w informacji pt. Nasze Media takiego przekierowania nie ma. Jesteś skazany na wyszukiwarkę Google, jeśli masz pojęcie, za czym tęsknisz.

Od dłuższego już czasu dało się zauważyć na Niepoprawnych wzrost czytelnictwa. Cierpliwość i poluzowanie tematyki dyskusji przez Gawriona dało spodziewane efekty. Kuda nam jednak tu było do stanów licznikowych na Naszych Blogach?! Tam ci sami autorzy osiągali pułapy minimum dwukrotnie wyższe. Teraz to się zrównało, gdyż po sąsiedzku spadły "odwiedziny" na łeb na szyję, wielokrotnie. Osiągnąć liczbę 1500 "wejść" to dziś marzenie ściętej głowy.

 

Co ciekawe merytorycznej dyskusji o tym, jak niektórzy mówią, samobójczym pociągnięciu Sakiewicza, nie podjęli blogerzy tamtego forum. Zajadli wrogowie krytyki partii władzy – to zrozumiałe – przyklasnęli w kilku komentarzach takiej samoograniczającej się decyzji portalu. Jest tam także kilku rządowych dostojników blogujących jak na sr...ę (Czarnecki, Kuźmiuk na ten przykład), którzy przekazują oficjalne komunikaty dla ludu – jakiej zatem reakcji można się po owych spodziewać?; ograniczają odgórnie nieprawomyślnych i wolnomyślicieli... – musi co taka jest linia potrzeb partii na danym etapie sprawowania władzuni. Ale inni, samoistni autorzy? Być może właśnie możliwość publikowania na Niepoprawnych, wraz ze wzrostem notowań naszego portalu, jako niezależnego i ciekawego pod względem wachlarza opinii, kazał im odpuścić kopanie się z koniem czy boksowanie poza linami odgradzającymi od ringu?

 

W każdym razie, jeśli kto ciekaw, to tutaj linki w kolejności chronologicznej, jak ta dyskusja się toczyła i ku czemu krok po kroku zmierzała. Czyli do zmierzchu sąsiedniego blogowiska. Te odnośniki to tak trochę ku pamięci...

 

https://naszeblogi.pl/45607-naszeblogipl-niezaleznapl-niepozadane-skutki...

https://naszeblogi.pl/45613-nasze-blogi-zepchniete-do-naroznika

https://naszeblogi.pl/52297-cos-niedobrego-sie-dzieje-wokol-naszych-blogow

https://naszeblogi.pl/52362-nasze-blogi-w-studni-skazanej-na-wyschniecie

 

I na koniec: dlaczego warto także tutaj, na Niepoprawnych, o tym rozmawiać? Oczywiście wchodzi w grę kwestia całkiem poważna: jak daleko należy się posuwać w krytykowaniu władzy, która, mimo że w wielu aspektach zawodzi, wciąż daje jakąś szansę wychodzenia Polski z zapaści? Pamiętać też należy, że mamy właśnie rok wyborczy. Wszak mimochodem, na podstawie tego co dotychczas (tematyki lektur i zestawu autorów), myślimy i mówimy niejako o bliźniaczych portalach – których drogi zdaje się rozchodzą... (rozejdą?).

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:16)

Komentarze

...gdzie autor widzi tę  "jakąś" szansę wychodzenia z zapaści?

Jakie kroki zostały poczynione i w którym kierunku?  Ustawa o IPN? O mieniu "żydowskim" ?

Tylko proszę nie o 500+...bo to kpina z obywateli.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1578292

jest faktem, bo młodzi ludzie biorą to wprost. Daje skutek pozytywny. Wystraszenie złodziei daje efekt, tak jak za poprzednim razem znaczone pieniądze, które Ziobro wręczał łapówkarzom. To hamowało wyraźnie zapędy korupcyjne. Wylanie szamba z żydolizusostwem, choć zakończone klapą (poprawki Izraela wobec ustawy defamacyjnej IPN-u), jako tragiczny skutek należy ocenić "pozytywnie", bo najzwyczajniej ludziom otworzyły się oczy, a cała dyskusja o suwerenności Polski weszła na inny pułap. PiS, chcąc nie chcąc, obnażył ściemę. "Dzięki" temu pojawiły się realne szanse narodowców.

Nie jest tego wiele, ale jednak... Totalniacy na pewno takich zawirowań (z szansami) nie gwarantują, a PiS bardziej "miękko" w wielu aspektach popuszcza i odpuszcza. Ale też, jakby wbrew swej woli, zdejmuje bielmo spod powiek. Powoduje, że przynajmniej wiemy do czego dążyć i czego się domagać.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1578318

Wbrew sugestii że"Sakiewicz i jego kluby" teraz są podłączone do jakiegoś "rządowego cycka" śpieszę donieść, że nic się nie zmieniło w sytuacji finansowej GP i jej klubów. Wcale nie ma więcej reklam, a kluby nie dostają nic na działalność. Dotacje to może dostać jakaś Krytyka Polityczna, ale nie "kluby Sakiewicza". A w ogóle to jemu należy się wielki szacun - pierwszy (i przez długi czas jedyny) mówił otwarcie o zamachu smoleńskim. Zdumiewa mnie głęboka wiedza komentatora Verita - zabiera głos na każdy temat. Czyżby była to jakaś zbiorowa wiedza? (pisze kolektyw?)
Jakoś nigdy nie natrafiłem na tekst Verity. Chyba jest blogerem tylko komentującym.

Nawiasem mówiąc wg statystyka - demografa prof. Paradyża, wpływ 500+ na demografie jest wyraźny - nastąpiło odwrócenie trendu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Leopold

#1578294

skoro wiadomo, że GP to rewers GW.    (por. L.Misiak  "Prawicowe dzieci")

Zdumiewa mnie również pańska wiedza na temat tego co się wydarzyło pod Smoleńskiem? Przecież nadal nic nikt nie wie...raczej wiemy coraz mniej.

Spieszę jednocześnie poinformować, że nie natrafi pan na mój blog...bo aby coś ważnego i mądrego napisać trzeba być bardzo mądrym. Nie czuję się na siłach. Wolę czytać mądrzejszych od siebie i uczyć się...ciągle i wciąż. Parę takich blogów można w sieci znaleźć.

Nie zabieram głosu na każdy temat, bez przesady, proszę. Czasem napiszę co myślę...i to się najczęściej nie podoba większości demokratycznej, która dzierży władzę, zarówno w naszej nieszczęśliwej ojczyźnie jak i tu, na NP.

Nie jestem w żadnym kolektywie...skąd takie niecne skojarzenia u niektórych? Czy demony przeszłości się odzywają?

Co do "osiągnięć" demograficznych...

Jeśli ktokolwiek w kręgach władzy czyta raporty o demografii przygotowywane przez podległe rządowi instytucje, jest zapewne świadom tego, że podawane w mediach optymistyczne informacje to najwyżej kiepski żart. Sytuacja demograficzna Polski jest trudna i nie widać symptomów jej poprawy. Dane statystyczne za 2017 rok pokazują, iż jako naród wymieramy i największe straty są dopiero przed nami.

 http://www.pch24.pl/demografia-polski-w-2017-roku--propaganda-sukcesu-a-...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1578296

....nie widząc w nim przyszłości dla siebie, a inne nacje, wręcz przeciwnie – garną się do niego widząc w nim miejsce do godnego i dostatniego życia? Już na pierwszy rzut oka widać, pewną sprzeczność nie spotykaną w bogatych krajach UE, które przecież „wchłaniają" ogromne ilości migrantów. Przecież Francuzi, Niemcy, Belgowie nie uciekają ze swoich ojczyzn za chlebem, by „zwolnić miejsce" przybyszom z innych krajów. A u nas takie zjawisko zachodzi.

Podstawowym motywem polskiej emigracji jest brak poczucia bezpieczeństwa finansowego, a więc brak dostępności do dobrze płatnej i stabilnej pracy.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy doraźny wzrost gospodarczy budowany na taniej sile roboczej jest warty powstałych w przyszłości kosztów społecznych i politycznych wynikających - np. z powstającej na nowo struktury narodowościowej naszego kraju i czy rzeczywiście ten wzrost jest dla naszego kraju aż tak oszałamiający?

Obywatele bogatych krajów UE nie mają potrzeby emigracji z własnych ojczyzn i konsekwentnie w nich tkwią, bo konsumują dobrobyt budowany m.in. przez przybyszów z zewnątrz (czyli przez napływową tanią siłę roboczą). Natomiast, nam Polakom nie jest dane konsumować dobrobytu budowanego przez migrantów pracujących w naszym kraju. Ten dodatkowy zysk jest po prostu wyprowadzany z Polski przez obcy kapitał i jeszcze bardziej wzmacnia dobrobyt państw bogatych. A młodzi Polacy podążając za tym dobrobytem, chcąc się „załapać", choć na jego niewielką część, uciekają z własnego kraju.

Poprzez prowadzoną obecnie politykę migracyjną realizujemy interes narodowy, ale nie nasz. To „widać, słychać i czuć". Pozostaje kwestią otwartą czy nasi umiłowani przywódcy czynią to świadomie czy też nie świadomie. Wybór jakiejkolwiek z tych opcji nie ma jednak większego znaczenia, bowiem skutki będą i tak identyczne.

http://www.naszapolska.pl/nowosci,main,0,1,emigracja_kontra_imigracja_ew...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1578301

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wciskasz kit w stylu gazeta PRAWDA wbrew faktom.

Od 2,5 roku jest najgorsza sytuacja demograficzna w Polsce wiecej umiera jak sie rodzi a tylko w ostatnim czasie to jest od stycznia do wrzesnia 2018 urodzilo sie o 10 tys. mniej jak rok wczesniej takie sa statystyki i lepszego zrodla wiedzy nie ma chyba ze ktos bardziej wierzy w organ propagandy PISowskiej jaki jest TVP.

Tak  ze Luopold zmien plyte i szukaj lemingow gdzie indziej bo oni opieraja swoja wiedze na wiarze i zaufaniu do organu ktory sobie wybrali i mimo to ze cos jest czarne widza ze jest biale i daliby sie za to pochlastac.

Z drugiej strony jest zastanawiajaca duza inercja w spoleczenstwie polskim kiedy zaczynaja widziec rzezcy takie jakie sa za PObolszewin wzielo az 8 lat wychamowanie ciekawe ile teraz czasu zabierze zrozumienie ze Poacy zostali oszukani i zaladowani w zydoskie bambuko.

Polecam  https://www.populationof.net/pl/poland/  i GUS.

500+ przestal dzialac i czy ktos chce czy nie to jest fakt. A dlaczego to juz jest calkiem inna przyczyna.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1578308

Napisałeś prawdę ! ( a za to TU zostaniesz spałowany). Kiedy to piszę stan wynosi : +2 / -3 .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1578316

Czy ja dobrze zrozumiałem na końcu, że rozważasz wprowadzenie prewencyjnej cenzury aby za bardzo nie krytykować władzy w roku wyborczym, bo jest zła ale nie najgorsza?

Nie znałem blogów, o których piszesz, jednak kiedyś często pisywałem na niezalezna i tamtejsza cenzura doprowadziła do tego, że już tam prawie nie wchodzę, prawie w ogóle ich nie czytam a jeśli czytam, to robie to z ogromną dozą nieufności w stosunku do treści. Jeszcze nie jest to taka nieufność jak do gazety wymiotnej ale zbliżają się w tym kierunku.

Pamiętam jak od początku byli tam tacy, co po wyborach gadali, ze krytykowanie merytoryczne PiS to jest wręcz zdrada. Zdradą to byłoby krytykowanie dla samej krytyki ale z merytorycznej krytyki mądra władza wyciągnęłaby wnioski i przekuła taką krytykę w sukces.

Ps. pierwszy raz tutaj zobaczyłem aby jakiś komentarz nie był widoczny. Sprawdziłem go i nie widzę tam powodu aby nie był widoczny. Czy wystarczyło tylko to, że miał 4 minusy i 2 plusy? Tak daleko się nie zajdzie. Czytajac więcej wpisów wilka nie zgadzam sie z nim chyba prawie wszędzie, raz konkretnie do niego to napisałem, jednak nie uwazam za stosowne cenzurowanie tego. Nawet najgłupsze wpisy (ale w miare na temat) nie powinny być cenzurowane. Oceniane i komentowane jak najbardziej ale ukrywane nie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578328

ortodoksyjnych zwolenników Jarosława Kaczyńskiego, źle znosi krytykę jego partii, nawet opartą na faktach. Dlatego postawiłem takie pytanie na końcu. A może nie mamy racji, że sypiemy piasek w tryby władzy, która chce dobrze? Tu nie chodzi o cenzurowanie wypowiedzi, tylko wyartykułowanie argumentów za i przeciw.

Co do "wilka na kacapy" to uważam jego komentarze za najbardziej przykuwające na tym forum. Wręcz poszukuję jego wypowiedzi, a parę razy je cytowałem. Nawet jak się z nimi nie zgadzam, to jestem za ich publikowaniem.

O tym, że komentowanie na Niezależnej jest cenzurowane, słyszałem od kilku osób. To oczywiście zraża odbiorców - a szkoda, bo forum Sakiewicza winno zjednywać sobie czytelników, a nie ich odrzucać z powodu sceptycznego oglądu partii wiodącej. Sakiewicz, jako dziennikarz, powinien to wiedzieć. Nie jest przecież politykiem, członkiem PiS-u, zobligowanym 100 proc. lojalnością, wbrew rozsądkowi czy obiektywizmowi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1578332

Co do Sakiewicza, to kiedyś osobiście nam się tłumaczył za cenzure na niezalezna i próbował nam wmówić, że on kompletnie nie ma wpływu na to co się dzieje na niezalezna, że to jakby obok się dzieje Gazety Polskiej itp.

No i jestem własnie także za wyartykułowaniem argumentów za i przeciw. To jest właśnie konstruktywna krytyka, która moze prowadzić do lepszego jutra.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578333

od patriotów (i  "patriotów"). Od strony komunistycznej wszystkie rezerwy zostały rzucone w ostatnich wyborach i nic więcej się nie uzyska. Rozczarowany niepodległościowy elektorat nie poszedł na wybory ("nie ma na kogo głosować"), stąd klęska PiS w miastach. Jeśli nie będzie takiej mobilizacji ( na co się nie zanosi) komuna wróci i wszystko odkręci. 500+ nie przestał działać (rodzi się mniej jak w zeszłym roku, ale więcej niż przed "implementacją") - swoją drogą lepiej żeby te pieniądze zostawały w kraju i szły "do dziadów" niż były transferowane do rajów podatkowych przez aferzystów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1578376

Najwyraźniej, prości ludzie - wbrew enuncjacjom - to nie motłoch ! Gdyby rodzili dzieci rok po roku - dopiero byłoby wyzywanie od "marginesów". Naturalna przerwa jaką robią ludzie rozumni nakłada się na niepokój o wybory i to co potem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

#1578405

Skoro jest jak autor pisze to red Sakiewicz ma ode mnie plusa. W notce "ruskie agentki to fajne dziewczyny" oraz w wielu komentarzach pisałem że PIS niema sposobu na ruskie onuce ze sputnika. Wygląda na to że Sakiewicz taki dość radykalny sposób wdrożył za co należy mu się pochwała.

Ostatnio czytałem mase bzdur na temat chińskiego agenta:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-szpiegowska-prof-goralcz...

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-co-szpiegowac-w-kraju-w-kto...

https://nczas.com/2019/01/12/robert-lewandowski-to-ambasador-huawei-a-ku...

https://niezalezna.pl/254009-to-nie-koniec-sprawy-szpiegostwa-na-szkode-...

https://niezalezna.pl/254028-nowa-definicja-szpiegostwa-to-posiedzenie-k...

https://wpolityce.pl/polityka/429168-kim-jest-zatrzymany-przez-abw-piotr-d

https://www.salon24.pl/u/jozefbrynkus/925142,aresztowanie-dyrektora-huaw...

http://niepoprawni.pl/blog/elig/triumf-abw-ale-co-z-poprzednim-chinskim-...

https://fakty.interia.pl/polska/news-chinski-dziennik-polska-musi-zaplac...

 

i nigdzie ani słowa o przyczynach aresztowania, czyste lanie wody.

jeden raptem przedstawiciel defence24.pl w radio wnet krążył wokół problemu, w sedno jednak nie trafił, może mu kazano, tak samo jak ruskim onucom srać na Polskę czy wypalonym żurnalistom wypisywać banialuki.

JA wyrychlać się nie będę, szukajcie a znajdziecie. Dokładnie ten sam problem jest na blogach Sakiewicza.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1578390