Brexit albo brexit oto jest pytanie...

Obrazek użytkownika gorylisko
Świat

Kiedyś pisałem, że cokolwiek się stanie brexit już sie dokonał...UK dostała swoje i cała szopka z tym czy oficjalnie UK zostanie w całej tej ()uuujnii to jest sprawa wtórna. 
Okazuje się, że nie tak do końca. Wbrew wszystkim teoriom spiskowym (ulubionym i nieulubionym, prawdopodobnym i nieprawdopodobnym) okazuje się, że siły tajemne co to podobno wszystko mają pod kontrolą nie są wszechmocne jakby się wydawało wszystkim wtajemniczonym i rozumnym którzy swoja wiedzę czerpią ze zródeł hmmmm...różnych.
Mieszkam w UK już ładnych parę lat, generalnie do samego końca ciężko było wyczuć kto wygra... stawiałem, że zwolennicy ()uuujniii niewielka przewagą no bo parę dni wcześniej...zginęła "męczennica świetej sprawy jedności jewropejskiej" pani Jo Cox. Oczywiście w tym przypadku, zupełnie odmienne jak w wielu przypadkach samobójstw w Polsce, jej śmierć nastąpiła w wyniku działań osoby trzeciej... idąc dalej tym tropem chętnie bym zobaczył osoby czwarte, piąte i szóste które miały swój udział w tym mordzie założycielskim jedności jewropejskiej która prawie zdechła...
Piszę "prawie" bo juz teraz widać oznaki, że UK najwyrazniej chce się wyłgać z całej awantury i stawiam dolce przeciw orzechom, że jest wytypowany sztab ludzi którzy maja całej tej niespodziewance ukręcić łeb w miarę do przyjęcia przez wszystkich wyspiarzy sposób.
Przede wszystkim rzucała się w oczy niespodzinka czy raczej niespodziewanka ;-). Zaskoczeni wynikiem, rezultatem byli wszyscy, rząd jej królewskiej mości, premier, potencjalny kondydat na premiera... władze cyrku zwanego ()uuujnią...dali pokaz takiej głupoty i zadęcia, że zaczynam wierzyć w swoja hipotezę ( o tym dalej, jak nie zapomnę w moim tfu, tfu, tfu... twórczym szaleństwie).  W ciągu tych paru dni nastąpiła odsłona paru spraw... braki w przewidywaniu sytuacji rządzących  UK, głupota i ograniczoność rządców ()uuujnii i bezradność władców świata i tych jawnych i tych tajemnych. 
Jedynie bankierzy rynku walutowego zgarnęli kasę i zgarniają póki co grajac na spadek GBP... ale to tez nie do końca.
Widać było wyraznie, że siły podobno wszechmocne, tajemne tak naprawdę wszechmocne nie są... dopiero po paru dniach, przystąpiły one do działania. Nieubłagany huragan dziejów przygotował nowy etap z którego wymieciono premiera Camerona i jego oponenta... Nigel Farage nagle też zrobił wypad z polityki... ciekawe dlaczego ? Okazuje się, że też podobno łgał... rzeczywiscie łgał, bo politycy głównie mają łgać... jeżeli ich łgarstwa wygrywaja to tym lepiej dla nich, jeżeli nie, następny rzut juz przebiera nóżkami. Pojawiaja się nowe twarze i... najciekawsze, że podobno do końca roku UK oficjalnie nie wystąpi z deklaracją wyjścia z ()uuujnii. Przypomnijmy, miało miejsce referendum a do konkretnych działań w sprawie wyjścia droga daleka jak ciąża blizniacza u bezpłodnej rodziny.
Ze strony w/w ()uuujniii padały pomysły ktore równie dobrze można przypisać chłopakom wybitnego socjalisty adolfa hitlera... Po paru dniach towarzystwo się uspokoiło, powiem wiecej, podobno sama merkel rzekła, że schulz stanowi problem w ()uuujnii... co daje prognostyk, że UK nie wystąpi pod warunkiem, że wykopie się d***y wołowe z komisji i szlus. Czyli jak widać, jest spora szansa, że wszystko skończy się wesołym oberkiem i nastąpią poważne zmiany pod patronatem samej angeli m. ale tak, żeby wszystko zostało po staremu.  No cóz, mleko sie rozlało, brukselska trzoda w osobie schulza myślała, ze może duuużooo i jeszcze troche a tu okazało się guuuciooo... Całkiem prawdopodobne, że schulz zostanie złozony w ofierze nieubłaganej konieczności życiowej. dostanie kopa w góre albo w dół albo w bok... po prostu zostanie przykrócony coby nie drażnił swoimi gadkami zwykłych ludzi którym przyszłoby do głowy urządzać referenda w krajach związkowych czy w prefekturach słodkiej (jak cholera) francy...
Czy te wydarzenia czegoś kogoś nauczyły albo nauczą ? Wątpię. Nastąpi jedynie hop siup, zmiana... wiadomo czego. Niemcy i france nadal będą walczyć o demokrację i pokój w jewropie oczywiście przy walnym udziale zsrr... rzecz w tym, że całe to towarzycho odsłoniło się, okazało słabość i okazuje się, że ()uuujnia to tan naprawdę papierowy tygrys... zaś rzeczywista szansę dostała Polska i państwa Europy środkowej. jeżeli do tego dodamy problemy finansowe niemieckich landów w temacie tzw. uchodzców, problemy z uchodzcami we Włoszech... to Międzymorze ma wielka szansę... szansę wygrywania Chin, USA w opozycji do niemiec i franc...stąd te konszachty na osi Berlin, Paryż, Moskwa...
Wracając do moje hipotezy o której wspomniałem wyżej. Możliwe, że jakieś siły tajemne umieściły schulzów, timmermansów etc. na topie jako słupy caje tej ()uuujnii... z czasem tajne kontakty mogły się urwać, bo tajniacy układu umarli albo dogorywaja na Alzhaimera...stąd w/w schulze, timmermansy urwały się ze smyczy i kiedy nie czuja bata, to mogli uwierzyć, ze są super genialnymi politykami. Bo głupota ich działań jest aż nazbyt widoczna.
Są tylko lalkami na kijku w d*** i własnie poczuli się błogo bo czują, że owa ręka potrząsająca nimi jest martwa... czyli hulaj dusza piekła niema...
Czas pokaże kiedy na arenę dziejów wyjdą prawdziwi władcy ich kijków w d***

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:7)