Obywatel Cezary Paweł Kasprzak

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Inwokację pomijam. Byłaby taka sama jak w tekście jaki popełniłem przed kilkoma dniami o obywatelu Wojciechu Kinasiewiczu. Link dla chętnych tu: http://niepoprawni.pl/blog/honic/obywatel-wojciech-kinasiewicz 
    Cezary Paweł Kasprzak, syn Wacława, urodzony 26.03.1961r. we Wrocławiu, publicznie występuje jako Paweł Kasprzak. Kiedy Czarek Pawełek miał 7 lat, jego ojciec był świeżo upieczonym docentem na Politechnice Wrocławskiej. Po wydarzeniach marca 1968 został członkiem Komisji Dyscyplinarnej powołanej w porozumieniu z Ministerstwem Oświaty i Szkolnictwa Wyższego która na podstawie materiałów fotograficznych dostarczonych przez SB i zeznań składanych podczas przesłuchań przez uczestników manifestacji wydawała werdykty dotyczące studentów uczestniczących w protestach. Lojalny wobec komunistycznej władzy, dotarł do najwyższych stanowisk w uczelnianej administracji: w latach 1963-1969 był prorektorem ds. nauki, 1969-1981 zastępcą rektora, a stanowisko rektora przypadło mu w udziale akurat podczas stanu wojennego, w latach 1982 - 1984. To wydarzenie pozwala obywatelowi Cezaremu Pawłowi Kasprzakowi zajmować poczesne miejsce wśród takich resortowych dzieci jak Jacek Żakowski czy sam Adam Michnik.
    Cezary Paweł Kasprzak za czasów studenckich (studiował fizykę na Politechnice Wrocławskiej oraz historię na Uniwersytecie Wrocławskim) należał do NZS, Pomarańczowej Alternatywy i ruchu Wolność i Pokój, jakkolwiek w spisach uczestników i wśród sygnatariuszy dokumentów ruchu Wolność i Pokój jego nazwiska nie napotkałem. Może po prostu nie upamiętnił się niczym szczególnym, albo za bardzo się nie wychylał. Niemniej w roku 2015 przedstawiono rodzaj wspomnienia dotyczącego Pomarańczowej Alternatywy z udziałem Waldemara „Majora” Fydrycha, Pawła Kasprzaka, Pawła Kocięby-Żabskiego, Krzysztofa Albina, Wiesława Cupały i Józefa Piniora.

    „W kwietniu 1988r. koło politologów wrocławskich studentów zwróciło się do mnie [chodzi o dr Leszka Skonkę] o przeprowadzenie prelekcji na temat powstania na Dolnym Śląsku NSZZ „Solidarność”, zwłaszcza mojego udziału w tym procesie oraz przyczyn usuwania z kierownictwa tego ruchu wielu czołowych działaczy opozycji demokratycznej, w tym także założycieli Wolnych Związków Zawodowych, przed sierpniowymi strajkami we Wrocławiu.(…) Otóż w klubie pojawiło się kilku ludzi, którzy przedstawili się organizatorom spotkania jako wysłannicy Frasyniuka. Jeden z nich – Paweł Kocięba domagał się w imieniu Frasyniuka zaniechania prelekcji. Mówił, że Frasyniuk bardzo się zdenerwował i rozgniewał, gdy się dowiedział o prelekcji dra Skonki na temat „Solidarności” i polecił nie dopuścić do niej. Argumentował, że kierownictwo Regionu oceniło i osądziło dra Skonkę w październiku 1980 roku negatywnie i dlatego nie ma on prawa bez zgody Frasyniuka występować publicznie z tematami dotyczącymi NSZZ „Solidarność” (…) grupa ta, a szczególnie dwaj bliscy współpracownicy Frasyniuka: Paweł Kocięba i Paweł Kasprzak nadal ordynarnie zakłócali przebieg spotkania.” 
    Bliskie kontakty z Frasyniukiem zaowocowały później kontaktami biznesowymi o czym niżej. 
według komentatora KONRAD | 9.12.2016 [21:01] ze strony  http://niezalezna.pl/90476-szykuja-prowokacje-na-10-grudnia-kasprzak-zaj..."(...)Paweł Kasprzak działał w latach 1979-88 w Studenckim Komitecie Solidarności,NZS. Następnie działał w grupie Władysława Frasyniuka tzw.Regionalnej Komisji Wykonawczej,która z namaszczenia Lecha Wałęsy przejmowała w sposób niedemokratyczny struktury NSZZ "Solidarność"wykluczając działaczy i członków działających w strukturach Regionalnego Komitetu Strajkowego,który kierował podziemną działalnością Związku od 13.12.1981 i był przeciwny Okrągłemu Stołowi i wyborom kontraktowym. Już wtedy był znany z tego,że w grupie kilku - kilkunastu osób przychodził na spotkania struktur związanych z RKS i usiłował je zakłócić i rozbić wywołując burdy i obrzucając szyderstwami oraz drwinami uczestników tych spotkań. (...) W latach 90. wyjechał do Warszawy gdzie zajął się wspomnianą działalnością w dziedzinie produkcji i realizacji filmowych i TV.
    Późniejsze lata po roku 1988 nie przynoszą znaczniejszych informacji o Kasprzaku. Zajmował się problemami oświaty i edukacji młodzieży. Nie komentuję tej działalności pod względem merytorycznym. Robi to zresztą do dziś, a przynajmniej do 2013 roku. 23 maja 2002 zarejestrowano stowarzyszenie o nazwie Stowarzyszenie Wrocławski Sport. W skład Rady Nadzorczej wchodzą Władysław Frasyniuk pesel 54112501896   oraz Schetyna Grzegorz Juliusz pesel 63021802257. W dniu 31 sierpnia 2001 zarejestrowano firmę Klub Sportowy "Gwardia" We Wrocławiu w której od tej pory Władysław Frasyniuk pełni rolę członka Zarządu. Takich przedsięwzięć było kilka. 3 lutego 2010 opublikowany został w "Newsweeku" wywiad z Grzegorzem Schetyną dytyczący tamtych czasów (i jednocześnie afery hazardowej), link: http://www.newsweek.pl/polska/schetyna--z-sobiesiakiem-ratowalismy-klub-...
Są to jednak sprawy nieistotne dla przedstawianego problemu.
  Istotne jest, że w dniu 26 sierpnia 2011 roku zarejestrowano OFF Oświatową Fundację Filmową. Siedziba znajduje się pod adresem Dmowskiego 7B / 10, 80-243 Gdańsk. REGON: 221502029, NIP: 9571059830; Numer KRS: 0000394621. W dniu rejestracji prezesem zarządu został Andrzej Baworowski (ur. 1960), a członkami zarządu - Władysław Frasyniuk (ur. 1954), Cezary Paweł Kasprzak (ur. 1961) oraz Sławomir Piotr Zawadzki (ur. 1985). Próbowałem znaleźć w internecie ogólnodostępne rezultaty działania fundacji ewentualnie produkcji filmowej. Zero rezultatów. Może źle szukałem. Zapewne fundacja, jako organizacja pożytku publicznego, załapuje się na odpisy 1% sumy podatku od sympatyków. Zwróćmy tylko uwagę: nie jest to firma lecz fundacja. 
W dniu 15 lipca 2015, czyli niedługo po wyborach prezydenckich gdy już było mniej więcej wiadomo co się stanie za kilka miesięcy, odwołano prezesa Andrzeja Baworowskiego z funkcji prezesa oraz Władysława Frasyniuka i Sławomira Piotra Zawadzkiego z funkcji członków zarządu; prezesem został Cezary Paweł Kasprzak a Rada Fundacji składa się obecnie z dwóch osób: prezesa oraz Macieja Stanisława Wilhelma (1968). Maciej Stanisław Wilhelm jest wspólnikiem, prokurentem bądź nadzorcą jeszcze 10 innych instytucji. 
     Nie da się ukryć że w ciągu dorosłego życia pan Cezary Paweł Kasprzak dorobił się żony i czworga dzieci. Nie komentuję jego osobistego stwierdzenia wyrażonego publicznie na stronach internetowych że chętnie porzuca pielesze domowe na rzecz pobytu na świeżym powietrzu wśród protestujących. Widocznie ten typ tak ma.
    Według ich własnych deklaracji "obywatele" zajmują się walką o prawa obywatelskie. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na wypowiedzi samego Kasprzaka, najwyraźniej istnieje dla niego główny wróg odpowiedzialny za wszelkie zło i ograniczanie jego obywatelskich praw. Tym osobistym wrogiem jest Jarosław Kaczyński oraz partia "Prawo i Sprawiedliwość", a miarą ograniczania jego praw - miesięcznice smoleńskie z którymi próbuje toczyć bezpardonową walkę. Najwyrażniej próbuje w ten sposób personifikować zło z którym walczy. I tu dochodzimy do problemu w wyjaśnieniu którego może być pomocna medycyna. Nie zamierzam nikogo obrażać, dlatego opiszę tylko krótko moją osobistą konkluzję nasuwającą się w wyniku oglądu rzeczywistości. Moim zdaniem objawy jakie dostrzegam są charakterystyczne dla prześladowczych urojeń paranoicznych rozwijających się w ramach tak zwanej "paranoi prawdziwej". Objawy te przypominają zespół Otella w przypadku alkoholizmu. Ale nie jestem lekarzem i być może mylę się; może ktoś inny byłby w stanie zweryfikować moje wnioski w oparciu o ogólnodostępne materiały?
    Jakikolwiek ma cel przedsięwzięcie pod tytułem "Obywatele RP", Cezary Paweł Kasprzak tego raczej nie wynalazł. Brak mu do takiego działania błyskotliwości umysłu, co wnioskuję po dość licznych jego wypowiedziach. Najczęściej powtarza te same, nieskomplikowane, często logicznie sprzeczne sentencje. A to jednak za mało. Jako zagrożenie postrzegam natomiast nasilające się ostatnio próby uzyskania jak największego wsparcia dla prowadzonego przez niego ruchu, w podobny sposób jak to kiedyś usiłował robić niewymowny. Być może wiąże się to z upadkiem "KOD-u". 
    Nasuwa mi się następująca konkluzja: Cezary Paweł Kasprzak, podobnie jak Mateusz Kijowski nie są ludźmi w pełni świadomymi roli jaką zdarzyło im się pełnić. Do zaplanowania i przeprowadzenia skomlikowanej i ryzykownej prowokacji w której biorą udział, potrzebny jest intelekt moralnie negatywny, ale skuteczny; aby ją wymyśleć, sprawnie prowadzić i rozwijać. Jest rzeczą łatwą do wykrycia że inicjatorem powstania KOD-u nie był Mateusz Kijowski lecz Krzysztof Łoziński, ewentualnie inne jeszcze powiązane z nimi osoby, w tym publikujące na portalu "Studio Opinii". Wnioskuję więc, że także nie Cezary Paweł Kasprzak, choćby z pozostałymi trzema (czy czterema) kolegami, jest inicjatorem "Obywateli RP" lecz ktoś inny, być może znacznie mniej znany publicznie. W przeciwieństwie do Jerzego Urbana, co do którego osobistego autorstwa sławnych konferencji prasowych z czasów stanu wojennego nie mam wątpliwości. Urban ich jednak znacznie przewyższał choćby intelektualnie. Podobnie jak niewymownego (chyba pamietamy, kto to niewymowny, syn szmalcownika?). Agentura schodzi widać na psy... I dobrze. Wolna Polska blisko.

Niech żyje Polska

Linki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Kasprzak
http://konstytucjarp.org/manifestujacy-donosza-na-siebie/
https://lustronauki.wordpress.com/tag/politechnika-wroclawska/
http://www.immt.pwr.wroc.pl/content/view/155/124/
http://bratbrata.salon24.pl/770271,obywatel-kasprzak-anty-smolenski-gadz...
https://wroclaw.tvp.pl/19608825/pomarancz-alternatywy-w-najweselszym-baraku
http://niezlomni.com/prowokator-miesiecznicy-smolenskiej-pawel-kasprzak-...
https://wzzw.wordpress.com/2011/04/05/dlaczego-frasyniuk-boi-sie-lustracji/
http://serwis21.blogspot.com/2016/12/pawe-kasprzak-probowa-zakocic-prele...
http://www.krs-online.com.pl/msig-4771-179710.html
https://osswiata.pl/
https://osswiata.pl/kasprzak/2012/10/23/list-do-kongresu-obywatelskiego/
https://edustore.eu/download/Jakich-pilnych-zmian-potrzebuje-polska-szko...
http://krs.infoveriti.pl/Off,Oswiatowa,Fundacja,Filmowa,Gdansk,Zarzad,KR...
http://www.krs-online.com.pl/msig-4771-179710.html
https://mojepanstwo.pl/off-oswiatowa-fundacja-filmowa 
http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Off,Oswiatowa,Fundacja,Filmowa,Gdansk...
http://krs.infoveriti.pl/Off,Oswiatowa,Fundacja,Filmowa,Gdansk,KRS,00003...
https://edustore.eu/download/Jakich-pilnych-zmian-potrzebuje-polska-szko...
http://www.newsweek.pl/polska/schetyna--z-sobiesiakiem-ratowalismy-klub-...
http://www.monitorfirm.pl/nip-stowarzyszenie-wroclawski-sport
http://www.kto-kogo.pl/Andrzej_Baworowski

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:15)

Komentarze

Kolejne świetne opracowanie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

#1540259

Nie dziwota, że wielki smród bije od niego na odległość.  

Pozwoliłam sobie wrzucić tekst na facebooka Niepoprawnych. Pro publico bono.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1540458

ad maiorem Dei gloriam.

Pozdrawiam

Honic

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1540576