Mamy Prezydenta RP który upomniał się o polski interes

Obrazek użytkownika gorylisko
Świat

Właśnie na http://niezalezna.pl można przeczytać co powiedział Prezydent RP w sprawie "solidarności jewropejskiej made in germany"
Zapraszam do czytania...  ciekawe jak się rozjazgoczą publikatory rządowo-merkelowskie... podjerzewam, że juz są czynione uzgodnienia jak ostro zdyscyplinować, dowalić, opluć... ocywiście w imię nie podskakiwania... bo się merkel może wku***ć... ale zdaje się, że prezydent widzi iz cały cyrk jewropejski sam się zapętlił, więc trzeba korzystać... ok to była zaliczka kadzenia... zobaczymy co dalej... ale już samo otwarte oświadczenie pokzuje kto tu ma zadatki na jaja... komoruski to najwyżej bu kieliszek komuś podiwanił albo na czyjes krzesło wlazł...albo siedział cichutko, uśmiechał się i przytakiwał przez swojego szoguna

http://niezalezna.pl/70697-prezydent-rp-andrzej-duda-nie-zgadzam-sie-z-kwotowym-podzialem-imigrantow 
 

 

Prezydent RP Andrzej Duda: Nie zgadzam się z kwotowym podziałem imigrantów

 

Jutro Komisja Europejska ma przedstawić plan przyjmowania imigrantów przez kraje UE. Według przecieków prasowych Polska będzie musiała przyjąć prawie 12 tys. osób. Dziś podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezydent Andrzej Duda stwierdził, że nie zgadza się z narzucaniem państwom "kwot". Jednocześnie prezydent powiedział, że pomoc imigrantom jest niezbędna. 

- Jeżeli Europa przyjmie system kwotowy poprzez narzucanie go państwom – z czym się nie zgadzam – to powinno być to realizowane w miarę możliwości, jak państwa są w stanie pomóc, choć mam poczucie, że ta pomoc jest niezbędna - powiedział prezydent Duda cytowany przez 300polityka.pl.

Według planu Komisji Europejskiej, Polska musi przyjąć prawie 12 tys. osób, które w ostatnich miesiącach przybyli do UE – dowiedziała się agencja Reuters. Jednocześnie KE chce zaproponować „kary grzywny” dla krajów członkowskich za rezygnację z przyjęcia narzuconej liczby imigrantów – twierdzi brytyjski dziennik „Financial Times”.

Prezydent Andrzej Duda gości dziś na Forum Ekonomicznym w Krynicy. W swoim wystąpieniu odniósł się również do braku solidarności europejskiej. 

„Nie zgadzam się na dyktat silnych. Na taką Europę, gdzie przewaga gospodarcza czy przewaga ludnościowa będzie powodem, dla którego innym krajom będą w sposób arbitralny narzucone rozwiązania bez uwzględniania specyfiki, a w szczególności interesów narodowych. Bo nie ma wtedy partnerstwa” - powiedział prezydent Duda.

Jak dodał: 

Tym co jest niebezpieczne, to egoizmy państwowe. Co do tej jedności w ostatnim czasie trudno nie mieć wątpliwości gdy zostaje zawarta umowa dotyczące budowy Nordstream2, zupełnie pomijająca polskie interesy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)