Likwidacja lichwy ?? Ustawowa rzecz jasna...

Obrazek użytkownika gorylisko
Gospodarka

Pojawiły się zajawki o likwidacji lichwy w Polsce...oczywiście sporo wyrazów poparcia i radości jak to będzie fajnie bo bandyckie warunki na jakich dotąd działał rynek szaroge człowieka który ledwo wiązał koniec z końcem wołał o pomstę do nieba. Poczytałe tu i ówdzie...przeczytałem dzisiejszt tekst Gospodarza i olśnienie. Tak. Ktoś serio, siły tajemne pozwalają nam robić produkcję a nawet rozwijać się...przekop, mierzeji wiślanej, autotrada Via Karpatia, port w Elblągu...inwestycje... no i wspomniana wyżej ustawowa likwidacja lichwy.

Jeżli ktoś uwierzy, że ustawowo można zlikwidować lichwę to jest głównie ktosiu który także uwierzy, że ustawowo można określi, że wszyscy mają być piękni, młodzi i bogaci. Gucio prawda... te głosy świadczą, że na rynek wejdą wkrótce poważne korporacje finansowe z pełną ofertą kredytów, pożyczek na warunkach zwanymi cywilizowanymi... zaś ustawa o której mowa, ma za zadanie uprzątnąć przedpole dla banksterskich interesów. Piniądze będzie można łatwo i szybko pozyskać bez zbędnych formalności w bankach czy też parabankach. Zaś instytucje które rządziły rynkiem szybkiego pieniądza albo się dostosują albo z tego rynku zostaną po prostu wyrugowane. To wiadomość dobra, idzie nowe rozdanie, takie rzeczy dzieją się latami, choć trzeba uważać i przypomnieć NEP w latach trzydziestych w państwie eksperymentalnym zwanym ZSRR. Teraz to widzę, to był eksperyment. Szkoda tylko, że miliony ludzkich istnień potraktowano jak świnki morskie... wracjąc do naszych baranów... jest szansa na względny spokój i poprawę dobrobytu w Polsce ale otwiera się nową pułapkę. Kredyt, szybki, łatwy i zwiększony dozór... 

Moim zdaniem za niedługi czas pojawi się oferta kredytowa na wiele dóbr dotychczas nie osiągalnych dla szarego człowieka, kredyty hipoteczne. Mieszkania, budownictwo a także rozwój infrastrutury... to bęzie łatwe i dostępne jak nigdy dotąd... oczywiście wszystko zabezpieczone cywilizowanymi warunkami a raczej "cywilizowanymi" po to aby połozyć na tym łapę... jak tylko coś nie halo to róóóżżżnieeee może być.

Tak jak wspomniałem, jeśli ktoś myśli, że ustawą zlikwiduje lichwę..to może ustawowo zwalczać niewłaściwe wschody i zachody słońca czy też pogoń kobiet za modą... robi się ciekawie... Czy nie jest to efekt, że siły tajemne zauważyły iż obecna władza jest lepszym gospodarzem ? Nie mówię tu w kategoriach patriotycznych, mówię to w kategoriach zysku dla sił tajemnych.

Pozostaje pytanie kto będzie dawcą kasy...ja stawiam na USA, które pozwoli pożywić się szkopom no i oczywiście najstarsza pożyczkowa nacja świata... ktoś im wyznaczył miejsce w szeregu zwłaszcza, że kapitał z USA też jest ich...

Kto mądry ten skorzysta... kto nie...ten straci wszystko...

Pożyjemy, zobaczymy...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:4)