Okupacja Polski

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
Niektórzy ludzie utożsamiają się z państwem. Uważają się za patriotów, bo kochają państwo, które nimi rządzi. A tymczasem Polska to kraj, to region, to obszar geograficzny, to cywilizacja, to ludzie rozproszeni po całym świecie. My, Polacy, utożsamiamy się z naszym krajem - językiem, historią, kulturą. Byliśmy w naszym kraju i za sowieckiej okupacji, i nawet za nazistowskiej - i jesteśmy za obecnej. Jesteśmy tu nie dzięki tym państwom, ale wbrew nim.

          Naszym krajem rządziło wiele państw, a zatem aparatów przemocy monopolizujących użycie siły na naszym terenie. A tymczasem naszą tradycją jest brak takich aparatów. Od kiedy Polskę okupują państwa, nasza cywilizacja upada.
 
          Peerelowskie dziady, dumne z sowieckiej okupacji, dobrze się czuły, gdy rządziło odpowiadające im państwo cywilizacji turańskiej. To było ich pełnoprawne państwo. A dziś jest ułomne, bardziej bizantyjskie - też zaborcze, ale mniej. Mniej socjalistyczne, mniej zamordystyczne, mniej etatystyczne, ale wciąż okupacyjne. Oni te państwa lubią - jedne mniej, inne bardziej. A my, Polacy, tymi państwami pogardzamy.
 
          Różnice między różnymi okupacjami są ogromne! Naziści niszczyli nas materialnie, ale morale zachowaliśmy - sowieci zniszczyli nas i materialnie, i mentalnie. Obecna okupacja jest dużo łagodniejsza - niemniej to nadal hodowanie nas jak bydło. Choć różnice w metodach hodowli, zniewalania, w zamordyzmie, są znaczące, to my, Polacy, wszystkimi tymi metodami pogardzamy. Peerelowskie dziady służące sowietom jedne metody chwalą, inne ganią. To ogromna różnica między nami. Różnice między ich zamordyzmami są dla nas mało znaczące.
 
          Polska, mój kraj, była i jest okupowania od ponad dwustu lat. Okupują nas państwa, które nas zniewalają i hodują jak bydło. Robili tak Prusacy, Austriacy i Rosjanie w czasie zaborów, robili to Niemcy w czasie Drugiej Wojny Światowej, sowieci za PRL-u, a dziś okupuje nas Unia Europejska i Trzecia RP. To wszystko są państwa zaborcze, okupacyjne, obce nam cywilizacyjnie. One odbierają nam naszą własność i zniewalają nas tysiącami bzdurnych przepisów. Jakościowo niczym się nie różnią. Różnice są tylko ilościowe - szykan jest mniej lub więcej, majątek jest konfiskowany w większej lub mniejszej wysokości. 
 
          Sowiecka okupacja, czyli państwo zwane PRL, poczyniła w naszym narodzie najwięcej szkód mentalnych, bo spowodowała, że zaakceptowaliśmy niewolę, pogodziliśmy się z nią, uznaliśmy ją za dobrą. Zdecydowana większość współczesnych Polaków chce socjalizmu, chce być hodowanymi jak bydło, akceptuje to, że musimy mieć dobrego pana, który się nami będzie opiekował i za nas o wszystkim decydował. Zachorowaliśmy na syndrom sztokholmski. Będziemy wolni, gdy się z tego wyzwolimy.
Grzegorz GPS Świderski

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

to dziś najważniejsze zadanie edukacyjne przed każdym, kto ma aspiracje aspirowania do elity Polaków. A najgroźniejsi są przywódcy, co pełnią rolę Szczurołapów, np. Naczelnik, Żyrandol czy Moderator.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1563565

No, no, zwolennik partii Razem ? Tu na Niepoprawnych ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1563705

No tak, wystarczy wymyśleć jakieś magiczne słowo, które pozwala nam na interpretację rzeczywistości. Tu mamy słowo "okupacja". Zwalnia ono nas z obowiązku tworzenia wielowymiarowego, rzeczywistego modelu danej rzeczywistości. "Oni", jacyś tajemniczy kosmici zapewne, nas okupują, ale po co i dlaczego dajemy się okupować, tego nie poznamy. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1563706

Wiadomo dokładnie kim są oni i dlaczego dajemy się okupować. Skąd wniosek, że to tajemnica?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1563732