Knock Down - (Nokdaun) - Erdogana

Obrazek użytkownika Husky
Świat

Rządząca Partia AK Turcji straciła kontrolę nad Stambułem w powtórzonych wyborach burmistrza miasta, przynosząc bolesny cios prezydentowi Erdoganowi.

Prezydent Erdogan - najpotężniejszy przywódca Turcji widziany w dzisiejszych czasach - właśnie otrzymał największy cios w swojej karierze.

Ten wynik pokazuje, że dokonał on niesłychanego błędnego obliczenia, wzywając do ponownego wyboru.

Prawdopodobnie przyspieszy podziały w jego rządzącej AKP i wzmocni rozmowę o erze po Erdoganie. Podkreśli, że ma władzę w dającej się przewidzieć przyszłości - wybory nie są zaplanowane do 2023 r. - ale wielu spodziewa się ich wcześniej. Rezultat w Stambule wydaje się być prekursorem.

Jak więc wygrała opozycja? Ekrem Imamoglu dał ludziom głęboko pozytywne przesłanie, którego pragnęli i odrzucili rozmazane uśmiechy. Był bardzo skuteczny i pokazał, że CHP w końcu wypracowało sposób przeciwdziałania prezydentowi.

Czekał 25 lat, aby kontrolować to miasto i długo czuł się niezdolny do sukcesu. Rozkoszuje się tą chwilą - w końcu może to być przełomowy.

Dlaczego poprzednie wyniki zostały unieważnione?

Partia rządząca utrzymywała, że ​​głosy zostały skradzione, a wielu członków komisji wyborczej nie uzyskało oficjalnego zatwierdzenia, co skłoniło radę wyborczą do żądania ponownego głosowania.

Krytycy twierdzą, że za decyzją stał nacisk prezydenta Erdogana.

Licząc prawie wszystkie głosy, główny kandydat partii opozycyjnej Ekrem Imamoglu miał przewagę aż 775 000 głosów, co stanowi ogromny wzrost o 13% w porównaniu do poprzednich anulowanych wyborach.

Ten wynik kończy 25 lat rządów AKP w Stambule. Kandydat AKP, były premier Binali Yildirim, zgodził się z wynikiem swojego rywala.

Na Twitterze prezes Recep Tayyip Erdogan napisał: „Gratuluję Ekrem Imamoglu, który wygrał wybory na podstawie wstępnych wyników”.

Erdogan powiedział wcześniej, że „ktokolwiek wygra Stambuł, wygrywa Turcję”.

Erdogan rządzi krajem od 2003 r. wcześniej jako premier, teraz jako prezydent, de facto stając się najpotężniejszym przywódcą od czasów Mustafy Kemala Atatürka, założyciela nowoczesnej republiki tureckiej.

 

 

W swoim przemówieniu o zwycięstwie, Imamoglu z Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) powiedział, że wynik był „nowym początkiem” zarówno dla miasta, jak i dla kraju. 

Dodał, że jest gotów współpracować z panem Erdoganem, mówiąc: „Panie przewodniczący, jestem gotów pracować z tobą w harmonii”.

Po podliczeniu 99% głosów,Imamoglu miał 54% głosów, a Yildirim 45%.

Radość na ulicach

Tysiące zwolenników Imamoglu zebrało się pod jego sztabem wyborczym. Ostrożny optymizm panujący na wczesnych etapach liczenia głosów ustąpił miejsca nastrojowi totalnej radości.

Pełna nadziei młodzież świętowała i dumnie machała tureckimi flagami. Inni trzymali transparenty ze zdjęciami Atatürka na nich. Niektórzy nosili nawet maski pana Imamoglu.

Wielu z tych młodych ludzi znało tylko AKP i prezydenta Erdogana w rządzie.

Dla nich jest to okazja do forsowania zmian w całym kraju.

„Wielu młodych ludzi desperacko chcę opuścić Turcję”, powiedziała  Ayca Yilmaz, 22-letnia studentką uniwersytetu. „Ale teraz możemy rozważyć pozostanie tutaj"

 

 

na podstawie:

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-48739256

 Erdogan's party suffers blow after Istanbul re-run poll defeat

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Widzę piesku że na leonie24 onuce chcą cię żywcem zeżreć
Spiryto ten spad z Niepoprawnych non stop orgazmu dostaje.Jak tak mogłeś coś takiego napisać
Ale jednak poniewierasz to stado baranów równo
I tak trzymaj

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1595518

A jeszcze jedno, bo  teraz to przyuważyłem.
Miałeś mieć natychmiastowego bana od dziennikarskiego neonowego dzbana, a tu nie dość że właśnie teraz twój wpis na topie to i Opara listy chwalebne ci wysyła.
Jak ty to robisz.
Farala pewnie krew jasna zalewa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1595521

Tłumacząc tekst Mark Lowena z BBC zasugerowałem się jego pierwszym zdaniem które brzmiało tak :

//Turkey's ruling AK Party has lost control of above the capital of the country Istanbul after a re-run of the city's mayoral election, delivering a stinging blow to President Erdogan.//

Sam nie zwróciłem wtedy uwagii że napisał o Istambule jako stolicy Turcji. Nie zorientowałem się do chwili gdy zwrócono mi uwagę na Neon.
To pierwsze zdanie tekstu wisiało na stronie BBC jeszcze przez ok.2 godziny po czym zorientowano się i tekst został przeredagowany na :

//Turkey's ruling AK Party has lost control of Istanbul after a re-run of the city's mayoral election, delivering a stinging blow to President Erdogan.//

Mam obie wersję skopiowane.

Stąd też ta potworna moją wina i wstrząsająca reakcja znanego tłumacza z j.angielskiego który jak sam o sobie piszę 
pracuję w potężnym międzynarodowym konsorcjum jak .....mgr.błazen majacy  dyplom z Bazaru Różyckiego

Nie przejmuj się jego uwagami tego czuba, bo teraz podaję mu to wyjaśnienie na ......tależyku

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1595553