Nie tylko CNN, także Al Jazeera

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Al Jazeera, to (chyba można to tak sformułować) agencja informacyjna obejmująca zarówno portal internetowy jak telewizję. Ma spory zasięg na świecie i wielu odbiorców, przede wszystkim w świecie arabskim. Ma duże ambicje publicystyczne, uważa się za niezależną choć jest w części finansowana przez emira Kataru.
Czasami informuje o Polsce.
Ostatnio ukazały się materiały dotyczące "polowania na czarownice". W Polsce. Adresy materiałów tu: http://www.aljazeera.com/indepth/features/2015/12/witch-hunt-poland-barely-visible-refugees-151201111826928.html i tu: http://www.aljazeera.com/profile/natalia-ojewska.html
Przytaczany jest incydent pobicia George'a Mamlouka, imigranta z Syrii który przed kilku laty osiedlił się w Polsce. Sama w sobie sprawa jest pożałowania godna jako czyn chuligański, jakie zresztą w Polsce zdarzają się zapewne codziennie. Okazuje się jednak że zebrawszy ten fakt oraz kilka (w skali kilku lat) incydentów, w których nikt nie został poszkodowany do kupy, można skutecznie oskarżać zarówno obecny rząd jak i Polaków jako całość. Nie każdą ofiarę pobicia odwiedzają prezydenci miast wojewódzkich.
Pani Natalia Ojewska, autorka, nazywa się szumnie "freelance journalist". Niby każdemu wolno. Każdy uczciwy człowiek jest a nawet powinien być co najmniej po części "freelance"; reszta pozostaje bowiem w bliższej czy dalszej analogii do najstarszego zawodu świata. W tej profesji bardzo ważna jest jednakże zwykła dziennikarska uczciwość wobec czytelników, zwłaszcza, gdy pisze się dla ludzi którzy o Polsce mają pojęcie w najlepszym wypadku mgliste, lub nie mają go w ogóle.
Co zdaniem pani Ojewskiej dzieje się w Polsce? Ksenofobia i agresja, zasilane polityczną retoryką. Naoczni świadkowie udający że nic nie widzą i inni nawołujący "zabić go". Tysiące ludzi uczestniczących w skrajnie prawicowych, nacjonalistycznych marszach przeciwko imigrantom. Do ulubionego lewackiego słowa "homofobia" dołącza nowo wynalezione słowo "islamofobia".
Dla autorki cytowanego artykułu wyważone słowa Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego dotyczące ilości uchodźców jakich Polska jest w stanie przyjąć to zbyt mało jak na deklarację o przyjęciu zobowiązań podjętych przez poprzedni rząd.
Cytowany jest też Robert Biedroń, prezydent "małego miasta" Słupska; wedłu niego agresja wobec uchodźców związana jest ze wzrastającym lękiem przed nimi. To Robert Biedroń użył (cytat poniżej) sformułowania "polowanie na czarownice" w sytuacji gdy uchodźców w Polsce "prawie" nie ma: "Taking into account that we have no refugees in visible numbers, it is highly alarming that even people who are not always refugees are becoming victims of persecution. We organised a witch-hunt. We are targeting witches who don't exist, and this is terrifying". Według Biedronia to politycy ponoszą odpowiedzialność za wzrost nastrojów "ksenofobicznych".
Stojąc na stanowisku że preferencje seksualne pana prezydenta Biedronia, dzięki którym głównie zrobił karierę w polityce i administracji państwowej są jego prywatną domeną i nic mi do nich, pozwolę sobie zauważyć że gdyby znalazł się wśród muzułmanów ściśle przestrzegających prawa koranicznego, mógłby mieć poważne kłopoty - jak na obrazku. W zasięgu państwa ISIS pojęcie "homofobia" pozostaje bowiem zapewne całkiem nieznane. Od siebie mogę dodać, że nie jestem mieszkańcem Słupska i za wybór jego mieszkańców nie czuję się też odpowiedzialny.
Teksty pani Natalii Ojewskiej, realizującej na polu dziennikarstwa swoje twórcze i ideowe ambicje spowodują, że miliony ludzi na świecie, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, zaczną Polskę postrzegać jako kraj gdzie się poluje na czarownice. A w przypadku gdy ich zbraknie - na muzułmanów. Czy o to jej chodzi?
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:8)

Komentarze

Czasem czegoś o autorze można dowiedzieć się na jego stronie, wymownym jest to, że  perfekcyjny warsztat zależy od reki która karmi... otrzymywałam elitarne stypendium naukowe od niemieckiej fundacji Hanns-Seidel-Stiftung przyznawane studentom z najlepszymi wynikami w nauce.

Widać musi odpracować to co dostała.

I tyle w temacie obiektywizmu dziennikarskego Natalii Ojej- skiej.

http://pl.nataliaojewska.com/o-mnie/

"Bycie dziennikarzem znaczy dla mnie perfekcję w pracy, wytrwałość w poszukiwaniu informacji i posiadanie pasji, która napędza, aby szukać jeszcze głębiej i nie zawahać się postawić jeszcze jeden krok, aby zdobyć wszystkie materiały i skończyć pracę nad podjętym tematem.

Jestem przekonana, że najważniejszą rolą dziennikarza realizującego tematy społeczne, jest dawanie głosu wszystkim tym, który są z reguły omijani, co też konsekwentnie realizuję w mojej pracy. Bycie otwartym dla każdego rozmówcy, pozwoliło mi przeprowadzić wywiady z różnymi ludźmi i na różne tematy; od bawienia się na festynach po intymne wyznania o byciu zgwałconym przez partnera czy szykanowanym w pracy.

Jestem dziennikarzem freelancerem relacjonującym wydarzenia polityczne, ekonomiczne, społeczne oraz związane z przestępczością dla międzynarodowych mediów.

Jestem szczególnie zainteresowana i doświadczona w realizacji tematów dotyczących państw rozwijających swoją stabilność po konfliktach wojennych, katastrofach naturalnych oraz krajami Trzeciego Świata.

Specjalizuję sią w pisaniu artykułów i reportaży oraz przeprowadzaniu wywiadów zarówno dla gazet, jak i telewizji.

Jako dziennikarz freelancer pracowałam dla takich mediów jak:

Al Jazeera EnglishThe Economist, Wysokie ObcasyFocus TVFocus OnlineThink Africa PressThe Sleuth JournalGhanaWebYMCA Africa AllianceHear Africa FoundationM 94.5Janus TVProSiebenMDR oraz Hanns-Seidel Foundation.

W 2010r. ukończyłam studia Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Będąc studentką otrzymywałam elitarne stypendium naukowe od niemieckiej fundacji Hanns-Seidel-Stiftung przyznawane studentom z najlepszymi wynikami w nauce. W 2013 roku skończyłam studia podyplomowe Kryminalistyki na Uniwersytecie Wrocławskim."

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1501282

http://wpolityce.pl/polityka/274452-waszczykowski-o-atakach-zagranicznych-mediow-sa-insynuowane-przez-polskich-politykow-przez-media-ich-wspierajace

Klasycy propagandy mówili co trzeba robić, wystarczy powtarzać kłamstwa – mówił szef MSZ Witold Waszczykowski, komentując materiał stacji CNN w sprawie sytuacji w Polsce na antenie TV Republika.

W większości przypadków są insynuowane przez polskich polityków, przez media ich wspierające.

Minister odniósł się też do informacji o powiązaniach Fareeda Zakarii, autora kłamliwego materiału o powyborczej rzeczywistości w Polsce z Radosławem Sikorskim i jego żoną Anne Applebaum.

Ten sam polityk publikował w 2007, działając aby nie podpisano porozumiem o tarczy antyrakietowej.

 

http://niezalezna.pl/73697-polski-msz-odpowiada-na-paszkwil-cnn

Polski MSZ odpowiada na paszkwil CNN

Resort dyplomacji odpowiada na materiały CNN, których autorzy ostro krytykowali polski rząd i sytuację w kraju. Rzecznik MSZ podkreśla, że materiały prezentują nieprawdziwy i jednostronny obraz sytuacji w Polsce.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia MSZ:

Ze zdziwieniem i zaskoczeniem przyjęliśmy tezy jakie zaprezentowane zostały w ostatnim programie „GPS” na antenie stacji CNN oraz w artykule autorstwa J. Diehla na łamach Washington Post.
Prezentują one nieprawdziwy oraz jednostronny przekaz na temat sytuacji w Polsce, niemający pokrycia w faktach.
Mamy nadzieję, że w przyszłości obie redakcje będą starały się prezentować odbiorcom materiały nieodbiegające tak daleko od rzeczywistości, a także różnorodne stanowiska i bardziej zrównoważone opinie. Tego wymaga przecież rzetelne i obiektywne dziennikarstwo.
MSZ będzie domagać się od obu redakcji możliwości przedstawienia w nich polskiego stanowiska wobec stawianych zarzutów.
 
Artur Dmochowski
 Rzecznik Prasowy MSZ

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1501284

o jakąś ciepłą posadkę u "niemieckich braci", gdzie będzie mogła za jeszcze wieksze pieniądze opluwać własny kraj ojczysty.

A może jej ojczyzna leży gdzieś daleko stąd i dlatego tak łatwo przychodzi owej dziennikarzynie "wylewać pomyje" na Polskę i Polaków.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1501359