O szambie - konkretniej

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

"Komitet Obrony Demokracji" - jak to wzniośle brzmi...
Ponieważ większość społeczności przejechała się na tym tworze skutecznie, nie będę powtarzał czyichś dokonań.
Spróbuję tylko odpowiedzieć na pytanie o twórców tej instytucji. Na szczęście sprawą zajęli się amatorzy, nie "fachowcy". Tymi którzy jako pierwsi (według mojego rozeznania) zajęli się "KOD"-ami, nazwanymi tak przez analogię do KOR-u są:

Mateusz Kijowski ("założyciel grupy"; cytat: "Demokracja jest mocno zagrożona, niektórzy mówią, że doszło do zamachu stanu i zbliża się totalitaryzm. Dlatego chcemy bronić demokracji");

Krzysztof Łoziński ("Kaczyński dąży do wywołania rozruchów i do przeprowadzenia puczu", znany też z jednoznacznie negatywnych wypowiedzi dotyczących niezależnego badania przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz partii "Prawo i Sprawiedliwość".Oprócz tego jest mistrzem wschodnich sztuk walki i alpinistą.

Jacek Parol: "Ja w momencie pańskiego wyboru na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej kredyt szacunku Panu dałem. Mimo obrzydliwej kłamliwej kampanii prowadzonej przez pańską partię żartobliwie nazywaną prawo i sprawiedliwość, mimo morza nienawiści i prawdziwego gebelsowskiego przemysłu pogardy rozpętanego przeciwko dobremu, uczciwemu człowiekowi, jakim jest Bronisław Komorowski, dałem Panu – mały –  kredyt szacunku i wiary w człowieka."("list do prezydenta")

Bogdan Miś (ten od komputerów; cytat: "...kampania stronników znanego wszystkim Wstrętnego Starego Kurdupla była zorganizowana bardzo dobrze. Mechanizm obrzydzania urzędującego prezydenta działał bez zgrzytów, niezawodnie...).

Może kogoś bardziej szarego jako eminencję, mogłem pominąć. Jakby co, przepraszam.

Ludzie mało znani lub sądzący że niewiele znaczą, podpierać się muszą autorytetami. Oto "autorytety" wymienionych wyżej rewolucjonistów Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez Bogdana Misia do Grupy Autorytetów zalicza się: Andrzeja Zolla, Monikę Płatek, Włodzimierza cimoszewicza, Władysława Frasyniuka, Roberta Biedronia, Ewę Łętowską, Stefana Bratkowskiego, Magdalenę Srodę, Marka Borowskiego, Stanisława Tyma, Jerzego Stępnia, Adama Michnika, Henrykę Krzywonos-Strycharską, Waldemara Kuczyńskiego, Wiktora Osiatyńskiego, Tomasza Lisa, Lecha Wałęsę, Leszka Balcerowicza, Jana Hartmana i Andrzeja Celińskiego. Zauważam, że zgodnie z kolejnością "autorytetów" Włodzimierz Cimoszewicz i Robert Biedroń znaczą nieco więcej niż np. Tomasz Lis czy Lech Wałęsa. Link i "punktacja" tu: http://studioopinii.pl/idzie-piorunem/
Mówiąc w wielkim skrócie, Monika Płatek jest od 15 lat specjalistką w Gender Studies, krytyczną też wobec roli Kościoła w społeczeństwie. Włodzimierz Cimoszewicz: "W 2007 r. wróciłem, bo miałem tak serdecznie dosyć rządów PiS, że postanowiłem im trochę przeszkodzić ". Andrzej Zoll: "To nie są już Węgry, to jest znacznie gorzej ". I tak dalej. Większości z tego towarzystwa nie trzeba przedstawiać. Jeszcze jedno małe wyjaśnienie: Stefan Bratkowski jest naczelnym redaktorem portalu "Studio Opinii", skąd pochodzi większość cytatów i informacji.
Według teksu w: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1641409,1,powstal-komitet-obrony-demokracji--to-reakcja-na-pierwszy-tydzien-rzadow-pis.read: "Do tej chwili do grupy przyłączyli się m.in. Grażyna Staniszewska, Monika Płatek, Jarosław J. Szczepański, Hanna Samson, Jacek Kubiak, Jan Hartman, Jerzy Wójcik, Aleksandra Klich, Piotr Bratkowski, Tomasz Kasprowicz, Agnieszka Grzybek, Andrzej Potocki, Jarosław Lipszyc, Anne Applebaum, Renata Kim, Bianka Mikołajewska, Cezary Łazarewicz, Piotr Pytlakowski, Alek Tarkowski, Leszek Jażdżewski, Edwin Bendyk, Grzegorz Rzeczkowski i Ziemowit Szczerek."
Zwraca uwagę między innymi nazwisko żony byłego ministra. Słyszałem że podobno niektórzy znaleźli się tu "wbrew swojej woli" ale nie obchodzi mnie to. Niech sami dbają o swój honor, jeśli go mają. Gdyby ktoś wpisał mnie na taką listę wbrew mojej woli, nie darowałbym. Niech na tej zasadzie były minister broni honoru swojej żony, jeśli zechce.

Jak to dobrze, że ktoś zebrał to towarzystwo w kupie. Nie trzeba szukać pojedynczych ekscesów. Nie trzeba ich także oddzielnie przedstawiać.

Linki:
https://pl.wikiquote.org/wiki/Krzysztof_%C5%81ozi%C5%84ski
http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-trzeba-zalozyc-kod/
http://studioopinii.pl/jacek-parol-rewolucja/
http://www.liiil.pl/1447511270,Jacek-Parol-List-do%A0prezydenta.htm
https://www.facebook.com/groups/KomitetObronyDemokracji/
http://natemat.pl/89627,prof-monika-platek-ostro-o-dziennikarzach-politykach-i-kosciele-oraz-o-swojej-obecnosci-w-mediach-nikt-mi-za-to-nie-placi
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/cimoszewicz-wrocil-do-polityki-na-zlosc-kaczynskiemu_640553.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prof-andrzej-zoll-skomentowal-ulaskawienie-mariusza-kaminskiego,595365.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/506693,prof-andrzej-zoll-uchwala-sejmu-w-sprawie-trybunalu-konstytucyjnego-nie-ma-mocy-prawnej.html
http://polska.newsweek.pl/komitet-obrony-demokracji-ruch-spoleczny,artykuly,374509,1.html
http://www.liiil.pl/1447511270,Jacek-Parol-List-do%A0prezydenta.htm

P.S. Obrazek tez jest ściągtnięty ze strony "Studio Opinii".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Proponuję tym, którzy skrzyjnęli sie na KOD aby zmienili nazwę na KOK - Komitet Obrony Koryta. Przynajmniej każdy będzie wiedział, o co w tej inicjatywie chodzi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1500404

Powinno być: skrzyknęli.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1500405